Właściciele Uniwersamu walczą o cofnięcie pozwolenia na jego rozbiórkę. Wystąpili także o unieważnienie pozwolenia na na budowę Solaris Center, w którego powstanie chyba nikt już nie wierzy.
W niedzielę, w święto Matki Bożej Śnieżnej, w mikołowskiej bazylice św. Wojciecha odbyła się koronacja kopii rzymskiego obrazu Matki Bożej Śnieżnej, zwanej Matką Bożą Mikołowską.
W Cieszynie policjanci mogą dostać, o ile któryś zechce, kieszonkowy Nowy Testament. - A co w tym złego? - pytają nasi funkcjonariusze.
Czytelnik, spacerując po Bydgoszczy, nie wytrzymał i napisał list do prezydenta miasta. Gdy nie dostał odpowiedzi, przesłał list do „Expressu”.
Sześciu prawników z regionu zgłosiło kandydatury do Sądu Najwyższego. - Nie można być biernym - mówi Jarosław Duś z Prokuratury Krajowej.
Czy nie byłoby dziś tomografu optycznego, gdyby nie kontakty jego twórcy, fizyka prof. Andrzeja Kowalczyka z esbecją w latach 80.? - On nie miał innego wyjścia, niż współpraca z SB, ze względu na swoją karierę. Nie dostałby paszportu - twierdzi...
Słowo konstytucja nie obraża, a przeszukanie domu działacza KOD-u nie było potrzebne. Mówi o tym Krzysztof Oleszczuk, wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie.
W pierwszej połowie wakacji opolscy funkcjonariusze przeprowadzili ponad 51 tys. badań na zawartość alkoholu u kierowców. Spośród skontrolowanych 158 zdecydowało się na jazdę w stanie nietrzeźwym.
Waldemar M., który po pijaku spowodował kolizję został odsunięty od czynności służbowych. Nie jest też już przewodniczącym wydziału karnego.
Malina i Silesia oficjalnie kąpieliskami nie są, ale Urząd Miasta Opola zapłacił, żeby miały tzw. dozór. Według WOPR-owców przez to pomieszanie pojęć w końcu dojdzie do tragedii.
Jacek Lebieusz, 42-letni ostrołęczanin, jest zatrudniony jako pracownik fizyczny w Miejskim Zarządzie Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej (dawny MOSiR). Zajmuje się m.in. robotami porządkowymi i pielęgnacją zieleni. 25...
Starsi mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej robili w tym sklepie zakupy. Należąca do PSS „Stodoła” (tak ją nazywali klienci) działała przez lata na działce naprzeciw najstarszego w mieście kościoła. Działkę ze sklepem od placu kościelnego oddziela...
Prawdziwym utrapieniem dla mieszkańców Brzeska stały się osoby spożywające alkohol na zabytkowym cmentarzu parafialnym w centrum miasta. Pijackie imprezy odbywają się nawet w biały dzień, a ich uczestnicy zostawiają po sobie potłuczone szkło i...
Od momentu ogłoszenia przez PiS kandydatury Iwony Mularczyk na prezydenta miasta, nikomu dotychczas nieznana kandydatka niemal codziennie spotyka się z mieszkańcami bądź mediami. Maria Zięba, szefowa delegatury Krajowego Biura Wyborczego mówi,...
Codziennie około południa przy jednym z bloków przy ulicy Szpitalnej można zaobserwować nietypowy obrazek. Oto z jednej z klatek schodowych wychodzi kobieta. Idzie w kierunku pobliskiego warzywniaka. Powoli, wspierając się o laskę. A obok niej...
W spokojnej okolicy, na północ od Wojnicza, mieszkańcy urządzili sobie jakiś czas temu prowizoryczną odkrywkę piasku. Kto potrzebował go na jakąś niewielką budowę, ukopywał sobie potrzebnego materiału. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby...
