W Kędzierzynie-Koźlu na osiedlu Powstańców Śląskich ruszyła budowa tężni solankowych. Podobna inwestycja będzie realizowana w Tarnowie Opolskim.
Około 25 tys. dzieci z Opolszczyzny nie zostało zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego. Z tego powodu opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia dostaje mniej pieniędzy.
Już prawie 3,5 tysiąca osób skorzystało z tańszych biletów do kina, na seanse które organizuje szczeciński radny. - To żadna kampania. To ewenement w skali kraju. Służy budowaniu ludzi duchowo i narodowo - odpowiada krytykom Janusz Jagielski.
Łódź jest siódmym rynkiem biurowym w Polsce oraz jednym z pięciu największych centrów powierzchni magazynowych w kraju - raport o stanie rynku nieruchomości komercyjnych.
Dwie wielkoformatowe siatki z motywami niepodległościowymi, które zawieszono na tuchowskim ratuszu, trzeba będzie usunąć. Powód? Nikt nie zapytał o zgodę na zasłonięcie elewacji jednego z najcenniejszych zabytków miasteczka.
Warto pamiętać, że 6 czerwca 1891 roku uruchomiono w Krakowie pogotowie ratunkowe. Sama idea była „importowana”.
Sezon ślubny rozpoczął się na dobre. Kamerzysta, fotograf, piękna biała suknia, orkiestra, bukiet, to tylko część spraw, o których muszą myśleć młodzi planując wesele.
Sąd Okręgowy w Nowym Sączu oddalił pozew o naruszenie dóbr osobistych złożony przez radnego Rafała Kmaka przeciwko wójtowi Chełmca Bernardowi Stawiarskiemu. Zdaniem sądu radny nie dowiódł, że to wójt opublikował na urzędowej stronie obraźliwe treści.
W dniach 7-10 czerwca Kraków stanie się światową stolicą poezji. Siódma edycja Festiwalu Miłosza będzie okazją do spotkania z wybitnymi twórcami z kraju i zagranicy.
Plutonowy Adam Lewkowski z Krakowa będzie jednym z trzech weteranów, którzy przejadą przez USA, by oddać hołd kolegom poległym w Afganistanie.
W tzw. „historii mówionej”, po którą coraz chętniej sięgają pisarze i muzealnicy, nie ma suchych faktów. Są za to emocje, które pokazują, jak „wczoraj” wpływa na „dziś”.
Szczecinecki Kronospan od podstaw wybudował własne Centrum Badań i Rozwoju. We wtorek - podczas targów Hausmesse - oficjalnie otworzyło podwoje.
Kraków odnotował zdecydowanie największy przyrost naturalny wśród dużych miast w Polsce i prawdopodobnie także wśród metropolii w naszej części Europy. To efekt masowej migracji młodych kobiet pod Wawel i wzrostu dzietności wszystkich kobiet w...
Bartosz Bugara podczas pobytu w Barcelonie został okradziony. Nie mógł liczyć na szybką pomoc ambasady. Noc spędził na lotnisku, wydając ostatnie pieniądze na jedzenie. Teraz apeluje do innych: uczcie się na moich błędach!
Ostatnich 73 pracowników Emalii Olkusz zostało zwolnionych. Wypowiedzenia mają do końca czerwca, a kilkanaście osób do końca sierpnia. Tym samym przesądzony został byt zakładu założonego ponad wiek temu. - Rozmawialiśmy z zarządem Emalii Olkusz i...
W niedzielę, 10 czerwca odbędą się obchodu 31. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Łodzi.
Wczoraj ruszyło głosowanie w ramach Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego 2019. Potrwa do 25 czerwca. Mogą w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy, niezależnie od wieku.
Słupski sąd okręgowy oddalił wczoraj pozew rodziny strażnika ze schroniska dla nieletnich w Chojnicach, który zginął z rąk wychowanków. Żona i córka chciały od Skarbu Państwa 400 tys. zł.
Wczoraj Sąd Okręgowy w Słupsku wrócił do sprawy wypadku drogowego w Siemianicach, w którym zginął 10-letni rowerzysta Maciek Łukomski. Zeznawali biegli z wiodącego w Polsce Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna.
