15 maja obchodzony jest Światowy Dzień Kangurowania. Tego dnia na całym świecie w sposób szczególny promowana jest metoda przytulania noworodka „skóra do skóry” rodzica, która wspomaga leczenie wcześnie narodzony dzieci, a także budowanie...
W dniach, gdy intensywnie świeci słońce, a temperatura powietrza mocno przekracza 20 stopni Celsjusza, pasażerowie oczekujący na autobus pod szklanymi przystankami uciekają na boki, bo z powodu gorąca nie mogą tam wytrzymać.
W najbliższą sobotę 19 maja Stowarzyszenie Rowerowy Toruń organizuje rowerowy przejazd ulicami Torunia, którego głównym hasłem jest elegancja.
Ustecki ratusz szykuje się do uruchomienia dwóch linii autobusowych. Trasy zostaną skonsultowane z mieszkańcami, ale już wiadomo, że planowane są "pętelki", które zapewnią dotarcie do ważnych dla mieszkańców i turystów miejsc.
Kobiety w wieku od 25 do 29 lat najczęściej zostają mamami. Ale w regionie jedna pani urodziła dziecko, gdy skończyła 50 lat.
Masz telefon z Androidem? Uważaj na SMS-y o blokadzie telefonu z powodu RODO. Nie wysyłają ich operatorzy, a oszuści. Chwila nieuwagi może nas słono kosztować.
Żyją z własnymi pupilami przez wiele lat, traktują ich jak członków rodziny, ale po śmierci na czworonogów czeka... śmietnik. Nie ma na to zgody.
Bez pracy, pozostawieni przez małżonków, z długami, albo z doświadczeniem samookaleczeń. Osoby, które doświadczają trudności w życiu, mogą się zgłosić do projektu i odmienić swój los.
Radni z Nowego Tomyśla przystali na propozycje burmistrza i dokonali zmian w budżecie inwestycyjnym miasta. Jedną z pozycji było zwiększenie o około 2 mln złotych środków na przebudowę ulicy Piłsudskiego wraz z placem Chopina. Jednak nowa...
- Liczba pieszych, którzy co roku ulegają wypadkom w mieście, jest stała - twierdzi Sławomir Kotylak z PO. - Powinniśmy aktywniej walczyć z problemem. Dlatego proponujemy, aby przejścia, we skazanych miejscach, miały separatory i dodatkowe...
Biuro rady miasta na wyjazdy krajowe i zagraniczne radnych od 2015 roku przeznaczyło ponad 240 tys. zł. Szefowa komisji rewizyjnej i radna PiS Klaudia Strzelecka uważa, że część z nich należy uznać za wycieczki krajoznawcze.
Szczaniec w ostatnich miesiącach przechodzi inwestycyjny bum. Ledwo zakończy się jedna inwestycja, a już rusza kolejna. Teraz samorząd walczy o pieniądze na remont kolejnej drogi.
Padły strzały ostrzegawcze, policja użyła też gaz. A nożownik nie reagował. Ranił dwie kobiety, sprzedawczynię i klientkę sklepu.
Stowarzyszenie Na Tak wspiera, edukuje, rehabilituje osoby niepełnosprawne. Od lat boryka się z problemami lokalowymi. Wkrótce to się zmieni.
Przedsiębiorstwo Usług Miejskich w Gubinie nie ma ostatnio łatwego życia. Mieszkańcy narzekają na ciągłe awarie i odcięcia wody. - Nie ma dnia, w którym coś by się nie zepsuło - mówią gubinianie.
Krzysztof Kluba szuka sposobów, żeby przyciągnąć ludzi do pracy. Łatwo nie jest. Niedziele bez handlu nie sprawiły, że sprzedawcy nie mają pracy.
Burmistrz Żagania odmówił wydania decyzji o warunkach zabudowy dla kiosku przy ul. Kochanowskiego, prowadzonego przez Natalię Łoś, córkę radnego z obozu opozycji.
