To głupota nakręca ten biznes. Ale pomimo tego, że obywatel jest głupi, to służba powinna chronić go przed oszustami - pisze czytelnik.
Wojewoda Krzysztof Kozłowski spotkał się z burmistrzem Drawska Markiem Tobiszewskim. Rozmowa dotyczyła przyszłości Ostrowic.
Radny Krzysztof Plewko zaalarmował, że w uzdrowiskowej dzielnicy wybija szambo miejskiej toalety WC więc zamknięto.
Przez cały lipiec policjanci wspierani przez partnerskie służby, pilnowali porządku i spokoju wypoczywających nad morzem turystów.
– Wielu do nas wraca, bo wód o takich właściwościach próżno szukać w najbardziej prestiżowych kurortach – podkreśla Marcin Nurek, dyrektor Sanatorium „Marconi” w Busku-Zdroju.
O dynamicznym rozwoju Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna” w Busku-Zdroju opowiada dyrektor placówki – doktor nauk medycznych Grzegorz Gałuszka.
Komfortowo, zarówno dla pieszych jak i zmotoryzowanych, zrobiło się na ulicy Węgierskiej. To efekt dwóch etapów remontu, jaki się na tej ulicy właśnie zakończył
Ekskluzywne „Słoneczne Kosmetyki” produkowane dla „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. zdobywają uznanie kobiet w całej Polsce. Panie sięgają po preparaty z uwagi na ich prozdrowotne właściwości. Kremy, żele, mydła i balsamy powstały bowiem na bazie...
Minął rok od wprowadzenia na rynek przez „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. napoju jabłkowo-miętowego BUSKOWIANKA. Nowy produkt okazał się hitem sprzedaży. W przyszłości ma być silną konkurencją dla legendarnego frumentu z Tymbarka.
Produkowana od 1960 roku przez „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. „Buskowianka” to naturalna woda mineralna średniozmineralizowana, średnionasycona CO2 czerpana z ujęcia „Nowy Nurek” w Busku-Zdroju. Zobacz, gdzie spotkali ją jej smakosze
Bogata w mikroelementy, perfekcyjnie uzupełnia gospodarkę mineralną organizmu, dodaje sił witalnych, przeciwdziała zmęczeniu, wspomaga przemianę materii, uspokaja, doskonale orzeźwia i skutecznie gasi pragnienie – taka jest właśnie „Buskowianka”,...
Słoneczne kosmetyki powstają na bazie naturalnych substratów leczniczych: wody siarczkowej, solanki jodkowej oraz borowiny. Kąpiele z zastosowaniem prezentowanych kosmetyków wzbogacone o wyjątkowo atrakcyjną gamę aromatów, poprawiają zdrowie i...
Słoneczne kosmetyki powstają na bazie naturalnych substratów leczniczych: wody siarczkowej, solanki jodkowej oraz borowiny. Kąpiele z zastosowaniem prezentowanych kosmetyków wzbogacone o wyjątkowo atrakcyjną gamę aromatów, poprawiają zdrowie i...
Nasze kosmetyki powstają na bazie naturalnych substratów leczniczych: wody siarczkowej, solanki jodkowej oraz borowiny. Kąpiele z zastosowaniem prezentowanych kosmetyków wzbogacone o wyjątkowo atrakcyjną gamę aromatów, poprawiają zdrowie i...
Słoneczne kosmetyki powstają na bazie naturalnych substratów leczniczych: wody siarczkowej, solanki jodkowej oraz borowiny. Kąpiele z zastosowaniem prezentowanych kosmetyków wzbogacone o wyjątkowo atrakcyjną gamę aromatów, poprawiają zdrowie i...
Irena Wieczorek od dziesięciu lat walczy o wykup małej kawalerki. Sprzedaż została zablokowana, bo zabrakło gruntów. W takiej sytuacji są też inni.
Archidiecezja Poznańska na dobre rozpoczęła remont pałacu Plucińskich w Swadzimiu. Pieniądze na remont pochodzą z rekordowego odszkodowania, jakie w tym roku przyznał Kościołowi wymiar sprawiedliwości.
