Tańszych biletów z miejską kartą jeszcze nie kupimy.
- Jedna z badaczek mówi, że trauma może być przekazywana nawet na poziomie komórek - wyjaśnia dr Krzysztof Mariusz Ciepliński, psycholog i psychoterapeuta.
Zespół kardiologów z USK przeprowadził pierwszy na Opolszczyźnie zabieg przezskórnego zamknięcia ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej serca.
Prawdopodobnie przez trzy lata nie będzie okazji do napicia się kawy, schłodzenia lodami albo piwem w ogródkach kawiarnianych na bocheńskim Rynku. Już tej wiosny miasto zrezygnowało z takich atrakcji zapowiadając wielkie remonty w centrum miasta....
Parking przy Urzędzie Gminy w Chełmcu podzielony jest na dwie części. Jedna należy do gminy, druga do prywatnego właściciela, który ogrodził swój teren, uniemożliwiając wjazd cudzych aut.
Każdy ma ulubionego bohatera literackiego. W młodości namiętnie czytałem Trylogię i nawet upodobniłem się do jednego z jej bohaterów pod względem wzrostu.
Kontrowersje. Czy da się wybudować piękne, wygodne i dobrze położone 60-metrowe mieszkanie w Krakowie za mniej niż 190 tys. zł? Zawiadująca rządowym programem Mieszkanie Plus spółka BGK Nieruchomości wierzy, że tak. Do 2022 r. w pierwszych...
Nie było drogich prezentów, grubych kopert, wystawnych przyjęć w wynajętych lokalach. - Dzień I Komunii Św. to było głównie przeżycie duchowe - wspominają Antoni Mamak z Limanowej i Rozalia Rapciak z Poręby Wielkiej, którzy do I Komunii...
Kiedy w każdy wtorek, ale i piątek na targ do miasta zjeżdżali rolnicy, mówiono o święcie dyszla. Z każdej strony ściągały bowiem furmanki zaprzężone w konie, a na nich zboże, ziemniaki, króliki i kury w klatkach, prosięta. Wszystko na handel. Gdy...
Rodzina, przyjaciele, współpracownicy z Teatru Witkacego i kilkuset zwykłych zakopiańczyków pożegnało wczoraj zmarłą w niedzielę, 29 kwietnia, Ewę Dyakowską- Berbekę. Znana zakopiańska artystka plastyk i żona tragicznie zmarłego w 2013 roku pod...
modzie często wracają motywy i fasony, które kiedyś już nosiliśmy. Tym razem hitem wzornictwa jest liść monstery.
Plantatorzy z regionu mają żal do rządu, a zwłaszcza do Jacka Boguckiego, wiceministra rolnictwa, który, ich zdaniem, niewiele robi, żeby rozwiązać problemy rolników.
Od 9 maja w łódzkich tramwajach rozpoczyna się zapowiada już parokrotnie przez Zarząd Dróg i Transportu akcja liczenia pasażerów. Na pierwszy ogień idzie linia nr 5.
Statystyczny Polak wsiada do pociągu 8 razy w roku. Najczęściej z pociągów korzystają mieszkańcy Pomorza i Mazowsza. Najrzadziej z Podkarpacia i Podlasia. Statystyczny mieszkaniec Łódzkiego wsiada do pociągu 5 razy w roku.
Wkrótce rusza rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli miejskich.
I w tym sezonie w łódzkich parkach będzie wiele się działo. Zielona Łódź zaprasza od czerwca do późnej jesieni na wydarzenia sportowe, warsztaty, koncerty, wycieczki. Łodzianie, którzy chcą zadbać o kondycję fizyczną będą mieć okazję ćwiczyć z...
Głośno o Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Kolesie, w tym Bartłomiej Misiewicz, mieli z niej wyprowadzać pieniądze.
Z Wałbrzycha do Gorzowa wystartuje w środę, 9 maja, Adam Szablewski. Za każdy przebiegnięty przez niego i przejechany rowerem kilometr zapłacą sponsorzy.
