Za każdym razem, wchodząc z ul. Kościuszki na ul. Przemysłową w Nowej Soli odczuwam dużą zmianę otoczenia. Idąc kolejny raz Przemysłową załapałem o co chodzi.
Trwa rozbudowa Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Sprawdzamy, jak postępują prace.
W rozmowie z Pomorską Marek Taczyński, dyrektor książnicy w Rypinie, podsumowuje ostatnie miesiące i opowiada o planach na przyszłość, w tym spotkaniu autorskim z Tomaszem Organkiem.
W poniedziałek mieszkańcy Świerczewa oraz Fabianowa złożyli na biurko prezydenta miasta, Jacka Jaśkowiaka petycję w sprawie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Szacht. Sprzeciwiają się zabudowie tego terenu.
Już 14 lipca premiera kolejnego filmu, którego producentem jest "Gazeta Lubuska". Dzień później obraz będzie można zobaczyć w internecie na naszej stronie internetowej.
Ze Stanley'em Jordanem gitarzystą jazzowym rozmawiamy o jego muzyce, instrumentach i fascynacji Polską.
Pracownicy Szpitala Neuropsychiatrycznego alarmują, że zaplanowana jest likwidacja dwóch oddziałów, dwóch poradni oraz ZOL-u. Dyrektor wyjaśnia, że warianty są różne i jeszcze nic nie jest przesądzone. Jak może wyglądać restrukturyzacja?
- Pogodziliśmy się dwa lata temu. Po co się kłócić? - mówi Waldy Dzikowski, poseł Koalicji Obywatelskiej. Od stycznia przyszłego roku Waldy Dzikowski i Rafał Grupiński będą pracować po sąsiedzku. To koniec wieloletniego konfliktu polityków?
KS Wiązownica jest póki co wiceliderem 4 ligi podkarpackiej. Prezes klubu, Ernest Kasia przyznaje jednak, że presji na awans nie ma.
Krzysztof Piotrowski, uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku, znalazł się wśród laureatów prestiżowego konkursu naukowego E(x)plory. Otrzymał nagrodę specjalną za trójkołowy rower dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.
W lawinowym tempie rośnie zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych — alarmuje Krajowy Rejestr Długów-Biuro Informacji Gospodarczej.
z Katarzyną Rogalą, dyrektor Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej.
Rośnie liczba przeszczepów nerek w lubelskiej klinice transplantologii. Coraz częściej od dawców pobierane są także inne organy, jak serce, wątroba czy trzustka.
Jeszcze kilkanaście lat temu egzotyczne zwierzęta były drogie i trudno dostępne. Dziś w efekcie nieprzemyślanych zakupów coraz częściej stają się porzuconymi prezentami. I lądują w schronisku.
Dariusz Byjoś od trzech lat zmagał się z silnym bólem prawego ramienia. Wczoraj, po skomplikowanej operacji, wyszedł do domu. - Dostałem drugie życie. Po raz pierwszy od dawna nie czuję bólu.
Widok blokad zakładanych na koła samochodów i lawet wywożących auta zaparkowane w niebezpiecznych miejscach może mocno niektórych cieszyć. W Poznaniu – i nie tylko – rośnie bowiem armia szeryfów zasypujących straż miejską informacjami z żądaniem...
Francuska sieć B&B chce wybudować hotel na Podzamczu przy ulicy Panieńskiej, tuż przy Baszcie 7 Płaszczy. Swoich obiektów posiada najwięcej we Francji, bo aż 277. Ich klasa, to „ekonomiczne”, a więc o standardzie daleko odbiegającym od tego,...
Trwająca przebudowa ul. Wojska Polskiego, wiodącej do przejścia granicznego Świnoujście - Ahlbeck nabierze tępa nie tylko w trwających pracach, ale wyjdzie poza planowany obszar.
Przed nami IV Tydzień Ukraiński w Gdańsku. Prezentacja kultury ukraińskiej to inicjatywa Konsula Generalnego Ukrainy w Gdańsku Łewa Zacharczyszyna i jego małżonki Tetiany Yermak.