Spółka Suez Zachód, zarządzająca kartowickim składowiskiem odpadów pozwała do sądu Macieja Borynę, mieszkańca Szprotawy, radnego i członka zarządu powiatu. Zarzuca mu publiczne rozgłaszanie nieprawdziwych zarzutów dotyczących działalności tej...
Coraz bliżej do 6 zł za litr. Drożeje nie tylko benzyna 98 i 95, ale też olej napędowy i gaz. Wszystkiemu winna napięta sytuacja na świecie. Co nas czeka? Eksperci nie pozostawiają złudzeń.
Mieszkańcy miasta udostępnią swoje ogrody i ugoszczą przybyłych gości. Będzie zwiedzanie, opowieści i poczęstunek. „Ogrody otwarte” to doskonała propozycja spędzenia wolnego dnia z rodziną w plenerze.
Piękny jeleń, ale dla rolników - zwłaszcza tych mających pola blisko lasów - to prawdziwy szkodnik wyrządzający dużo szkód
Na wieść o wybuchu Powstania Wielkopolskiego dowództwo armii niemieckiej przeniesiono do Kołobrzegu. Nad ujściem Parsęty pojawił się też sam słynny feldmarszałek.
Rozmawiamy z Katarzyną Zielińską-Smulczak, mieszkającą w Szczecinku specjalistką do spraw żywienia oraz psychodietetykiem.
W Wolsztynie powstanie nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Udało się pozyskać trzy miliony złotych dofinansowania tej inwestycji.
Kontrowersyjny wpis na twitterze zamieścił w poniedziałek ksiądz Daniel Wachowiak z Poznania. Odnosił się on do wprowadzenia całodobowych dyżurów ginekologicznych, które jakiś czas temu ogłosił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Stolicę...
Rodzice dwuletniej Lilianny z Piły, która została śmiertelnie pobita, stanęli przed sądem. We wtorek ruszył ich proces, w którym są oskarżeni o zabójstwo swojej córki. Oboje nie przyznają się do winy.
60 Pułk Piechoty stworzony został na bazie czterech ochotniczych kompanii powstania wielkopolskiego. Przed wojną stacjonował w Ostrowie, a w jego szeregach służyło wielu mieszkańców regionu. We wrześniu 1939 roku żołnierze podjęli bohaterską walkę...
Od wczoraj WFOŚiGW przy ul. Fredry ma nowego pracownika gospodarczego. To osadzony z „Okrąglaka”.
Już w piątek (18 maja) mecz o mistrzostwo PGE Ekstraligi! Nie masz jeszcze biletów? Nic straconego!
Sąd uznał, że Leszek Pilarski, prezes Metronu, w niczym nie zawinił. Nieznani sprawcy podrzucali mu śmieci, a on domagał się od straży ich ujęcia.proces metron
Nowa siedziba Teatru Muzycznego, tańsze bilety do teatrów, utworzenie Społecznego Miejsca Kultury „Olimpia”, a nawet „Próbownia” dla poznańskich zespołów – to najważniejsze przedsięwzięcia związane z sektorem kultury, którymi Poznań zamierza zająć...
Z okazji 12 urodzin Manufaktura będzie świętować trzy dni!
Osoby chcące stawiać pierwsze kroki w biznesie mogą skorzystać z nowej formy: działalności nierejestrowej. Bez żadnych formalności w urzędach można prowadzić firmę. Nie płaci się ZUS. Podatek płacimy raz do roku. Miesięcznie możemy mieć przychód...
Pod koniec marca pisaliśmy o tym, że szczecińscy genetycy po 79 latach wykazali, że w tajemniczym, bezimiennym grobie w miejscowości Dmochy Wochy w województwie podlaskim spoczywa oficer Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Narew”, kpt. Władysław...
Podczas sesji inaugurującej dziesiątą edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach rozmawiano na temat przyszłości Unii Europejskiej. Dyskusję „Nasza nowa Europa” poprowadził profesor Jerzy Buzek.
Po akcji policji na konferencji poświęconej Marksowi.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.