Pod koniec lutego zarządca komisaryczny PŻM na łamach „Głosu” zdradził, że przeprowadzony w firmie audyt ujawnił przestępczą działalność związaną z „lewymi” fakturami.
W lipcu 1944 roku, na Kielecczyźnie znalazł się Kałmucki Korpus Kawalerii. Zapisał się on w pamięci mieszkańców naszego regionu straszliwymi zbrodniami w okresie okupacji niemieckiej. Był on wykorzystywany do akcji o charakterze...
Galeria Handlowa Gemini Park Tychy szykuje się na wielkie otwarcie, które zaplanowano na 21 marca. Trwa urządzanie sklepów i alejek handlowych. Wiemy, jak będą wyglądać wnętrza.
Wandale nie oszczędzają przystanków, skwerów zieleni czy parków w Torunia. Niszczone i kradzione jest tam dosłownie wszystko.
Panele dyskusyjne, eksperci znamienici goście, a dla słuchaczy również okazja do pamiątkowego zdjęcia. Tak wyglądał drugi dzień Welconomy Toruń.
Prawie 19 milionów złotych na generalny remont i rewitalizację budynku Cechowni KWK Saturn udało się zdobyć władzom Czeladzi. To pieniądze z Unii Europejskiej. Miasto przygotowuje się już do przetargu.
Urzędy skarbowe w regionie wzięły się za firmy, które zajmują się obsługą wesel i nie wystawiają faktur za swoje usługi. W Tomaszowie urzędnicy skarbowi poprosili nowożeńców o informację, czy zespoły weselne wystawiały im rachunki.
Policjanci z Poddębic przesłuchują urzędników z tamtejszego starostwa. Powód? Doniesienia do prokuratury, które złożył Piotr Polak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Władze Dziwnowa pod koniec stycznia poinformowały o rozstrzygnięciu zamówienia publicznego na odbiór odpadów komunalnych z terenu gminy oraz ich transport do stacji przeładunkowej.
W województwie łódzkim pracuje ponad tysiąc nauczycieli religii. PiS chce znieść zakaz pełnienia przez nich funkcji wychowawcy klasy, choć został on już mocno ograniczony w czasach rządów PO-PSL. Wychowawstwo oznacza nie tylko dodatkowe obowiązki:...
Nazywają go profesorem. I po profesorsku rozegrał bieg na 800 metrów podczas Halowych Mistrzostwa Świata w Birmingham. Łodzianin zakończył go ze złotym medalem.
Prawie 24 proc. Polaków to osoby po 60. roku życia, a w ciągu dekady w wiek senioralny wejdzie już co trzeci mieszkaniec Polski. W Szczecinie mieszka 28 tys. 085 osób między 65 a 70 rokiem życia. Między 80 a 85 lat ma prawie 11 tys. szczecinian....
Komunistyczne symbole na Pomniku Czynu Powstańczego na Górze św. Anny są solidnie zatopione w kamieniu. Monument jest pod ochroną konserwatora zabytków, a rodzina Xawerego Dunikowskiego dysponuje prawami autorskimi do obiektu do 2036 r.
Jest zgoda bydgoskiego ratusza na ustawienie w mieście ławeczek dla karmiących mam. Będzie ich sześć. Pojawią się nie tylko w centrum.
O lataniu marzył odkąd pamięta. Zaczynał od sklejania modeli samolotów i „Przeglądu lotniczego”. Na kurs paralotniarski zarobił ciężką pracą w tartaku. Dziś por. Wojciech Panas, inżynier pokładowy w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w...
Brytyjczycy marzą, by polscy piłkarze „odpuścili” Mistrzostwa Świata w Rosji. Wszystko przez Siergieja Skripala, brytyjską wtyczkę w rosyjskim wywiadzie.
Premier Mateusz Morawiecki w styczniu, czyli tuż przed wybuchem afery z nagrodami dla ministrów od byłej szefowej rządu Beaty Szydło, nagrodził kilkanaście osób ze swojej kancelarii.
