Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Szkolne wyprawki dadzą po kieszeni tym rodzicom, którzy muszą wyprawić do szkoły więcej niż jedno dziecko.
Potargana przez wiatr, w artystycznym nieładzie, wyglądająca w sposób najbardziej naturalny, jak to możliwe. Takie fryzury są aktualnie najbardziej pożądane przez panny szykujące się do ślubu.
Poczęty został 80 lat temu. 23 sierpnia 1939 roku szefowie sowieckiej i niemieckiej dyplomacji Wiaczesław Mołotow i Joachim von Ribbentrop podpisali na Kremlu pakt o nieagresji między oboma krajami, zawierający tajny protokół. Choć przez lata...
Lepiej będą mieli mieszkańcy gminy Kołbaskowo, zdecydowanie gorzej na zmianie wyjdą mieszkający w Nowym Warpnie. Chodzi o likwidację Wydziałów Zamiejscowych w Policach Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie.
"Samorząd jest tym, co się w wolnej Polsce najbardziej udało". Rozmowa z Jackiem Karnowskim - prezydentem Sopotu
- Nie dotrzymali dżentelmeńskiej umowy w sprawie wyborów do Senatu - mówi nam jeden z polityków Platformy. Działacze MN przekonują, że żadne ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.
Za dwa dni w Mokrym Dworze odbędzie się premiera znakomitej komedii Moliera „Mieszczanin szlachcicem”. Teatralna publiczność zasiądzie na widowni zbudowanej z… balotów słomy.
Największy od 26 lat strajk w oświacie, który przetoczył się przez polskie szkoły w kwietniu br., nie został zakończony, tylko zawieszony. Do połowy września nauczyciele mają zadecydować, kiedy i w jakiej odsłonie strajk powróci.
Od początku lipca w naszym regionie odnotowano prawie 300 zachorowań na boreliozę. Jest to znaczny wzrost zakażeń względem ubiegłorocznych statystyk, co świadczy o wzmożonej aktywności tych pajęczaków.
Urząd Miasta ogłosił 27.08 konsultacje społeczne w sprawie przebudowy Promenady Czesława Niemena. Miejsce, które codziennie na spacer i odpoczynek wybierają tysiące częstochowian, ma już 45 lat, czas najwyższy na modernizację.
PiS oraz KO wystawiły swoje drużyny do batalii o mandaty w okręgu rybnickim. O co będą zabiegać poszczególni kandydaci, jeśli wygrają wybory parlamentarne 13 października 2019?
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump będzie jednym z pierwszych, który uderzy w dzwon, a po nim 40 kolejnych delegacji zagranicznych. Uroczystości odbędą się 1 września
Kiedy wybuchła wojna, najstarszy brat Edward przyuczał się do zawodu mechanika na toruńskimlotnisku, drugi, Gerard został przyjęty do gimnazjum. Najmłodszy Romek przeszedł do szóstej klasy.
Rozmowa z Jędrzejem Czerwińskim sędzią i rzecznikiem oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” z Torunia o hejcie na sędziach.
28 sierpnia 1939 roku był poniedziałek. Bydgoszczanie jak zwykle poszli do pracy. Rano było pochmurno, ale potem zrobiło się słonecznie. Było 27 st. C.
Ratusz otworzył oferty w przetargu na odbiór odpadów komunalnych. W Bydgoszczy pojawił się nowy gracz w śmieciowej branży.
Jeszcze w tym roku w Bydgoszczy w ramach II etapu zostanie doświetlonych 21 przejść dla pieszych. Na liście jest też to przy ulicy Szpitalnej, gdzie w ubiegłym roku przed świętami Bożego Narodzenia doszło do tragedii. Drogowcy właśnie...
Naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego będą mieli kawałek lasu w Kolumbii. Powstania tam polska baza „La Palma”.
Podwójne roczniki, przeładowane klasy, późno kończące się lekcje, brak nauczycieli - wielu dyrektorów opolskich szkół wciąż ma ból głowy, jak zorganizować pracę w placówkach oświatowych.
Rutynowe kontrole trzeźwości w opolskiej firmie mają, zdaniem kierownictwa, poprawić bezpieczeństwo. Pracownicy uważają, że taka praktyka ich upokarza.
Były burmistrz Głogówka usłyszał zarzut karny przekroczenia uprawnień. Sprzedał miejscowej parafii dwie gminne działki, choć nie miał do tego prawa. - Nie żałuję tej decyzji - komentuje Andrzej K.
Opisuję w tych felietonach dzieje krakowskich mostów. W poprzednich pisałem o moście królewskim, o moście dedykowanym cesarzowi, oraz o moście noszącym imię Krakusa - także króla, chociaż legendarnego. Dzisiaj chcę opowiedzieć o stalowej...
Biały Zdrój znalazł się w finałowej dziesiątce konkursu „Piękna Zachodniopomorska Wieś 2019” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Do wygrania jest nawet 40 tys. złotych.
Mimo deklaracji sprzed miesiąca, Centrum Rekreacji i Sportów Wodnych w Dźwirzynie nie powstanie do końca września. Urząd Gminy Kołobrzeg już po raz trzeci składa wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o przedłużenie terminu zakończenia inwestycji...
Czwartoligowe zespoły czeka dziś 4. kolejka spotkań. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 18.00.
Pospolite ruszenie serc - tak można nazwać charytatywną imprezę Maraton Zumby dla Amelki, dwuletniej dziewczynki chorej na nowotwór.
Szpital przy ul. Arkońskiej: to nie była żadna epidemia.
Minęły dokładnie dwa miesiące od otwarcia zmodernizowanego rynku w Chorzowie. Przypomnijmy, że przebudowa trwała dwa lata. Od 28 czerwca chorzowianie codziennie odwiedzają rynek. Sprawdzamy, co się tu dzieje i czy są jakieś problemy.
Już po raz ósmy Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza organizuje w najbliższą sobotę charytatywny bieg, z którego dochód zostanie przeznaczony na budowę hospicjum stacjonarnego we wsi Makówka. Pomoc znajdą tutaj 32 nieuleczalnie chore osoby z regionu.
Kto z Łodzi pochodzi, ten sam sobie szkodzi – to powiedzenie przylgnęło do miasta i ludzi w nim żyjących. Czasem nie sposób zakwestionować tego „hasła”, ale często jest po prostu krzywdzące. Dlaczego?
Moja pierwsze wyprawka szkolna składała się z tornistra, drewnianego piórnika z napisem Białowieża, kilku zeszytów, ołówka, długopisu, białych tenisówek, koszulki na ramiączkach i czarnych majtek na wf. Podręczniki dostawaliśmy za darmo od kolegów...
Od początku roku w Podlaskiem utonęło już dziesięć osób. Jedenastą ofiarę ratownicy wyciągnęli ze stawu w minioną sobotę w Białymstoku.
Firma Budomex ma przebudować wylotówkę na Strzelce Krajeńskie. Na terenach po Silwanie chce wybudować wytwórnię asfaltu. Mieszkańcom pobliskiego osiedla to się nie podoba.
Od września w całym województwie przybędzie 36 linii autobusowych o łącznej długości ponad 1155 km. Taki jest efekt rządowego pomysłu przywracania połączeń.
W poniedziałek na placu przed Szkołą Podstawową nr 1 w Łapach odbędzie się festyn charytatywny "Pomóżmy Filipkowi".
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku funkcjonują w tej chwili trzy oddziały internistyczne. Od października będą dwa. Czy to oznacza mniej łóżek dla pacjentów? Dyrekcja uspokaja.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.