Trudno się dziwić, że rondo na zbiegu ulic Legionów, Bieckiej i Stawiska do dzisiaj nie ma swojej nazwy. Gorliczanie mówią o nim „rondo pod drukarnią” i nie ma takiego mieszkańca miasta, który nie wiedziałby, o jakie miejsce i jaką drukarnię...
Gdybyśmy byli krezusami, jak Finlandia, to groziłoby nam wyludnienie. Bo w Polsce latem tyle osób tonie, ile ginie na drogach.
Lata 60. e XIX w. w Galicji oznaczały ogromne zmiany, zarówno polityczne jak i społeczne. Dzięki tzw. ugodzie polsko-austriackiej, wcześniej przygotowywanej przez polską arystokrację pod wodzą Agenora Gołuchowskiego stała się możliwa polonizacja...
W najbliższą sobotę w Krynicy-Zdroju zacznie się kolejna edycja Festiwalu im. Jana Kiepury. Po raz 52. w uzdrowisku u stóp Góry Parkowej spotkają się wielbiciele opery i operetki.
Krakowski Oddział IPN i „Dziennik Polski” przypominają. Po powstaniu w dystrykcie krakowskim zostało rozlokowanych około 100 tys. wysiedlonych ze stolicy, a przez sam Kraków w ostatnich miesiącach wojny przewinęło się ich od 35 do 40 tys.
Na wzgórzu Św. Krzyża w Bydlinie w tym roku zostaną odtworzone okopy legionistów Józefa Piłsudskiego. Ma to być początek przywrócenia świetności całego wzgórza z ruinami zamku.
6 sierpnia 1914. Z Krakowa wyruszają do walki oddziały strzeleckie, które staną się Legionami. Formacja znacząco różniła się od ówczesnych armii. Była wojskiem ochotniczym i obywatelskim. Ochotników charakteryzowało wysokie morale. W Legionach...
Rozmawiamy z Wacławem Suskim, wójtem gminy Młynarze.
We wrześniu minie rok, odkąd została dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu. Z Barbarą Bączek rozmawiamy, jak zmieniło się jej życie oraz działalność placówki, którą kieruje.
Zdezorientowani pasażerowie przychodzą na plac byłego dworca PKS w Ostrołęce, ale nie mają pewności, czy „ich” autobusy nadal odjeżdżają.
Powitanie naszych bohaterów, którzy gasili ogromne pożary w Szwecji, mogło wywołać mieszane uczucia. Niektórzy mówili o politycznej hucpie...
Coraz więcej węgla kupujemy z Rosji. Bo jest tańszy.
Tym razem wsiedliśmy do tipo w wersji S-Design.
Łodzianka, która wyszła na wieczorny spacer z psem, wróciła do domu dotkliwie pokąsana przez komary.
Gdańska, Jaracza, Nawrot, Traugutta, Tuwima i Wschodnia - to pierwsze sześć ulic w centrum, które są modernizowane w ramach planu rewitalizacji Łodzi.
Zagraniczni pracodawcy ciągle kuszą mieszkańców województwa łódzkiego. Wiele miejsc pracy czeka w Niemczech, Holandii, Czechach, a stawki są bardzo konkurencyjne.
Jak rozliczają się księża. O finansach warto spokojnie i otwarcie rozmawiać. Rozmowa z Dawidem Gospodarkiem z Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Starszą kobietę do szpitala przywiózł zespół ratownictwa medycznego. Potrzebowała pilnie kroplówki. W szpitalnym oddziale ratunkowym doszło do wypadku. Kilka godzin później kobieta zmarła w czasie badania. Prokuratura wszczęła śledztwo...
Kronospan zaprosił studentów na praktyki wakacyjne, oferując im możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego. Obecnie w szczecineckim zakładzie pracuje aż stu dwudziestu młodych ludzi.
Rusza przebudowa drogi Czarne Małe - Łysinin. Inwestycja o wartości 3,2 mln zł finansowana jest przez Starostwo Powiatowe, gminę Czaplinek, spółkę rolną Agri Plus, a także z budżetu państwa. W przekazaniu placu budowy wykonawcy, uczestniczyli...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.