Rozmowa z Gedyminem Grubbą, organistą, dyrektorem XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Pelplinie.
Największy na Pomorzu grób megalityczny został odkryty przez Bogdana Przybyła, założyciela Łobeskiej Fundacji Archeologicznej i aktualnie studenta archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego.
W najbliższych latach w Polsce znacząco, do 46 tys. rocznie, wzrośnie liczba ofiar zmian klimatu - ostrzega raport „Wpływ zmiany klimatu na zdrowie” opracowany przez Konferencję Klimatyczną i Heal Polska. Zabijać będą nas upały, nawałnice,...
Mierzeja Wiślana to niezwykła kraina. Powstała w efekcie wielowiekowego burzliwego dialogu trzech potężnych żywiołów - wody, ziemi i wiatru - opowiada kierownik Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” Wojciech Woch.
Jeszcze w tym tygodniu miasto ma podpisać umowę z wykonawcą. Zaraz potem zostanie przekazany plac budowy. Po wielu miesiącach oczekiwań rusza w końcu przebudowa skrzyżowania na wylotówce do Warszawy. Na węzeł Porosły jeszcze poczekamy.
Kilkanaście zobowiązań cudzoziemców do powrotu i deportacja - to bilans ostatniego tygodnia w Morskim Oddziale Straży Granicznej. Funkcjonariusze ujawniają przeciętnie dziennie po kilka przypadków pracy lub pobytu wbrew przepisom. - To w dużym...
Na czwartkowej sesji Rady Miasta Gdańska, radni będą głosować Model na rzecz Równego Traktowania. Będzie awantura. Przed rozpoczęciem obrad zetrą się ze sobą zwolennicy i przeciwnicy dokumentu.
Rozmowa z sędzią Bartłomiejem Przymusińskim, rzecznikiem prasowym Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.
Po skandalicznej wycince Puszczy Lasy Państwowe znowu dewastują przyrodę. Przechodząca przez środek Puszczy Białowieskiej droga Narewkowska, o marginalnym znaczeniu dla transportu publicznego, ma zostać wyasfaltowana - alarmują ekolodzy.
Na studia dostają się osoby, które maturę zdawały w latach, gdy jej stopień trudności był niższy, a nie osoby, które uzyskały w bieżącym roku świetne wyniki. Maturzyści wysyłają skargi do Rzecznika Praw Obywatelskich na system rekrutacji na studia...
Wśród szkolących kierowców pojawił się pomysł, aby z egzaminów na prawa jazdy zniknęła przynajmniej część zadań z placów manewrowych. Na przykład jazda po łuku i pod górkę.
Wojciech Babiuk był osadzony w toruńskim areszcie. 20 czerwca trafił do szpitala, potem do aresztu w Bydgoszczy. Zmarł po dwóch dniach.
Ofert pracy sezonowej dla młodzieży w czasie wakacji nie brakuje. Szukać ich można praktycznie wszędzie - przez pośrednika, drogą internetową czy tak zwaną pocztą pantoflową.
Jeszcze tego lata pasażerowie bydgoskiej komunikacji miejskiej będą mieli możliwość zakupu biletów w autobusie i tramwaju za pomocą karty płatniczej. Mieszkańcy chwalą rozwiązanie.
- Najpierw oddałem strzał ostrzegawczy, potem celowałem w samochód. Chybiłem i trafiłem w kierowcę, który jechał na mnie - mówił w sądzie Krzysztof O. oskarżony o nieuzasadnione użycie broni, które skończyło się śmiercią Cezarego S.
- Spodziewałem się, że uzbiera się skrzynka, no może dwie. A tu czekało kilkanaście worków pełnych jedzenia. Ledwo to wszystko zapakowałem do auta - mówi radny Ireneusz Nitkiewicz. Dary od bydgoskich uczniów trafią teraz do jadłodzielni „Wspólna...
Najmłodszy dłużnik alimentacyjny w Polsce mieszka w Suwałkach.
Kierowcy ciężarówek fałszują zapisy dotyczące czasu ich pracy, żeby jeździć, kiedy powinni odpoczywać.
