Paweł Gzyl

Tulia, nasza broń na Eurowizję

Tulia, nasza broń na Eurowizję                     Fot. mat. prasowe
Paweł Gzyl

Tulia to dziś najgorętszy zespół w polskim show-biznesie. Rozmawialiśmy z Tulią Biczak i Dominiką Siepką o niespodziewanym sukcesie czwórki młodych dziewczyn.

Dlaczego postanowiłyście zgłosić się ze swoją piosenkę na Eurowizję?

My właściwie byłyśmy przeciwne takiego rodzaju konkursom. Nie czułyśmy się na siłach, by rywalizować z innymi artystami. Nie lubimy zresztą takiej ostrej rywalizacji w muzyce. Ale kiedy nadszedł czas krajowych eliminacji, dostałyśmy zapytanie od menedżera i wytwórni, czy nie zechciałybyśmy spróbować swoich sił. A ponieważ cały czas byłyśmy do tego zachęcane przez fanów - trochę złagodziłyśmy swoje podejście.

Długo trzymałyście nas w niepewności, która to będzie piosenka. W końcu okazało się, że to „Pali się (Fire Of Love)”. Dlaczego postawiłyście akurat na ten utwór?

Ta piosenka została wybrana drogą negocjacji. Myślę, że padło akurat na „Pali się (Fire Of Love)” bo to chwytliwy utwór, który ma w sobie uniwersalną prawdę, opowiada o miłości, o jej różnych fazach i odmianach. Do tego ma świetny basowy motyw i energetyczny riff gitarowy. Przez to jest bliski rocka. W eurowizyjnej wersji ma angielski tekst, który został napisany przez Juda Friedmana i Allana Richa specjalnie dla nas.

Jakie macie szanse na wejście do finału konkursu Eurowizji?

Uważamy, że mamy bardzo dobrą piosenkę. Do tego pracujemy z prawdziwymi profesjonalistami. Mamy nadzieję, że doświadczenie reżysera Konrada Smugi z Eurowizji Junior przełoży się również na nasz występ. My uwielbiamy być na scenie, kochamy swoją publiczność - i mam nadzieję, że eurowizyjna widownia też to poczuje.

Pojawiły się sugestie, że to do pewnego stopnia powtórka z Donatana i Słowianek. Co o tym sądzicie?

Z dalszej części dowiesz się: 

 • Co Tulia sądzi o porównaniach do Donatana?
 • Czym się różni biały śpiew od zwykłego śpiewu?
 • Czy Tulia to zespół folkowy?
Pozostało jeszcze 84% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.