- Około godz. 2 w nocy do naszych drzwi zapukali policjanci. Powiedzieli, że kawiarnia się pali. To było jak najgorszy koszmar - relacjonuje Dariusz Przybylski, właściciel Biancafe.
„Certyfikat bezpiecznie działającego obiektu noclegowego” - to propozycja Sopotu, która ma uczynić najem krótkoterminowy mniej dokuczliwym dla mieszkańców.
Branża energetyczna i offshore rozmawiała w ministerstwie energii o perspektywach budowy morskich farm wiatrowych. Szacuje się, że do 2040 roku inwestycje mogą sięgnąć 100 mld zł.
Stargardzka policja wciąż poszukuje sprawcy ugodzenia nożem dwóch mężczyzn. Do zdarzenia doszło 31 października wieczorem.
Promenada Czesława Niemena sukcesywnie zmienia swoje oblicze. Na początku roku do użytku oddano pierwszą w mieście tężnię, teraz zakończono budowę grill parku. Obydwie inwestycje powstały dzięki budżetowi obywatelskiemu.
Wczoraj (4.11) w rybnickim zamiejscowym ośrodku Sądu Okręgowego odbyła się kolejna rozprawa w procesie Adriana P. oskarżonego o zabójstwo 17-letniej Alicji F. z Boguszowic. Odczytano mowy końcowe. Prokurator wniósł o karę dożywotniego więzienia,...
Minister środowiska rozwiewa nadzieje samorządowców i mieszkańców Żywiecczyzny na odnowienie oraz rozbudowę systemu monitoringu meteorologicznego w powiecie żywieckim. Pieniędzy na projekt nie ma i raczej nie będzie.
Projektem ostatniego odcinka linii tramwajowej na Jar są zainteresowane cztery firmy. W widełkach cenowych ustalonych przez zamawiającego mieści się oferta tylko jednej z nich.
Bydgoskie uniwersytety nie spełniły rygorystycznych kryteriów, by stać się uczelniami badawczymi. Jednak, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest liderem wśród uczelni regionalnych.
Mikołaj Macioszczyk pochodzi z Bydgoszczy. Śpiewa i gra na gitarze. Lubi pomagać innym. Fascynuje go natura. Jego marzeniem jest, by wystąpić na jednej scenie z Krzysztofem Zalewskim. Bydgoszczanin był uczestnikiem 10. edycji programu „The Voice...
Kroi się wielka wycinka drzew pod bydgoskie tereny inwestycyjne. To, co w tej chwili robią na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego leśnicy, to pestka.
Zaledwie kilkadziesiąt osób zdążyło złożyć wnioski o dotację na wymianę pieca węglowego. Ale jeszcze nic straconego - wkrótce kolejna szansa.
Los Mietka Kosza, niewidomego pianisty jazzowego z przełomu lat 60. i 70. ubiegłego wieku wydaje się zbliżony do innych gwiazd sceny, które wzleciały wysoko, ale i przygniecione własnym sukcesem, kończyły tragicznie życie przed ukończeniem 30 lat.
28 października 1969 r. kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trzemesznie - po gruntownym odnowieniu - został podniesiony do godności bazyliki mniejszej. Dokument podpisał papież Paweł VI. W najbliższą sobotę odbędzie się uroczystą...
Nie musisz umieć szyć, by pomóc! Aktywistki Ery Nowych Kobiet zapraszają do udziału w charytatywnej akcji na rzecz kobiet po mastektomii - czyli operacji usunięcia piersi. W cztery godziny trzeba uszyć aż 200 poduszek w kształcie serca dla...
Działalność wznowił właśnie Grudziądzki Klub Szaradzistów „Enigma”. Chętni do wspólnego łamania głowy mogą się przyłączyć.
Jeśli europejski trybunał sprawiedliwości rozpozna skargę KE przeciw Polsce, będzie to precedens. „W żadnym innym kraju UE sędziowie nie mają postępowań dyscyplinarnych za występowanie z pytaniami prejudycjalnymi”.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.