W dzielnicy Dźbów nastąpiło symboliczne wbicie łopat, rozpoczynające budowę Zakładu Elektroniki grupy ZF. Inwestycja ma zakończyć się w 2019 roku.
W wakacje czynnych będzie tylko kilka kąpielisk, m. in. w Borównie, Chmielnikach i Pieczyskach. Mimo to ratownicy bydgoskiego WOPR zabezpieczają i profilaktycznie kontrolują akweny, nad którymi najczęściej wypoczywają mieszkańcy województwa...
Dobre dni dla Bydgoszczy i regionu. Najpierw rząd zdecydował, że Urząd Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy będzie decydował o inwestycjach na całej Wiśle. Wczoraj z kolei dano zielone światło dla budowy bydgosko-toruńskiego odcinka ekspresówki S10.
Minister umorzył postępowanie egzekucyjne wojewody wobec tartaku, bo zawierało błędy. Wojewoda winą obarcza bydgoski ratusz.
Tomasz S., Michał M. i Paweł S. staną przed sądem oskarżeni o usiłowanie zabójstwa czterech mężczyzn i narażenie życia postronnych osób.
Postępowanie w sprawie głośnej śmierci 12-letniego chłopca na basenie w Wiśle ma swój dalszy ciąg. Prokuratura postawiła nowe zarzuty, tym razem opiekunom grupy, do której należał chłopiec.
Miasto ogłosiło przetarg na modernizację boiska przy ulicy Piwnika-Ponurego. Po przebudowie ma ono pełnić funkcję lekkoatletycznego orlika, który będzie służył wszystkim mieszkańcom dzielnicy. - To bardzo dobry pomysł - mówią fordonianie.
W tym roku odbyła się już trzecia edycja konkursu wiedzy historycznej „Klasówka Powstańcza”. Nowością był pojedynek drużyn prezydentów Świętochłowic i Poznania, który odbył się w miniony poniedziałek.
Modą również można pokazać naszą wolność i niezależność - mówi Małgorzata Wenclik, jedna z inicjatorek obchodów 100-lecia Kobiet w Białymstoku.
Urząd Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy będzie ogromny i przypadną mu bardzo ważne zadania inwestycyjne.
Rząd szykuje zmiany w kodeksie wykroczeń. Mają pomóc skutecznie walczyć z drobną przestępczością i usprawnić sądy. Projekt trafił do Sejmu.
Tragedia, horror, paranoja! To najbardziej dosadne komentarze białostoczan zmęczonych długim oczekiwaniem na rejestrację auta. Ułatwieniem miała być rezerwacja kolejki przez internet. Ale nie jest.
Ze statystyk szczecińskiego Urzędu Stanu Cywilnego wynika, że coraz częściej młode pary wybierają śluby „plenerowe” niż tradycyjną wizytę w urzędowych salach.
Kształtów nabiera przebudowywana droga wojewódzka nr 151 na odcinku Ińsko-Recz. W pierwszym etapie zmodernizowany zostanie 7-kilometrowy odcinek jezdni z Ińska do Ciemnika.
Firma z Falmirowic w gminie Chrząstowice kupiła budynki po byłym sanatorium dla dzieci w Suchym Borze. Jak mówią władze województwa, nowy właściciel chce tam prowadzić podobną działalność. Wątpliwości co do transakcji mają natomiast politycy PiS.
Na naszych oczach odkrywana jest historia Lublina. - Na razie jesteśmy w XVII wieku - powiedział wczoraj Kurierowi archeolog Rafał Niedźwiadek, szef firmy Archee.
Dostojni jubilaci, którzy w związku małżeńskim przeżyli razem ponad pół wieku zebrali się wczoraj w samo południe w sali obrad łódzkiego magistratu. W podniosłej atmosferze, przy dźwiękach granej na trąbce „Prząśniczki“, otrzymali oni medale za...
Koszalińska firma budowlana „Przemysłówka” jest w restrukturyzacji. To oznacza, że sąd gospodarczy dał spółce szansę na poprawę sytuacji. Zapewniono nas, że nikt nie straci pracy.
