W ostatnim czasie media ogólnopolskie donoszą, że w polskiej części Bałtyku do 2030 roku zostaną wybudowane farmy wiatrowe. Władze Darłowa mówią, że to szansa dla darłowskiego portu.
Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska (PO, Kołobrzescy Razem) podsumowała pierwsze sto dni swojej prezydentury. Zrobiła to w towarzystwie swoich dwóch zastępczyń: Ilony Grędas Wójtowicz i Moniki Foremnej-Pilarskiej.
O ponad 100% wzrosły stawki za pracę w komisjach wyborczych w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Trzy dobre kwarty nie wystarczyły. Tuż po przerwie AZS zagrał na tyle słabo, że CCC do końca kontrolowało grę.
Mało kto tak zna Lublin, jak Marta Denys. Mało kto, znając Lublin, nie zna Marty Denys, lub jej artykułów, programów telewizyjnych, audycji i choćby jednej książki: „Lublin między wojnami”. Jeśli ktokolwiek zaprzeczy powyższym, nie zna się i tyle....
Czy w czasie kampanii w gm. Boćki doszło do przekupstwa wyborczego? To rozstrzygnie sąd. Oskarżony jest były kandydat
Katarzyna R. ma „tendencję do teatralizowania” a jej zeznaniom przysługuje „ograniczony stopień psychologicznej wiarygodności” - stwierdzili biegli opiniujący w procesie Tomasza N., oskarżonego o gwałt na swojej siostrze.
Dyrektor podstawówki miał zniechęcać nauczycieli ze swojej szkoły do udziału w strajku. Związkowcy otrzymują coraz więcej takich sygnałów.
Przez wiele godzin byłem świadkiem przedłużającej się nierzeczywistej ciszy, która sprawiała wrażenie, że wojna się skończyła. To uczucie nagłego spokoju wynikało także z faktu, że nasze wzgórze pokryte było świeżą trawą pełną czerwonych maków,...
Zamiast płacenia przez 20 lat - jednorazowa opłata przekształceniowa. I to z bonifikatą. Taką możliwość będą mieli mieszkańcy Włocławka.
Budowa ratusza wzbudzała skrajne emocje. Gdy był już wzniesiony w stanie surowym, to spory nie ustawały. Gazeta Białostocka w 1957 r. informowała, że wśród białostoczan są tacy, którzy nie mogą zgodzić się z istnieniem ratusza.
Tylko 10 proc. uczniów nie uczestniczy w nieobowiązkowych zajęciach z wychowania do życia w rodzinie - tak wynika z szybkiego sondażu, przeprowadzone wśród dyrektorów toruńskich szkół. Wszyscy ten rodzaj edukacji uważają nie tylko za potrzebny,...
Adam Siwek z Łomży pierwsze swoje piwo uwarzył w czasie studiów. Potem przez lata marzył o założeniu własnego browaru. Dzisiaj warzeniem piwa zajmuje się... naukowo.
Kiedyś wystarczyły wielkopostne nabożeństwa, umartwienia i rekolekcje. Teraz dobre przeżycie Wielkiego Postu wymaga czasem dodatkowych wspomagaczy. Dlatego parafie organizują noc konfesjonałów, rozdają zdrapki, wchodzą do internetu.
Docelowo na Strzeszynie ma powstać 1020 mieszkań, w tym część w systemie TBS-owskim, a większość w formule najmu z dojściem do własności. Obecnie trwa tutaj budowa 289 mieszkań pod najem i 71 TBS-owskich. Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się...
Do chwili, aż najpiękniejsza Podlasianka i najprzystojniejszy Podlasianin założą korony zostały dwa miesiące. Przygotowania do tych konkursów piękności idą więc pełną parą.
Albert Abraham Michelson, pierwszy amerykański uczony-noblista (1907 rok), zwany „mierniczym” czy też „mistrzem światła”, ponad wszelką wątpliwość należy do najwybitniejszych uczonych wszech czasów.
Dwaj młodzi architekci z Bydgoszczy: Przemysław Gawęda i Marcin Sajdak mają szansę zrewolucjonizować skoki narciarskie. Pracują nad zadaszeniem zakopiańskiej Wielkiej Krokwi.
