W gostycyńskiej bibliotece dzieci dostały list od świętego, a koło astrobazy było radosne spotkanie ze świętym Mikołajem.
Grudziądz zarabia krocie wydając pozwolenia na sprzedaż alkoholu. Pieniądze te w całości służą... profilaktyce i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
Impreza goni imprezę, a mikołaje mają co robić. Świąteczna gorączka jest nie tylko w sklepach, także w innych miejscach.
Czy w nowy rok mieszkańcy wejdą z większymi rachunkami?
W sierpniu tego roku Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego podjął 31 uchwał w sprawie obszarów chronionych naszego regionu.
Już w najbliższy piątek Inowrocław będzie gospodarzem niezwykłej imprezy. Po raz pierwszy odbędzie się tu bowiem Kujawy Rock Festiwal.
Drużyna BKS Sparta Brodnica wzięła udział w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej chłopców „Mikołajki Cup 2015”.
W szkołach jazdy i ośrodkach egzaminacyjnych jeszcze jest tłok - każdy kandydat na kierowcę chce zdobyć prawo jazdy przed 4 stycznia przyszłego roku. Bo po tej dacie miały go czekać dodatkowe szkolenia i dodatkowe koszty.
Wysokie mandaty i zatrzymywanie prawa jazdy nie zmusza nas niestety do zdejmowania nogi z gazu. Policja nie ma litości dla drogowych piratów
Kiedy i czym okrywać rośliny na zimę podpowiada Elżbieta Wiśniewska, ekspert do spraw ogrodnictwa z Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku.
Marian Dobak jest szefem chóru parafialnego Millenium od początku, a więc od 1989 roku. Przed rokiem zespół obchodził 25-lecie powstania. Pan Marian doskonale pamięta początki.
Coś o skarbach i detektorach metalu oraz święcie pszczelarzy.
Budowa ronda na osiedlu Piastów Śląskich w Głogowie spowodowała, że część ul. Kazimierza Sprawiedliwego wyłączono. I to na dość długo...
Gubinianie już wiele razy pokazali, że można na nich liczyć podczas akcji związanych ze zbiórką krwi.
Wiemy kiedy w Kożuchowie będzie gminna wigilia. Trwa też konkurs na ozdobę choinkową.
Dziewięcioro dzieci. Każde z inną historią, każde ze swoimi planami na przyszłość. Możemy pomóc im w realizacji ich marzeń!
We wtorek, 8 grudnia przywitaliśmy żołnierzy z 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, którzy wrócili z Afganistanu.
- Kilka elementów do poprawy i kolejne zwycięstwa będą naszym dziełem - napisał na Twitterze Kamil Łączyński, rozgrywający Anwilu.
W ZSE-H w Żninie spotkali się wolontariusze, podopieczni, rodzice i dobroczyńcy Klubu Ośmiu. Była to dziesiąta rocznica organizacji spotkań „Bądźmy razem“.
Gubin ostatnio bryluje, po cichu zapowiada już kolejnego inwestora. W Krośnie natomiast kompletna cisza. Czy promocja się nie udała?
Gorzów chce w przyszłym roku wydać więcej, niż w obecnym. Inaczej jest w gminach. Tam będzie oszczędniej. Choć nie zabraknie inwestycji.
Duże inwestycje w małych miejscowościach - tak zapowiada się przyszły rok, jeśli chodzi o długo wyczekiwanie remonty dróg w powiecie nowosolskim.
Rozwiązaliśmy główne problemy województwa - mówi marszałek Elżbieta Polak.
Władysław Dajczak odebrał we wtorek, 8 grudnia od premier Beaty Szydło nominację na wojewodę lubuskiego. Co mówił nam parę chwil po uroczystości?
Przystanki autobusowe na wyremontowanej ul. Jagiełły zostaną oddane do użytku po niedzieli.
Ze Świebodzina do Grodziszcza są prawie 2 km. Dziś to bardzo niebezpieczny odcinek. Dlatego potrzebna jest ścieżka rowerowa.
Tym niemniej tej mocy w spotkaniu z WTS Polonią Bytom waterpolistom GKPW-59 wystarczyło jedynie na osiem minut pierwszego ze spotkań. W nich zawodnicy trenera Piotra Diakonowa stoczyli wyrównany bój z bytomianami. Tyle że w niedzielę nawet nie...
Codziennie przechodzę koło parku Górczyńskiego w Gorzowie i zerkam, czy wszystko jest tam w porządku. Cóż zauważyłem w ostatnich dniach?
Gorąco było we wtorek, 8 grudnia w gubińskim urzędzie miejskim. Nauczyciele początkowo nie zostali wpuszczeni na obrady komisji oświaty. Co działo się później?
Modernizacja sieci przesyłowej powoduje, że mieszkańcy niektórych rejonów Inowrocławia byli lub będą odcięci od dostaw energii elektrycznej.
W czwartek, 10 grudnia otwarta zostanie ul. Gorzowska w Strzelcach Krajeńskich. Zamiast po niewygodnym bruku, kierowcy pojadą asfaltem. A to oznacza też koniec wielkich korków.
Z 16. Międzynarodowego Memoriału Bokserskiego im. Edwarda Rinke chojniczanie przywieźli dwa złote i dwa srebrne medale.
W XXVIII Grand Prix Bytowa w Tenisie Stołowym nie zabrakło zawodników z Chojnic. Rozegrany został hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.
W środę 9 grudnia i w czwartek 10 grudnia w Teatrze Osterwy będą spektakle dla najmłodszych. W kinie filmy nie tylko dla koneserów. Ale muzeum i biblioteki też mają ciekawe propozycje.
-Jaaacieeee, Patryk Dudek – niosło we wtorek, 8 grudnia po korytarzu zielonogórskiego szpitala, na oddziałach pediatrii i chirurgii ogólnej. Tam, gdzie przebywają dzieci.
W Strzelcach Krajeńskich oddano do użytku chodnik pomiędzy nowym skwerem a kolegiatą.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.