Wehikuł czasu. Adam z Jarosławia zabytkowymi autami jeździ do pracy

Czytaj dalej
Fot. Kamil Jaworski
Kamil Jaworski

Wehikuł czasu. Adam z Jarosławia zabytkowymi autami jeździ do pracy

Kamil Jaworski

- Kiedy jedziesz klasykiem nocą, mało uczęszczaną drogą i nie mijają cię współczesne auta, to czujesz się jak w wehikule czasu. Tylko od Ciebie zależy, w jakie lata się przeniesiesz - mówi Adam Nietrzeba, jarosławianin, pasjonat zabytkowych samochodów.

Kiedy Adam był jeszcze dzieckiem, jego sąsiad, taksówkarz, miał pierwszego mercedesa w Jarosławiu.

- To był mercedes w115 240D z 1976 roku. Wpuszczał nas do środka i udawaliśmy, że jedziemy. Nie do pomyślenia dzisiaj. Kupiłem go w 1998 roku, jako moje pierwsze auto i jeździłem nim dwa lata - wspomina.

Za takie cacko w latach 80. można było kupić cztery wołgi. Dla młodego człowieka i studenta perspektywa generalnej naprawy silnika była już zbyt dużym wydatkiem, odsprzedał więc auto koledze. Ten go wyremontował, a gdy po jakimś czasie, kiedy pan Adam miał pierwszą stałą pracę i chciał auto odkupić, kolega nie był już na to chętny.

W mercedesach Adam Nietrzeba, jako nastolatek, był tak zakochany, że chciał zapisać się do klubu miłośników zabytkowych aut tej marki. Okazało się, że w Polsce takiego jeszcze nie ma. Trzeba więc było go założyć. Jako siedemnastolatek napisał w tej sprawie list do centrali Mercedesa w Stuttgarcie.

W dalszej części przeczytasz:

 • jak nieletni Marcin założył klub miłośników Mercedesa
 • jakie zabytkowe auta (kilkadziesąt!) miał pasjonat z Jarosławia
 • o jego najnowszym nabytku, modelu, który zawojowal rajdy w Monte carlo
Pozostało jeszcze 83% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Kamil Jaworski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.