Polsko-niemiecka fundacja z Opola przygotowuje się do poszukiwań jedenastu tzw. depozytów, czyli skrytek z cennymi przedmiotami ukrywanych przez władze III Rzeszy przed nadchodzącym frontem. W grę wchodzą podobno tony złota i obrazy z...
Wszyscy wiedzą, że szans na zakończenie w tym roku budowy kujawsko-pomorskiego fragmentu S5 już nie ma. Jest za to nadzieja na wiosenne przyspieszenie prac. To ma nastąpić od dziś.
Uprowadzenie małej Amelki i jej mamy wstrząsnęło całą Polską, która pilnie śledziła poszukiwania trzylatki. Podobne historie, może nie tak spektakularne, zdarzają się częściej.
Chciałbym poświęcić część dzisiejszego artykułu posesji przy ul. Sienkiewicza 17, która do 1898 r. składała się z dwóch odrębnych działek i przechodziła odrębne koleje losów, zanim została połączona w rękach rodziny Libermanów. Ostatnio poznaliśmy...
Na początku lata 1936 r. w Dzienniku Białostockim pojawiła się krótka notatka o aresztowaniu buchaltera Pinchusa Szterna, świadczącego swoje usługi różnym miejscowym firmom. Miał on ponoć stosować naganne metody i zabiegi służące interesom swoich...
W ubiegłym tygodniu swoją wystawę w CSW otworzyła Marina Abramović. Jesienią w CKK Jordanki usłyszymy królową fado - Marizę.
Spotkałem panią Jolantę Komarzewską w gronie seniorek i seniorów białostockiego Stowarzyszenia Księgowych Polskich (STP). Umówiliśmy się na pogwarzenie o Lidzie i losach rodziny Ziółkowskich.
Z Wojciechem Waglewskim, gitarzystą i kompozytorem, liderem grupy Voo Voo o nowej płycie „Za niebawem”, mediach, konflikcie pomiędzy Polakami, niechęci do innych, konieczności pogodzenia się i... tańcu.
Na ul. Święty Marcin panował zgiełk: w obie strony w korkach stały samochody, środkiem jeździły co chwilę tramwaje, a na chodnikach - chodzili klienci tutejszych sklepów i placówek usługowych. Dziś jest inaczej - jeszcze cicho i raczej pusto. Ale...
Mamy, które urodziły czworo i więcej dzieci, nie dostaną trzynastej emerytury, a tylko przynależne im świadczenie rodzinne uzupełniające zapowiedziane w ramach kampanijnych obietnic rządu Prawa i Sprawiedliwości.
Są poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości za włamania, narkotyki, a nawet porwania. W ręce funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej wpadły setki osób.
Co stało się z dziełami sztuki i innymi zabytkami, które znajdowały się w malborskiej warowni przed utworzeniem Muzeum Zamkowego?
Trwa rekrutacja do przedszkoli miejskich w Stargardzie na rok szkolny 2019/2020 oraz do żłobka Leśna Polana.
Kanonierka „Eber” ze szczecińskiego Vulcana służyła w tropikach, a jej załoga walczyła przeciw Royal Navy, tyle, że na pokładzie innego okrętu. Ta opowieść nadaje się na film przygodowy.
Nauczyciele zapowiedzieli, że 8 kwietnia rozpoczną strajk. W województwie zachodniopomorskim może wziąć w nim udział 80 procent szkół.
Choroba psychiczna Jarosława Kaczyńskiego i odpowiedzialność za katastrofę smoleńską, a także „wrabianie” Wałęsy we współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa. Twierdzenia byłego prezydenta RP na ten temat najpewniej przed wyborami jeszcze raz oceni...
Wkrótce kalendarzowa wiosna, gady i płazy obudzą się z hibernacji, w której trwały od jesieni, wypełzną ze swoich kryjówek i zaczną dobierać się w pary.
Według pierwszych oględzin to średniowieczne pochówki. Zgłoszenie o odkryciu wpłynęło do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie, ale służba ochrony zabytków - zdaniem archeologa - działa zbyt opieszale.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.