Sztuka autorstwa byłego policjanta ma szansę na laur najlepszego w kraju spektaklu. Reżyser ostrzega, że dzieło jest dla widzów od 18 roku życia. To z powodu czynów, których dopuściła się zabójczyni z Tarnowa, bohaterka tego dramatu. Monodram...
Nawet 90 procent firm w Polsce zgłasza problemy z przeterminowanymi płatnościami. Najgorzej jest w służbie zdrowia (nie płacą szpitale, ośrodki zdrowia, hurtownie medyczne, co tworzy łańcuszek zaległości), budownictwie (tu prawie nikt nikomu nie...
Rozpoczął się XV Festiwal Dobrego Smaku, który potrwa w Łodzi do 10 czerwca.
Georgette Mosbacher, przyszła ambasador USA w Warszawie, wyraźnie tkwi w przekonaniu, że Polska jest czymś w rodzaju bantustanu QwaQwa. I że to ona, przedstawicielka zachodniej cywilizacji, będzie wzywała jego władców, żeby ich pouczać, co i jak...
Żyjemy krócej od innych, z gorszym dostępem do internetu, a nasze dochody są przeciętne - taki obraz woj. łódzkiego wyłania się z najnowszego opracowania Głównego Urzędu Statystycznego dotyczącego poziomu życia w Polsce.
9 czerwca w sobotnim wydaniu Express Ilustrowanego specjalny 40-stronicowy dodatek
11 czerwca w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika Łódzkiego" specjalny dodatek sportowy
Samorządowa kampania wyborcza, choć nieoficjalnie, ruszyła na dobre w całym kraju. W Łodzi było bojowo, bo była nawet "okupacja". Trwała wprawdzie dwie godziny, ale i tak było głośno...
Do 14 wzrosła liczba pacjentów z Trzebiatowa, którzy trafili do szpitali po zażyciu dopalaczy. Dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie. Młody mężczyzna, który miał sprzedać im środki psychoaktywne, usłyszał już zarzut.
W trzecim kwartale ub.r. Inspekcja Handlowa sprawdzała żywność, której oznakowanie sugerowało przeznaczenie dla określonych grup konsumentów. Kontrolerzy mieli zastrzeżenia jedynie do 9,4 proc. zbadanych produktów. Nieprawidłowości najczęściej...
Punktualnie o 20.00 musicie być na błoniach nad Wartą koło mostu kolejowego. Festiwal Romane Dyvesa rozpoczyna dziś święto miasta.
Część śmieci zamiast spalić się w poznańskiej spalarni, trafia do oddalonych instalacji zastępczych. Wożenie odpadów kosztuje, a płacą za to mieszkańcy. Wcale nie lepiej wygląda sytuacja z bioodpadami. We wrześniu mogą przestać je odbierać. Urząd...
Sąd oczyścił Łukasza T. ze wszystkich zarzutów, które przedstawiła mu bydgoska prokuratura. Uznał, że były wychowawca nie znęcał się nad dziećmi, strasząc ich szczurem i bijąc mokrymi ręcznikami.
Posłowie PiS przyszli do inowrocławskiego ratusza bez zapowiedzi. Z kamerą telewizyjną za plecami. Zadają pytania, żądają szybkiej odpowiedzi. - Korzystamy ze swoich uprawnień - tłumaczą.
Sceny jak na filmie! Kierowca gonił rowerzystę na ścieżce. Miał włączone światła awaryjne, trąbił i trzymał telefon przy uchu - opowiada jeden ze świadków niecodziennego zdarzenia przy ulicy Wasilkowskiej.
Ponad pięć lat temu władze Poznania podpisały aneks do umowy z operatorem stadionu miejskiego. Wzbudziło to spore kontrowersje, bowiem zapisy były niekorzystne dla miasta. Teraz sytuacja może ulec zmianie.
Z początkiem lipca na Starym Rynku mają pojawić się ekipy, które przystąpią do przebudowy płyty. Za nieco ponad rok to miejsce ma wyglądać całkiem inaczej
Prorektorzy publicznych uczelni technicznych z całego kraju zjadą w czwartek do Bydgoszczy. Będą rozmawiać o komercjalizacji nauki i nowej ustawie o szkolnictwie wyższym.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.