Szpital w powiecie krośnieńskim działa ponad rok. Chociaż od dawna zapowiada się otwarcie oddziału wewnętrznego w gubińskich budynkach, ten wciąż nie powstał. Jak placówka działa bez niego?
Największa uczelnia w regionie spełniła swoje zapowiedzi dotyczące mniejszej liczby miejsc na studiach w rekrutacji na rok akademicki 2018/2019.
Okazuje się, że obiecane mieszkańcom, a nawet zapisane w budżecie remonty mogą w ostatniej chwili wypaść z planów. Tak się stało z budową chodników na ul. Prusa w Żaganiu. Mieszkańcy zabiegali o to od kilku ładnych lat.
W sobotę, 19 maja odbędzie się szesnasta edycja Memoriału im. Pawła Piotrowskiego. Zdobytego przed rokiem trofeum bronić będą piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie.
Kłodawka spada nie tylko z wodospadku, ale też pod jezdnią - tyle że tego nie widać. Podobnie nie widać drugiej odnogi rzeczki - jej już po prostu nie ma. Takie rzeczy wychodzą na jaw przy remoncie ul. Sikorskiego.
Po latach starań gmina dostała blisko 16 milionów złotych na zagospodarowanie miejskich błoni. Istnieje jednak ryzyko, że inwestycja się opóźni.
Kebab z baraniną bez baraniny, wyroby seropodobne zamiast serów dojrzewających oraz nektary zamiast prawdziwych soków - tak najczęściej oszukują nas właściciele restauracji i punktów gastronomicznych w miejscowościach turystycznych i przy głównych...
Orkiestry dęte na trwałe wpisały się w pejzaż kulturalny Sławna. Chciałoby się napisać, że w Sławnie istniały od zawsze. W tym roku czeka nas wyjątkowy, jubileuszowy - 50. festiwal, który odbędzie się 20 maja.
Budowę sześciu domów wielorodzinnych zaplanowano w rejonie Pałacu Wedlów. Na ul. Świerkowej gmina sprzedawać będzie działki pod budownictwo jednorodzinne. Rusza budowa świetlicy przy ul. Dworcowej.
Chyba zbyt ambitnie podszedł ratusz do budowy centralnego placu zabaw. Nikt nie stanął do przetargu na jego wykonanie.
Jezioro Jamno na językach, czyli woda znika, a urzędnicy myślą, myślą i myślą...
Po naszej interwencji na temat błotnistej drogi w Ostropolu Czytelnicy pokazują, że to nie jest wyjątek. Dziś „droga” w Mieszałkach w gminie Grzmiąca.
Od trzech lat polscy pacjenci mają możliwość starania się o zwrot kosztów leczenia za granicą z Narodowego Funduszu Zdrowia. Jest to możliwe dzięki tzw. dyrektywie transgranicznej.
Dr Andrzej Witkowski, szef Szpitalnego Oddziału Ratunkowego otrzymał dziś (wtorek) wypowiedzenie umowy o pracę. Wcześniej o zaopiniowanie tego „zamiaru”, dyrektor lecznicy Marek Nowak prosił związki zawodowe. Te, nie wyraziły zgody na zwolnienie.
Wszyscy czekają na decyzję Tadeusza Truskolaskiego, ale zapewne prezydent nie ogłosi rozpoczęcia walki o kolejną reelekcję, jeśli nie będzie miał pewności, że murem stoi za nim Platforma.
Protest rodziców osób niepełnosprawnych, prowadzony od kilkudziesięciu dni w Sejmie RP, wywołał gesty solidarności w wielu polskich miastach. Spontaniczna akcja osób solidaryzujących się z protestującymi była także we Włocławku.
Rozmawiamy z burmistrzem Mariuszem Piątkowskim o jego zarządzeniu, na mocy którego został zlikwidowany wydział utrzymania dróg i zieleni.
Do 7 maja trwały konsultacje społeczne dotyczące trzech terenów zielonych w Toruniu. Mieszkańcy mogli zgłaszać uwagi do projektów zagospodarowania Parku Tysiąclecia, „Rudelki” i na osiedlu tzw. JAR.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.