Szpitalne oddziały ratunkowe to miejsce, gdzie można nakręcić niezły film - horror, ale i komedię.
Tatuaż to pakt krwi z szatanem, oddanie ciała demonom i problemy duchowe - przestrzegał na spotkaniu z białostoczanami ks. Sławomir Kostrzewa z parafii Maryi Królowej w Poznaniu.
Dzwonię do poradni psychologiczno-pedagogicznej. W sprawie syna. Odkleić od telefonu się nie może. - Takich przypadków mamy sporo. Najbliższy termin wizyty - czerwiec - mówi pracownica PPP.
- Przemoc jest stopniowalna - mówi Natalia de Barbaro. - Nie dostajemy przecież w twarz na pierwszej randce. Z przemocowym partnerem łączą się też dobre rzeczy, które razem przeżyliśmy.
Po 18 latach od sukcesu pierwszej edycji, na antenę TVN powrócił program Big Brother. O kulisach, sławie i życiu po programie rozmawiamy z Januszem Dzięciołem, zwycięzcą pionierskiej edycji tego reality show.
Z okazji jubileuszu 70 lecia Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprezentuję jeszcze kilka muzealnych ciekawostek. Tym razem będzie o wystawach. Nie żebym chciał je obśmiać. Raczej zwraca uwagę to, jak trudne były początki białostockiego muzeum,...
Edukacja jest sprawą nas wszystkich, dlatego będę strajkował. Nie upominamy się o kokosy, ale o normalne, godne pensje - mówi Darek Martynowicz, nauczyciel języka polskiego w V Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, członek grupy Superbelfrzy RP.
Słynny pisarz zaraz po wojnie wziął na wychowanie biednego chłopaka, który żył na ulicy. Dzięki temu Wiesław Kępiński dorastał w luksusowej willi w Stawiskach, poznał śmietankę towarzyską Warszawy, a nawet królową belgijską, Elżbietę.
Brytyjczycy wchodzą, wychodzą, wychodzą z umową czy bez umowy... Ale chyba nikt się nie uczy na ich błędach, bo słowo „polexit” pojawia się u nas oficjalnie w publicznym obiegu. Ostatnio jakiś europoseł wymyślił sobie takie właśnie spotkanie ze...
Ostatnio władza zdecydowała, że skoro Polacy nie płacą abonamentu na TVP, to potrzeba dotacji, czyli sięgnięcia do kieszeni obywateli bez pytania o ich zgodę. Wielu ludzi odbiera to jako zamach na wolność. Dlaczego?
Tulia to dziś najgorętszy zespół w polskim show-biznesie. Rozmawialiśmy z Tulią Biczak i Dominiką Siepką o niespodziewanym sukcesie czwórki młodych dziewczyn.
Dźwięki wiosny to dziś ryk spalinowych kosiarek, za to kiedyś - poezja, przypominający głuchy wystrzał odgłos walenia trzepaczką w dywan. Niosące się między blokami echo nadchodzącej Wielkanocy. Trzepaki jeszcze stoją, ale już tylko jako stelaże...
Gdy Kacper i Mateusz z oddali ujrzeli powiększającą się łunę nad Trzebinią, zrozumieli, że powiódł się ich plan podpalenia. Pożar był imponujący, bo z ogniem walczyło 230 strażaków, a w akcji gaśniczej użyto samolotów.
Już 17 komitetów zamierza wystawić kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tak naprawdę w walce liczyć się będą zaledwie cztery komitety.
Będą przystanki nad peronami na Żabieńcu, ale dopiero w następnej perpsektywie unijnej, czyli w latach 2021-27 - zapowiada ZDiT.
Co działo się w tym tygodniu na świecie, w kraju i regionie? Zobacz subiektywny przegląd Jerzego Witaszczyka.
W naszym cyklu poruszającym problemy związane z ochroną środowiska, dziś o terenach zielonych. Rozmawiamy o tym z Maciejem Winsche, dyrektorem Zarządu Zieleniu Miejskiej w Łodzi.
Czy znajdą się pieniądze na podwyżki dla nauczycieli? Rozwiązanie zostało już opatentowane przez policjantów. Przed 11 listopada tak chorowali, aż w ostatniej chwili dostali pieniądze, których nie było.