Kamienica przy ul. Św. Trójcy 3 czeka na remont a jej mieszkańcy na możliwość powrotu do domu. Na razie muszą czekać, bo dopiero powstaje projekt.
Piłkarski obiekt pomieści 12 tysięcy widzów, a cała widownia będzie zadaszona. Wyniki konkursu architektonicznego, który właśnie ogłoszono, poznamy w lipcu. Sama budowa mogłaby ruszyć najwcześniej pod koniec 2019 roku.
Minister ma czas do najbliższego piątku. Jeżeli do 16 marca ratownicy medyczni nie otrzymają obiecanych 800 zł podwyżki, będą protesty. W Podlaskiem najgorzej może być w białostockich szpitalach.
Według śledczych posługuje się dokumentem poświadczających nieprawdę.
Port Lotniczy stracił cierpliwość do armii i pozwał resort obrony do sądu. Gra idzie o grube miliony złotych i nie wiadomo, kiedy się skończy.
Liczba kamer monitoringu miejskiego wzrośnie w tym roku do prawie 600 Do końca grudnia w mieście zainstralowane zostaną 153 nowe.
Miłośnicy psów ruszyli na pomoc kundelkowi, którego na skwerze przy ul. Lutomierskiej właściciel okładał kijem Pani Karolina wyrwała psa z rąk oprawcy.
Wprawdzie „jedna jaskółka wiosny nie czyni”, wypada jednak odnotować - na ul. Piotrkowskiej stanął pierwszy w tym roku ogródek gastronomiczny.
Rok czasu mieszkańcy nowych domków na osiedlu Zachodnim czekają na drogę dojazdową. Jak mówią, deweloper zapewnia, że wkrótce dojazd powstanie, ale nic się nie dzieje. Wczoraj zapewniono nas, że prace właśnie się rozpoczynają. Układana ma być...
Zmiany w prawie już obowiązują i teraz nie można pić alkoholu nigdzie poza miejscami wyznaczonymi. Zatem trzeba zapomnieć o kocyku i piwie nad Bystrzycą.
Znane są kolejne szczegóły dotyczące wyników ankiety krajobrazowej w Koszalinie. Chodzi m. in. o przyszłe zasady lokowania reklam w mieście.
Już po raz drugi do nadmorskiej miejscowości przyjechali kombatanci II wojny światowej, podziemia niepodległościowego, a nawet weterani ostatnich misji wojskowych. Wszyscy walczyli w imieniu wolnej Polski, a teraz mogli - dzięki działalności...
W Szczecinku pojawił się kolejny miernik jakości powietrza. W sumie monitoruje je już pięć stacji badawczych.
Roman Kluska to znany biznesmen z wielką charyzmą, który bez grosza w kieszeni stworzył potęgę Optimusa, pierwszego w Polsce producenta komputerów. Dziś żyje ze zgromadzonego kapitału, ale przy okazji realizuje - jak sam mówi - nietypowe hobby:...
We wtorek ruszyła czwarta edycja konkursu „Firma na Start”, który organizuje Urząd Miejski w Koszalinie. Czas na zgłoszenia mija 10 kwietnia.
Dwudziestu pięciu kontrolerów w terenie i jeden dyżurny przy telefonie. Okręgowa Inspekcja Pracy w Lublinie prezentuje wstępne wyniki kontroli w niedzielę objętą zakazem handlu. Właściciele otwartych sklepów liczą zyski.
Nie będzie żadnego pojednania, jeśli będzie go chciała tylko jedna strona. Do pojednania trzeba dwojga, jak do tanga - mówi biskup Tadeusz Pieronek.
Spór na linii klienci - deweloper dotyczy os. Olimpijskiego, które powstaje przy ul. Klonowej w Drzonkowie. W jego skład miało wejść osiem bliźniaczych domów, łącznie 16 lokali. Koszt większości z nich oszacowano na 290 tys. zł.
W nocy z soboty na niedzielę 25-letni mężczyzna stracił przytomność. Jego dziewczyna wzywała karetkę. Niestety nie mogła do niego przyjechać. Chłopak zmarł.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.