Piotr Kurkowski p.o. dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie i i prezes firmy Bitum Tomasz Mizgalski podpisali 6 sierpnia umowę na przebudowę ul. Korfantego od Ronda Szwejkowskiego do Skweru Lotników w Specjalnej Strefie...
Miało być wielkie kolarskie święto, a jest duży niesmak. Kolarze ścigający się w Tour de Pologne zostali źle pokierowani w Tarnowskich Górach, w wyniku czego trasa została mocno skrócona, aż o 34 km. Organizatorzy obiecują powrót... we wrześniu.
Właściciele Uniwersamu walczą o cofnięcie pozwolenia na jego rozbiórkę. Wystąpili także o unieważnienie pozwolenia na na budowę Solaris Center, w którego powstanie chyba nikt już nie wierzy.
W Cieszynie policjanci mogą dostać, o ile któryś zechce, kieszonkowy Nowy Testament. - A co w tym złego? - pytają nasi funkcjonariusze.
Czytelnik, spacerując po Bydgoszczy, nie wytrzymał i napisał list do prezydenta miasta. Gdy nie dostał odpowiedzi, przesłał list do „Expressu”.
Sześciu prawników z regionu zgłosiło kandydatury do Sądu Najwyższego. - Nie można być biernym - mówi Jarosław Duś z Prokuratury Krajowej.
W niedzielę, w święto Matki Bożej Śnieżnej, w mikołowskiej bazylice św. Wojciecha odbyła się koronacja kopii rzymskiego obrazu Matki Bożej Śnieżnej, zwanej Matką Bożą Mikołowską.
Czy nie byłoby dziś tomografu optycznego, gdyby nie kontakty jego twórcy, fizyka prof. Andrzeja Kowalczyka z esbecją w latach 80.? - On nie miał innego wyjścia, niż współpraca z SB, ze względu na swoją karierę. Nie dostałby paszportu - twierdzi...
Słowo konstytucja nie obraża, a przeszukanie domu działacza KOD-u nie było potrzebne. Mówi o tym Krzysztof Oleszczuk, wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie.
W pierwszej połowie wakacji opolscy funkcjonariusze przeprowadzili ponad 51 tys. badań na zawartość alkoholu u kierowców. Spośród skontrolowanych 158 zdecydowało się na jazdę w stanie nietrzeźwym.
Waldemar M., który po pijaku spowodował kolizję został odsunięty od czynności służbowych. Nie jest też już przewodniczącym wydziału karnego.
Malina i Silesia oficjalnie kąpieliskami nie są, ale Urząd Miasta Opola zapłacił, żeby miały tzw. dozór. Według WOPR-owców przez to pomieszanie pojęć w końcu dojdzie do tragedii.
Jacek Lebieusz, 42-letni ostrołęczanin, jest zatrudniony jako pracownik fizyczny w Miejskim Zarządzie Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej (dawny MOSiR). Zajmuje się m.in. robotami porządkowymi i pielęgnacją zieleni. 25...
Starsi mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej robili w tym sklepie zakupy. Należąca do PSS „Stodoła” (tak ją nazywali klienci) działała przez lata na działce naprzeciw najstarszego w mieście kościoła. Działkę ze sklepem od placu kościelnego oddziela...
Od momentu ogłoszenia przez PiS kandydatury Iwony Mularczyk na prezydenta miasta, nikomu dotychczas nieznana kandydatka niemal codziennie spotyka się z mieszkańcami bądź mediami. Maria Zięba, szefowa delegatury Krajowego Biura Wyborczego mówi,...
Prawdziwym utrapieniem dla mieszkańców Brzeska stały się osoby spożywające alkohol na zabytkowym cmentarzu parafialnym w centrum miasta. Pijackie imprezy odbywają się nawet w biały dzień, a ich uczestnicy zostawiają po sobie potłuczone szkło i...
Codziennie około południa przy jednym z bloków przy ulicy Szpitalnej można zaobserwować nietypowy obrazek. Oto z jednej z klatek schodowych wychodzi kobieta. Idzie w kierunku pobliskiego warzywniaka. Powoli, wspierając się o laskę. A obok niej...