Kurz, pył i ogromny hałas. Tego najbardziej boją się mieszkańcy podbiałostockiej wsi Porosły. Dlatego protestują przeciwko budowie koło ich domów betoniarni. Wczoraj odwołali się od decyzji starosty białostockiego, który pozwolił na tę inwestycję.
Dziś będziemy dalej śledzić dzieje posesji położonych niegdyś przy ul. Mikołajewskiej, między skrzyżowaniem z ul. Aleksandrowską i ul. Policyjną (dziś między ul. Warszawską i Ogrodową), które przed 1939 r. przyporządkowane były do ul. Sienkiewicza...
W podziemiach katowickiej archikatedry powstanie Panteon Górnośląski. Jego celem będzie upamiętnienie najważniejszych postaci w regionalnej historii. Czy uda się skompletować je w drodze szerokiego śląskiego porozumienia? To jedno z pytań, które...
Wieczorne podjadanie, zajadanie stresu, nagradzanie się słodkościami za małe i duże sukcesy w pracy, a może kolejna dieta cud na tapecie, bo przecież wiosna blisko i trzeba zmieścić się w ulubione sukienki. Znają to Państwo? Jeśli mają też Państwo...
Czarna seria tragicznych zdarzeń w szpitalnych oddziałach ratunkowych w województwie śląskim. Po śmierci pacjenta w izbie przyjęć w Sosnowcu i bulwersującym przypadku młodej kobiety, której na czas nie udzielono pomocy w Zawierciu, rozpoczęły się...
SOR-y są oblężone przez pacjentów, a lekarzy brakuje. Wielu chorych czeka na pomoc po kilka godzin. Powinni być segregowani na podstawie stanu zdrowia
Trzeba opuścić rodzinne strony, by móc do nich wrócić - mówi Tomasz Organek, znany polski muzyk pochodzący z podsuwalskich Raczek.
Moim miejscem na świecie jest Gorzów. Tu odpoczywam, tu ładuję akumulatory. Pół świata zjechałem, zajrzałem tu i tam, w różne ciekawe, piękne, miłe zakątki. Ale w moim kochanym Gorzowie czuję się najlepiej. Tu najpełniej czuję się sobą - pisze...
Po kilku latach sporu pomiędzy gminą a stowarzyszeniem kupców „Odra” 20 marca zapadł wyrok. Sąd zdecydował, że zarządzać bazarem będzie gmina, nie stowarzyszenie.
Było już naprawdę gorąco, ale za pięć dwunasta znalazło się kompromisowe rozwiązanie. Powiat gorzowski dogadał się z gminą Witnica, żeby przejąć od niej park dendrologiczny z dawną szkołą. Chce tam utworzyć centrum pomocy rodzinie.
Jak zachęcać młodych do czytania? Dobrym przykładem!
Od lat mieszkańcy Chlebowa narzekają na „czołgówkę”, która przebiega przez ich wieś. Podobnie sytuacja wygląda w Połęcku. Wydawać by się mogło, że planowana budowa mostu na Odrze między dwoma miejscowościami doprowadzi do tego, że drogi zostaną...
Szpital wojewódzki musi znaleźć ok. 10 mln zł dodatkowych pieniędzy, a miasto pewnie kilkadziesiąt milionów. Bez nich nowy oddział intensywnej terapii oraz hala sportowa mogą nie powstać.
Rok temu w urzędzie gminy dwie pracujące tam kobiety zostały dyscyplinarnie zwolnione. Powodem miała być ich prywatna rozmowa na Facebooku. Burmistrz wyrzucił je z pracy na oczach wszystkich pracowników. Sprawa trafiła do sądu.
Mieszkańcy wsi chcieli bronić swoich praw. Gdy okazało się, że uchwała została przyjęta, jeden z nich krzyknął: "Gdzie jest demokracja? Brak konstytucji!"
To będzie niezwykła podróż, nostalgiczna, pełna wspomnień i refleksji nad tym, do czego nie da się już wrócić. - Skąd wzięła się ta miłość do chałup? W otoczeniu tych domów dorastałam. Co prawda, mój dom rodzinny to klasyczna kostka polska, ale...
Po wielu latach pisania petycji przez mieszkańców, ulice: Polna i Sadowa przejdą gruntowny remont. W tym roku ma być gotowa dokumentacja na przebudowę Polnej.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.