Afera w Spółdzielni Mieszkaniowej Sielska: były prezes został oskarżony o malwersacje z mieszkaniami. Proces stanął w miejscu. Tomasz P. przedstawia dokumenty wskazujące, że choruje psychicznie. Jednocześnie - mimo choroby - przyznał, że dostał...
Każdy, kto znajdzie w lesie lub na polu padłego dzika, otrzyma pieniądze od władz regionu. Walka z wirusem afrykańskiego pomoru świń formalnie jest konkursem z nagrodami.
Przy zachorowaniu na grypę przebieg może być dramatyczny, zupełnie inny niż u osób młodszych - przypomina Paweł Pecuszok, geriatra.
Jagoda Gaca, podprowadzająca żużlowców na zawodach w Rybniku ma szansę ponownie zostać Miss Startu PGE Ekstraligi. Z wodzisławianką, broniącą tytułu, spotkaliśmy się na rybnickim stadionie. Specjalnie dla czytelników DZ, wykonaliśmy z Jagodą Gacą...
W upalne niedziele ludzie uciekali z miasta szukając miejsc, gdzie zaznają ochłody. Popularne były Supraśl, Ignatki, Jurowce i Ogrodniczki. Bogatsi wyjeżdżali do Druskiennik
Z Adamem Bałdychem skrzypkiem i kompozytorem rozmawiamy o jego nowej płycie, nowych projektach oraz jazzie polskim i skandynawskim.
Upał nie upał, nie zapominajmy, że jesteśmy w mieście. I pewne reguły w ubiorze obowiązują. Lublinianki to wiedzą, ale panowie mają problem. Muszą np. zapomnieć o noszeniu koszuli z krótkim rękawem do marynarki i krawata.
Do czego mogą przydać się podwodne roboty? Czy można je złożyć z prostych kuchennych sprzętów? Ile czasu zajmuje studentom - zapaleńcom budowa awionetki? Mówi o tym MARTA GRZYBEK, studentka inżynierii lotniczej i kosmonautyki.
Mowa o relacjach świadków represji na Kielecczyźnie, które zostały udostępnione przez Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami imienia Witolda Pileckiego.
Pułkownicy Henryk Czech i Janusz Sermanowicz jedni z ostatnich żyjących uczestników rozbicia kieleckiego więzienia Urzędu Bezpieczeństwa, wciąż mają się dobrze. Opowiedzieli nam o swoim życiu i słynnej akcji.
Zapewne kolejny raz okaże się, że skład odpadów z importu będzie miał wszystkie dokumenty w porządku. Ale czy rzeczywiście wszystko w tej sprawie jest w porządku?
Walczący incognito zapaśnik powalał na arenie cyrkowej
Kilka dni temu, 1 sierpnia, w dzień wybuchu Powstania Warszawskiego kielczanin Mieczysław Franko obchodził swoje setne urodziny. Wypił szampana w towarzystwie dwóch synów Romana i Marka oraz ukochanego wnuka Wiktora. W gronie najbliższych...
Na terenie dzisiejszego Lubuskiego działały przede wszystkim filie obozu Gross Rosen.
Film. Choć pracowała od lat w Warszawie, wszyscy myśleli, że jest krakowską aktorką. Największe sukcesy filmowe EWA TELEGA odniosła u Ewy Meszaros - i wcale nie było problemem, że kiedyś podkochiwała się w jej mężu - Janie Nowickim. Teraz jej...
Przy okazji kolejnych tragedii piszemy o drogach śmierci. Tymczasem to nie drogi są winne, ale często kierowcy, którzy zostawili rozsądek w domu.
Na prawdziwy skarb - stosik srebrnych monet - natknęli się archeolodzy badający teren podzamcza pokrzyżackiej warowni w Człuchowie.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Lotos Petrobaltic rozpoczęły prace poszukiwawcze ropy w województwie zachodniopomorskim. Zaczęły się wiercenia w tzw. otworze poszukiwawczym na koncesji Kamień Pomorski w gminie Golczewo.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.