Wielu opolan jest przekonanych, że w ostrym konflikcie pomiędzy prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim a radnymi chodzi tylko o zbliżające się wybory samorządowe. One są ważnym powodem, ale nie jedynym.
Na znak solidarności z Weroniką wszyscy organizatorzy festynu założyli maseczki lekarskie. Chora na mukowiscydozę Weronika w Nysy nie lubi maseczki. Budzi za dużo podejrzliwych spojrzeń.
Trwa szukanie winnego, a mieszkańcy czują się zagrożeni.
Nazwa już ponoć jest. Na UwB i Politechnice Białostockiej plotkuje się, że po połączeniu obu uczelni ta nowa będzie nazywała się Uniwersytet Zygmunta Augusta.
Dramat rodzin górników, którzy zginęli w wypadku na kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju nie kończy się na odnalezieniu ich najbliższych. Przed nimi pogrzeby, analiza wypadku i żałoba.
Rozmowa z Piotrem Woźnym, pełnomocnikiem premiera ds. programu „Czyste Powietrze”.
Na hurtowym rynku przy ul. Zjazdowej po 6 - 7 zł za kilogram. Na Dolnym Rynku były tylko na jednym stoisku i kosztowały 9 zł/kg.
Dwadzieścia siedem kamer zostanie zamontowanych wokół rewitalizowanego właśnie zalewu w podkoluszkowskich Lisowicach. Przekaz z rejestratorów będzie można na żywo oglądać w internecie.
Feralna kartka to weksel. Przypomina bardziej serwetkę niż banknot, a jednak warta jest o niebo więcej. A właściwie – o piekło. Jako dłużnik widnieje na niej Władysław spod Bochni. - Umarł ze zgryzoty przez ten fałszywy świstek – mówi Dorota...
Pomysł, aby fundusze dla osób niepełnosprawnych pozyskać zabierając pieniądze najbogatszym podatnikom jest niemoralny. Słusznie zwróciła na to uwagę Wanda Traczyk-Stawska, 92-letnia bohaterka Powstania Warszawskiego, która chciała wejść do Sejmu...
Na co dzień pan Adam Wiśniowski ze Szczecinka wypełnia dokumenty i nadzoruje budowy. W czasie wolnym od 44 lat honorowo oddaje krew. Dzięki jego pomocy uratowano życie nawet 527 osób.
Tak ulica Mickiewicza wyglądała w roku 2011, na kilka miesięcy przed wycinką topól. Kiedy znowu zobaczymy taki widok?
Jan K. zapewne ma żal do Sylwestra A., pseudonim Gumiś (tak, tego od bomb w Krakowie). Bo „Gumiś” najpierw namówił go na paserstwo w założonym przez siebie gangu kradnącym luksusowe auta, a później - jak już wpadli - dostał niższy wyrok od niego.
W najbliższy wtorek przypada pierwsza rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Artystę wspomina Wacław Krupiński, krytyk, dziennikarz, autor książek, m.in. wywiadu rzeki ze Zbigniewem Wodeckim zatytułowanego „Pszczoła, Bach i skrzypce”.
Byłem wczoraj na Juwenaliach po raz pierwszy w życiu. Na półce trzymam siedem różnych indeksów i miałem prawo w pełni przeżywać studenckie święto kilkanaście lat z rzędu, jednak dopiero wczoraj miałem okazję zatrzymać się i przyglądnąć, a nie...
Dlaczego nie pojechał Pan na uroczystą premierę włoskiego filmu, w którym Pan zagrał jedną z ważnych ról? Piękny i klasyczny jest tytuł tego obrazu -„ I odpuść nam nasze winy” - i na dodatek jest to film tzw. zaangażowany społecznie, a już...
Rozmowa z dr. hab. Piotrem Pokorą z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, jednym z najzdolniejszych polskich matematyków młodego pokolenia (rocznik 1988), laureatem m.in. nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego i stypendystą Fundacji Nauki Polskiej.
O sprawie dziurawej drogi powiatowej między Pałowem a Pałówkiem pisaliśmy już ponad rok temu. Dziś temat wraca jak bumerang. Kolejni mieszkańcy proszą nas o interwencję.