Na Facebooku krąży post propagujący akcję niekupowania bałtyckich ryb. To pokłosie przypadków śmierci fok. W ostatnich tygodniach na polskim wybrzeżu znaleziono cztery martwe foki, które bez wątpienia zostały uśmiercone przez ludzi.
Stało się to, o czym wszyscy mówili od miesięcy. Obecny prezydent Tadeusz Truskolaski będzie ubiegał się o reelekcję. Oficjalnie poparli go we wtorek szef PO Grzegorz Schetyna i szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, którzy z tej okazji...
Co to był za dzień?! Najpierw dzieci z podstawówek żądały od prezydenta zmian w mieście. Potem młodzież ślubowała na pierwszej sesji nowej rady. A studenci zagrali Kopciuszka i tłumaczyli dialogi w języku migowym.
To nie jest nasza ustawa. Nikt z nami nie rozmawiał, obawiamy się o przyszłość naszej uczelni. Nie chcemy się łączyć z politechniką - tak mówili uczestnicy protestu, który został zorganizowany we wtorek przed siedzibą Uniwersytetu w Białymstoku.
Prace na ulicy Grodzkiej we Włocławku hamowane są przez kolejne zmiany planów. Mają się jednak zakończyć w lipcu. W tym samym miesiącu znikną utrudnienia na moście.
Miejski Zarząd Dróg ogłosił w poniedziałek wybór firmy, która będzie obsługiwać system Toruńskiego Roweru Miejskiego w ciągu kolejnych czterech lat. Będzie to ta sama rzeszowska firma, która prowadziła system w latach ubiegłych.
Właśnie ukazały się dwie pozycje książkowe, które powstały dzięki miejskim stypendiom artystycznym. Pierwsza to wspomnienie Grudziądzkiej Spółki Literackiej „Trynka”, a druga to powieść „Chrystian”.
Poznańska sieć delikatesów Piotr i Paweł, stworzona przez rodzinę Wosiów przechodzi w inne ręce. Zarząd spółki znalazł inwestora branżowego, który przejmie sto procent udziałów w firmie. Eksperci komentują co oznacza ewentualne przejęcie Piotra i...
- Ocen wystawionych nauczycielom nie będzie można porównywać w skali kraju, a nawet miasta - alarmują związkowcy. Krytykują nowe przepisy, przez które nauczycielom trudniej będzie awansować.
Badania próbek powietrza i wody w miejscowości Wszedzień koło Mogilna potwierdzają, że nie ma już zagrożenia dla mieszkańców. A było, bo płonęło składowisko chemikaliów.
Naprawa drogi łączącej Żenichów i Gubin to kuriozalna sprawa. Już kilkanaście lat temu temat był opisywany na naszych łamach. W tym czasie zrobiono prawie 400 metrów z prawie kilometrowego odcinka. Wszystko przez kłótnie między samorządami. I nie...
Od jesieni cmentarzem nie będzie już administrował Products, a miejska spółka. Co to oznacza dla mieszkańców?
Dni Babimostu odbędą się na początku czerwca. Tradycyjnie, sporo będzie się działo podczas X – jubileuszowej edycji Miasto Rocka!
Stabilna sytuacja gospodarcza sprzyja popytowi na nowe mieszkania. Deweloperzy zacierają ręce, ale w Poznaniu jeszcze nie podnoszą cen.
- Jak zobaczyłem, że skoszono nasze drzewa, to z godzinę nie mogłem do siebie dojść - mówi „GL” Andrzej Majsak. Magistrat po naszej interwencji zwołał konferencję i przeprosił za ten skandaliczny błąd.
Dlaczego magistrat tak schował informację o przetargu na sprzedaż pałacyku na Zawarciu? - dociekają internauci i radna. Wiceprezydent Jacek Szymankiewicz zapewnia: - Zaraz ruszy promocja.
Porąbki-Premium to projekt pięciu budynków mieszkalnych, jednorodzinnych usytuowanych przy ulicy Porąbki na osiedlu Budziwój w Rzeszowie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.