Ewelina Lisowska powraca z nowym albumem - „4”. Przy tej okazji opowiada nam, jak ćwiczy kick-boxing i sama sobie radzi z życiowymi problemami.
Od 40 lat wwierca się swą wrzecionowatą sylwetką w panoramę Krakowa. Ktoś uczony mógłby zaryzykować tezę, że stał się częścią tożsamości miasta. Przez lata konstrukcję szkieletora przykrywały tylko kolosalne banery reklamowe. Teraz jest otoczony...
Czy to opiekunka otruła górala z Kościeliska? Sąd stwierdził, że jest wysokie prawdopodobieństwo, że tak było, ale nie miał stuprocentowej pewności. I dlatego uniewinnił Jadwigę K. od tego zarzutu.
Mieszka w Krakowie, uwielbia spacery po lesie, zbieranie grzybów i jagód, jazdę na rowerze i pływanie. Jest osobą skromną, delikatną, lubi czuć obok siebie męską opiekę. Dlatego nie jeździ samochodem; czuje się dobrze kiedy wozi ją mąż....
Potomek znanego krakowskiego rodu pożyczył wielkie pieniądze od profesorów, lekarzy, biznesmenów, duchownych, emerytów. Skuszeni atrakcyjnymi odsetkami powierzyli mu oszczędności życia. Teraz przy pomocy sądów i prokuratury próbują je odzyskać....
- Nie stoją za mną partyjni kolesie, którym muszę załatwić fuchę. Władza jest mi potrzebna, żeby zmienić miasto na lepsze - mówi Łukasz Gibała, kandydat do fotela prezydenta miasta.
Określanie zawału serca jako choroby typowo męskiej jest mitem - mówi dr Janusz Konstanty-Kalandyk, kardiochirurg z Oddziału Klinicznego Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie.
W piątek, 20 lipca, rozpoczyna się poświęcony sztuce ulicznej Urban Forms Festival. Potrwa do 29 lipca i pozostawi po sobie nowe murale, które wzbogacą ich łódzką galerię.
Łodzianie na dwa tygodnie zyskali na ul. Piotrkowskiej 10 niezwykłych ławek, które 19 lipca stanęły na odcinku od pl. Wolności do ul. Próchnika/Rewolucji 1905 r. Od razu wzbudziły ciekawość przechodniów.
Dramatyczne sceny w polskich domach. Dzieci wyjechały na wakacje, a rodzice nie wiedzą, co ze sobą zrobić.
Woda na garnek zupy w Otyniu kosztuje grosz. Nie wszędzie jest tanio. Przedstawiciele wodociągów przestrzegają, że nie da się porównać kosztów dostaw wody nawet z miast o podobnej ilości mieszkańców. To, od czego zależy, ile kosztuje woda?
Sąd w Miastku skazał Marcina Ł. i Rafała B. za pobicie i groźby, a Dawida R. za groźby. Marcin Ł. dostał 1,5 roku ograniczenia wolności. Musi w tym czasie pracować po 20 godzin w miesiącu. Rafał B. ma prace społeczne w wymiarze 20 godzin...
Na wczorajszej sesji nadzwyczajnej usteccy radni uchwalili poprawki w dokumentach finansowych miasta. Sesję zwołano w czasie urlopowym, dlatego że Ustka dostała dofinansowanie na budowę węzła i trzeba ogłosić przetarg. Brakuje jej natomiast na...
Uroczyste otwarcie Muzeum PGR w Bolegorzynie odbyło się 22 lipca 2008 r. Ostatnie „huczne” obchody były z okazji 7. rocznicy powstania muzeum - 22 lipca 2015 r. To było na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi. Teraz na 10-lecie, w...
W miniony piątek Senat bez poprawek rozpatrzył Ustawę o szczególnych rozwiązaniach dotyczących gminy Ostrowice. O przyszłości Ostrowic rozmawialiśmy z komisarzem rządowym Agnieszką Wróblewską oraz z opozycją - z przedstawicielami Stowarzyszenia...
W środę w magistracie mimo przełożonego spotkania, trwała gorąca dyskusja o śmieciach. Padły zarzuty w stronę prezydenta.