Pobyt papieża na Śląsku Opolskim obrósł anegdotą. Chętnie wspominamy, jak krzyczeliśmy mu, że przeniesiemy pod św. Annę Bazylikę św. Piotra, i śpiewaliśmy „Sto lat” w czasie liturgii nieszporów. I trzeba to pamiętać. Ale i nie zapominać tego, co...
Od 1 lipca w miejskich spółkach komunikacyjnych mają wejść podwyżki. Sytuacja jest jasna tylko w jednej z nich. W drugiej związki skarżą się, że dostały za mało, w trzeciej wciąż czekają na propozycję szefostwa.
Gmina Kędzierzyn-Koźle jako pierwsza w regionie podpisała umowę z największym w Polsce dostawcą gazu. Chce, by mieszkańcy ogrzewali domy tym ekologicznym, chociaż wciąż stosunkowo drogim paliwem.
Już teraz ponad roczny poślizg powstał na budowie obwodnicy Podolsza i Zatora. Planowane zakończenie inwestycji przesunięto na czwarty kwartał 2019 roku, czyli ponad rok później niż to zapowiadano. A to oznacza, że co najmniej przez kolejne dwa...
Nowy Sącz zajął 61. miejsce, na 66 miast na prawach powiatu, w rankingu Miast Obywatelskich. Kuleje u nas zaangażowanie mieszkańców w działalność organizacji pozarządowych. Nie wszyscy zgadzają się z taką oceną.
Politycy kochają władzę, bo dzięki niej czują się równi królom, a ci jak wiadomo są wielbieni przez poddanych. Co prawda współcześni władcy nie mają ziem, którymi mogą nagradzać wierne sługi. Ale mają posady.
Muzyka. Polscy kompozytorzy i ich utwory będą ambasadorami obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - to pomysł Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
Żeby podpatrzeć, jak pracują zatrudnieni w cegielni przy ul. Pstrowskiego, nie trzeba było specjalnie się kryć. Na teren działającego całą dobę zakładu mógł wejść każdy. Praca ludzi w cegielni była ciekawa, ale dla młodych bardziej frapujące było...
II Rzeczpospolita. Ziemie wschodnie przedwojennej Polski zostały wywalczone zbrojnie. Były słabiej zaludnione i gorzej zagospodarowane niż reszta kraju. Państwo nie miało środków, by należycie podnieść ich poziom ekonomiczny i cywilizacyjny....
Jeszcze pół roku temu o Stowarzyszeniu Nasze Miasto Tarnów nikt nie słyszał, a wczoraj ugrupowanie ogłosiło, że gotowe jest na jesienne wybory samorządowe. Zamierza wystawić pełne listy kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych. Na początek...
1956/7. O Olkuszu i Emalierni robi się szczególnie głośno. Mowa o wydarzeniach jesieni 1956 r. i początków 1957 r., których bohaterem był niesłusznie dziś zapominany Jerzy Krężel.
Ceny paliw. Wybierając się na wakacje, warto pamiętać, że na autostradach i w miejscowościach turystycznych za benzynę zapłacimy więcej.
W Krakowie przypomniano los duchownych, którzy zginęli z rąk Ukraińców na Wołyniu.
- W województwie opolskim w maju wynosiło ono 6,3 procent. Zbliżyliśmy się mocno do średniej krajowej, bo odstawaliśmy o około pół procent - mówi Jacek Suski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.
Do Rybnika wrócili znani aktorzy. W mieście kręcą już trzeci sezon serialu Diagnoza. Oprócz Rybnika, akcja będzie rozgrywała się też w... Gdańsku.
Modernity 2, łazik marsjański, wylądował w poniedziałek, 25 czerwca, w swojej bazie na Politechnice Częstochowskiej. Wkroczył, a właściwie wjechał na scenę jak gwiazda estrady - wyłaniając się z białego dymu i w świetle przebijających się przez...
Trwa remont ul. Dąbrowskiego od ul. Kilińskiego do ul. Rzgowskiej. W połowie lipca ma zostać przywrócony ruch tramwajów po ul. Kilińskiego przez skrzyżowanie z ul. Dąbrowskiego, gdzie układane są już elementy torowiska.
Citroen cactus doczekał się zmian. Tylko czy rzeczywiście były konieczne? Nam w pamięci pozostanie jego pierwsza, wyjątkowo awangardowa odmiana.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.