Sprawdzamy, na jakie nagrody z okazji swojego święta mogą liczyć nauczyciele w Toruniu i regionie.
Podstawą naszej działalności jest prowadzenie terapii śmiechem - mówi Marta Lewkowska z białostockiego oddziału Fundacji Dr Clown.
Nauczycieli jest coraz mniej. Najszybciej ich liczba spada w liceach i zawodówkach. To nie niż demograficzny jest ich największą zmorą, ale rozbuchana biurokracja i spadek prestiżu.
Nie potrafię zgodzić się na to, by znów rządzili nami ludzie, którzy niczego nie rozumieją i dlatego wszystkiego zakazują - mówi Krzysztof "Grabaż" Grabowski. W sobotę, 14 października, jego Strachy Na Lachy wystąpią w Hali nr 2 Międzynarodowych...
Ustawę krytykuje m.in. Solidarność. Związek uważa, że emeryci powinni mieć wybór: rekompensata albo coroczny ekwiwalent.
Wychował się u boku ojca, który jest jednym z najlepszych aktorów w Polsce. Początkowo nie chciał iść w jego ślady, ale ostatecznie uległ fascynacji kinem i teatrem. Dziś z powodzeniem kontynuuje aktorskie tradycje swojego rodu
Tomek zginął wracając do domu, przygnieciony potężnym słupem. Ale to, co dokładnie stało się w Bibicach, wciąż pozostaje owiane tajemnicą.
O relacjach polsko-fińskich, ale i czasie spędzonym w Polsce, rozmawiamy z ambasador Republiki Finlandii Hanną Lehtinen.
Lekarze rezydenci od 2 października prowadzą strajk głodowy, by wyrazić sprzeciw wobec warunków pracy, jakie proponuje im rząd. Młodzi medycy z całej Polski przede wszystkim walczą o wzrost nakładów na służbę zdrowia do 6,8 procent produktu...
W szkołach świętują, a w Sejmie ważą się losy Karty nauczyciela. Kto na tym zyska, a kto straci? Rząd chce wydłużyć pedagogom drogę awansu. Będą też podwyżki, ale nie takie, jak chciały związki.
Dopiero co informowaliśmy, że Edyta Górniak wznosi w internecie modły do Niebios o to, aby się nigdy więcej nie zakochać (przynajmniej w mężczyźnie, bo wiadomo - wiarołomny) , ponieważ zostawił ją ostatni ukochany, a tu okazuje się, że para znowu...
W wiedeńskim Kunsthistorisches Museum co pewien czas organizowane są wystawne kolacje. Goście, po kulinarnej uczcie, z kieliszkiem szampana w ręku spacerują po zabytkowych salach, rozkoszując się dziełami światowej sztuki.
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Stargardzie świętuje jubileusz ćwierćwiecza działalności. Strategie w najnowszej historii PEC-u i na przyszłość, to ekologia, bezawaryjność i bezpieczeństwo.
Szlagierem 9. kolejki było spotkanie drugiego Zawiszy Bydgoszcz z prowadzącą Falą Świekatowo.
Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie znany jako Dzień Nauczyciela, jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego, który został ustanowiony 27 kwietnia 1972 roku na mocy ustawy Karty praw i obowiązków nauczyciela. Zgodnie z...
W 1903 r. wierni usłyszeli dźwięk ośmiogłosowych organów Grünberga, które grają do dziś. Projekt kościoła prezentował się okazale, jednakże cięcia budżetowe nie pozwoliły go zrealizować.
Śmierć na komisariacie w Gdyni i druga, gdy tczewscy policjanci przyjechali do agresywnego lokatora. Wstępnie nic nie wskazuje na to, że mundurowi przyczynili się do tych tragedii - twierdzą śledczy.
To już kolejna korekta rozkładu jazdy PKP w tym roku. Tak jak poprzednie, i ta związana jest z remontami tras kolejowych w całej Polsce.
Kilkoro lekarzy ze Szczecina jest w drodze do Warszawy, by przyłączyć się do głodówki. Na miejscu planowana jest pikieta i jak mówią medycy, to nie koniec.
O szantażu w sieci i tzw. sekstingu wśród młodych ludzi, mówi Martyna Różycka, autorka książki „Strony internetowe dla dzieci i młodzieży” i ekspertka NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) z zespołu Dyżurnet.pl.
Już niebawem na targu przy Szosie Chełmińskiej zacznie się kapitalny remont „Zieleniaka”. Później czas przyjdzie na zabudowę placu przez Sukiennice Toruńskie. Będzie się działo...
Najbardziej szacowne - naukowo - grono zebrało się w czwartek w Toruniu na zgromadzeniu plenarnym Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.
Toruńscy żużlowcy niejeden raz walczyli o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Wczoraj na ekrany kin wszedł film fabularny „Zgoda”. To opowieść o pierwszej miłości w obozie dla Ślązaków w Świętochłowicach zaraz po wojnie. Ocaleni musieli podpisać pismo, że nigdy nie będą o obozie mówić. Ale o takich miejscach, chociaż to...
Sławomir Nitras: Bilans rządów Krzystka jest dodatni, ale formuła powoli się wyczerpuje
Z prof. dr hab. med. Krystianem Adrychem, kierownikiem Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii Gdańskiego Uniwerstetu Medycznego rozmawia Jolanta Gromadzka-Anzelewicz.
W piątek, 13 października, zaczęły się badania wody z przydomowych ujęć w Łęgnowie i okolicach. Naukowcy chcą określić ewentualny stopień skażenia wód podziemnych odpadami po byłym Zachemie.
W Gliwicach powstaje śląski oddział pomorskiej fundacji. Motto: Rak piersi nie ogranicza.
6. Festiwal Aktorstwa Filmowego rusza w sobotę we Wrocławiu. Święto filmu potrwa do czwartku
O pięknie Wysp Kanaryjskich napisano już tak wiele, że nie mam właściwie nic do dodania w tym temacie. Chyba tylko tyle, że jest piękniej niż piszą i pokazują. Wychodzisz na spacer i już chciałoby się strzelić fotę, bo za każdym zakrętem czeka cię...
Małgorzata Sokołowska opisując po kolei gdyńskie ulice tak naprawdę pisze przez losy zamieszkujących ich ludzi historię miasta. Teraz przyszła kolej na seniorkę Gdyni, czyli „Starowiejską - ulicę najpierwszą”.
Tylko w ostatnim tygodniu września pomorski sanepid zarejestrował blisko 20,5 tys. przypadków ostrych infekcji układu oddechowego. Najgorzej było w Trójmieście.
Region łódzki jest czerwoną plamą na najnowszej mapie czystości powietrza w Europie. Unijna agencja: Polak, wdychając zanieczyszczone powietrze, traci rocznie pięć dni życia
Podobno od października przyszła dobra zmiana do ochrony zdrowia. Do Fordonu też. Okazuje się, że - po radziwiłłowskiej reformie - po raz pierwszy tamtejsi pacjenci nawet nie będą mogli wejść do przychodni przy Witkiewicza, bo już zupełnie nie ma...
Jan Łysko pochodzący z Miłocic w gminie Miastko, przez zazdrosnego sąsiada stracił swoją ukochaną Kaśkę. Dręczy go sumienie, bo złamał jej serce. Tak przynajmniej się domyśla. Dziś chciałby ją odszukać i opowiedzieć jak było...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.