Ponoć woda z Jamna już nie ucieka. Dlatego można przeanalizować wszystko na spokojnie. A później ma być tu zrobione tak, że już nikt i nic nie będzie zakłócać życia żeglarzy, wędkarzy, ekologów i Bóg wie kogo jeszcze.
Bywali tutaj papieże, rabin z Jerozolimy i prawosławny duchowny z Bukaresztu. Bo tu, w Łagiewnikach, dzieją się rzeczy wielkie -mówią siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik. Ich zgromadzenie ma 150 lat.
Miliony ludzi nie mogą się doczekać, kiedy znowu, albo kiedy wreszcie, wybiorą się do Toskanii, która stała się synonimem dolce vita. Zimową porą nic nie działa na nich tak pozytywnie jak obejrzenie któregoś z filmów typu „Pod słońcem Toskanii.”...
Z Katarzyną Dowbor, popularną dziennikarką, która w Polsacie prowadzi program „Mój nowy dom”, rozmawiamy o książce dla dzieci, którą napisała z Marcinem Koziołem.
Konwalie już się kończą, ale pojawiły się chabry z Holandii. Kwitną lewkonie i narcyze. Kwiaty sezonowe coraz częściej kupujemy aby sprawić sobie samemu przyjemność niż podarować je w prezencie.
Po zamknięciu skrzyżowania w centrum miasta kierowcy muszą jeździć objazdami. W niektórych miejscach wprowadzono dodatkowe zmiany w organizacji ruchu. Nie wszyscy kierowcy je zauważają.
Spadł deszcz – Łódź w potrzasku. Tonęły samochody, tramwaje, dworce. Przedarcie się przez miasto graniczyło z cudem. Wielu pasażerów zostało uwięzionych w miejskich autobusach.
Jerzy Witaszczyk, jak co tydzień, podsumowuje miniony tydzień.
Obecny stan czystości powietrza w Łódzkiem daleki jest od zadowalającego, o czym świadczy notoryczne przekraczanie dopuszczalnych norm pyłu. Dopiero patrząc z dłuższej perspektywy czasu widać zmiany na lepsze.
Na cztery dni przed rozpoczęciem naboru do szkół ponadgimnazjalnych w Łodzi władze miasta zachęcały do wyboru techników i branżówek - w tym w Zespole Szkół Samochodowych i Mechatronicznych.
- Przegrałem tę walkę - mówił ks. Tadeusz Urban, dziekan kościoła polskokatolickiego, obserwując w czwartek rozbiórkę części zrujnowanej świątyni przy ul. Pułaskiego w Grudziądzu.
Będzie proces zamiast dobrowolnego poddania się karze w sprawie trzech miasteckich poszukiwaczy skarbów. Wczoraj Sąd Rejonowy w Miastku zwrócił prokuraturze wniosek o wydanie wyroku w tym trybie.
Tegoroczna edycja Disco Hit Festivalu, czyli jednego z największych festiwali muzyki disco polo w Polsce, nie odbędzie się. Gmina Kobylnica zrezygnowała z organizacji imprezy w Kwakowie. Urzędnicy nie odpuszczają i przygotowują się do kilku innych...
Co w praktyce oznacza dla nas wejście w życie RODO? Z Norbertem Murdzą, radcą prawnym z Lublina rozmawia o tym Piotr Nowak.
Dobry alkohol to inwestycja, podobnie jak sztuka, nieruchomości czy kamienie szlachetne. Dla kolekcjonerów to gratka, gdy na licytację trafia butelka np. Gautier 1762 uznana przez Guinness World Records za najstarszy koniak sprzedany na aukcji...
Prokuratura pod wodzą Zbigniewa Ziobry zabiera się za satyryków. Bydgoski felietonista został oskarżony za to, że w swojej rubryce dopuścił się obrazy wszystkich Polaków.
O kompleksach biurowych największych koncernów technologicznych, jak Google, krążą legendy. Przyjazna przestrzeń, zielone strefy, parki rozrywki czy miejsca relaksu wyposażone w pokoje do gier komputerowych, przyrządy czy całe sale sportowe....
- Rosjanie nie przyjadą tu czołgami, ale bombardują nas - dzień po dniu - rozmaitymi fake newsami - mówi Marcin Ogdowski, dziennikarz i autor książek.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.