Po kilkudziesięciu latach Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa znowu buduje. Na osiedlu Zachód powstaje nowy blok.
Gmina Sławno otrzymała prawie 21 tysięcy złotych dofinansowania na usuwanie barszczu Sosnowskiego. To wyjątkowo niebezpieczna roślina, z którą kontakt może prowadzić do powstania ran lub nawet śmierci.
Senat bez żadnych poprawek przyjął ustawę o cyberbezpieczeństwie. Teraz pozostaje tylko prezydencki podpis, by weszła w życie. Jednak przedsiębiorcy mają w stosunku do niej sporo zastrzeżeń.
Prezesem Sądu Najwyższego może być tylko czynny sędzia. Prof. Małgorzata Gersdorf nim nie jest - mówi Jarosław Dudzicz, prezes Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp., członek Krajowej Rady Sądownictwa. Sędzią Olimpia Barańska - Małuszek, szefowa...
Samiego przejechał terenowy nissan. Tysię zabiła osobowa mazda. Pierwszy wypadek wygląda na pecha i wielkie nieszczęście. Jednak już drugi to przykład zwykłego chamstwa i bezduszności.
Bycie staroobrzędowcem oznacza przynależność do ekskluzywnej grupy religijnej - mówi Krzysztof Snarski z Suwałk, autor książki „Staroobrzędowcy. Historia, wiara, tradycja“.
Będziemy wolnym, i demokratycznym społeczeństwem, ale trzeba było zrobić dwa kroki do tyłu, by uczynić jeden do przodu - mówi Jan Hartman.
Zgodnie z wyrokiem z 2010 roku Andrzej Ł. miał zapłacić tylko 500 zł. Teraz dostaje pozwy na kilkadziesiąt tysięcy. Rodzina jest załamana.
Chwilowo niezmotoryzowana armia Pana Boga - tak sami siebie określają pielgrzymi. W tę sobotę pierwsze grupy z regionu ruszą w trasę do Częstochowy.
Wystarczy wybrać interesujące nas obiekty z internetowej mapy, ciekawie je opisać, porobić zdjęcia. I wyślij na konkurs.
W centrum Rybnika powstają kolejne kontrapasy dla rowerów. Specjalnie dla Państwa dziennikarze DZ wsiedli na jednoślady i przetestowali istniejące trasy rowerowe
Rekrutacja uzupełniająca w szkołach ponadgimnazjalnych oficjalnie zakończona! Ale są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Gdzie? Sprawdzamy.
Magda Bębenek i Piotr Horzela, podróżnicy, wiosną zamieszkali w mobilnym domku letniskowym w sercu Puszczy Knyszyńskiej. I stąd relacjonują, jak wygląda życie w lesie oraz jak korzystać z jego dobrodziejstw.
Opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych z uporem walczą w swojej sprawie. Na wszystkich frontach: w sądach administracyjnych, powszechnych. Przed polskim Trybunałem Konstytucyjnym i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu.
Uważajcie, żebyście nie zostali wrobieni w płacenie wyższych rachunków. Na północy naszego regionu już od kilku dni grasują naciągacze energetyczni.
Dobiega końca dekomunizacja. Na wymianę tablic z nazwami ulic trzeba było niekiedy wydać i kilkanaście tysięcy złotych.
Od wielu lat mówiło się, że na tory wróci połączenie kolejowe Zielonej Góry przez Krosno do Gubina. Zwłaszcza przed wyborami kandydaci na radnych podejmowali ten temat. Zbliżają się następne...
Anna Giniewska jak mówi o książkach, to się uśmiecha. Serio. W końcu mówi o swojej wielkiej miłości. A zaczęła się ona od „Ani z Zielonego Wzgórza”. I trwa bez żadnych przerw do dziś.
Udało się mały kompromis w sprawie relokacji kilku rodzin z budynku dworca PKP. Po spotkaniu z przedstawicielami kolei, mieszkańcy mają nadzieję na pomyślne negocjacje.
Rozmawialiśmy z kajakarzem pływającym pod prąd takich rzek jak Wisła, Wołga i Odra Robertem Tomalskim, który chwali nowosolską marinę i Odrę.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.