W spokojnej okolicy, na północ od Wojnicza, mieszkańcy urządzili sobie jakiś czas temu prowizoryczną odkrywkę piasku. Kto potrzebował go na jakąś niewielką budowę, ukopywał sobie potrzebnego materiału. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby...
W najbliższą sobotę w Krynicy-Zdroju zacznie się kolejna edycja Festiwalu im. Jana Kiepury. Po raz 52. w uzdrowisku u stóp Góry Parkowej spotkają się wielbiciele opery i operetki.
6 sierpnia 1914. Z Krakowa wyruszają do walki oddziały strzeleckie, które staną się Legionami. Formacja znacząco różniła się od ówczesnych armii. Była wojskiem ochotniczym i obywatelskim. Ochotników charakteryzowało wysokie morale. W Legionach...
Na wzgórzu Św. Krzyża w Bydlinie w tym roku zostaną odtworzone okopy legionistów Józefa Piłsudskiego. Ma to być początek przywrócenia świetności całego wzgórza z ruinami zamku.
Trudno się dziwić, że rondo na zbiegu ulic Legionów, Bieckiej i Stawiska do dzisiaj nie ma swojej nazwy. Gorliczanie mówią o nim „rondo pod drukarnią” i nie ma takiego mieszkańca miasta, który nie wiedziałby, o jakie miejsce i jaką drukarnię...
Gdybyśmy byli krezusami, jak Finlandia, to groziłoby nam wyludnienie. Bo w Polsce latem tyle osób tonie, ile ginie na drogach.
Lata 60. e XIX w. w Galicji oznaczały ogromne zmiany, zarówno polityczne jak i społeczne. Dzięki tzw. ugodzie polsko-austriackiej, wcześniej przygotowywanej przez polską arystokrację pod wodzą Agenora Gołuchowskiego stała się możliwa polonizacja...
Krakowski Oddział IPN i „Dziennik Polski” przypominają. Po powstaniu w dystrykcie krakowskim zostało rozlokowanych około 100 tys. wysiedlonych ze stolicy, a przez sam Kraków w ostatnich miesiącach wojny przewinęło się ich od 35 do 40 tys.
Rozmawiamy z Wacławem Suskim, wójtem gminy Młynarze.
We wrześniu minie rok, odkąd została dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu. Z Barbarą Bączek rozmawiamy, jak zmieniło się jej życie oraz działalność placówki, którą kieruje.
Zdezorientowani pasażerowie przychodzą na plac byłego dworca PKS w Ostrołęce, ale nie mają pewności, czy „ich” autobusy nadal odjeżdżają.
Tym razem wsiedliśmy do tipo w wersji S-Design.
Łodzianka, która wyszła na wieczorny spacer z psem, wróciła do domu dotkliwie pokąsana przez komary.
Gdańska, Jaracza, Nawrot, Traugutta, Tuwima i Wschodnia - to pierwsze sześć ulic w centrum, które są modernizowane w ramach planu rewitalizacji Łodzi.
Powitanie naszych bohaterów, którzy gasili ogromne pożary w Szwecji, mogło wywołać mieszane uczucia. Niektórzy mówili o politycznej hucpie...
Coraz więcej węgla kupujemy z Rosji. Bo jest tańszy.
Jak rozliczają się księża. O finansach warto spokojnie i otwarcie rozmawiać. Rozmowa z Dawidem Gospodarkiem z Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Zagraniczni pracodawcy ciągle kuszą mieszkańców województwa łódzkiego. Wiele miejsc pracy czeka w Niemczech, Holandii, Czechach, a stawki są bardzo konkurencyjne.
Starszą kobietę do szpitala przywiózł zespół ratownictwa medycznego. Potrzebowała pilnie kroplówki. W szpitalnym oddziale ratunkowym doszło do wypadku. Kilka godzin później kobieta zmarła w czasie badania. Prokuratura wszczęła śledztwo...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.