Niedziela, 22 lipca. W odległym o 40 km Szczytnie oddwóch dni trwała zabawa w najlepsze: Dni i Noce Szczytna. Państwo Zyśkowie z Surowego (gm. Czarnia) jeździli tam prawie co roku, także z jedynym synem Bartkiem. Tu atrakcyjnie spędzali czas z...
Radosław Maluchnik mieszka w Grądach (gmina Krasnosielc). Na co dzień pracuje na budowie, chociaż swój zawód określa dowcipnie - zajęciami ogólnorozwojowymi. Choć wykonuje nielekką pracę, po powrocie do domu wkłada sportowy strój i buty do...
Kamil Kiszulko w lutym tego roku wyprowadził swojego wujka z płonącego domu. Za odwagę otrzymał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy medal „Młody bohater”.
Poradę uzyskać ma każdy, kto tego potrzebuje, a nie - jak dotąd - uprawnione kategorie osób. To główna zmiana, którą wprowadza nowelizacja ustawy.
Daniel jest z Ostrowi Mazowieckiej, Justyna z Kolna. Poznali się przed rokiem na pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. W tym roku biorą ślub. Też na pielgrzymce, w najbliższą niedzielę.
Środki ochrony roślin szkodzą pszczołom. To jednak nie jedyne problemy, z jakimi borykają się pszczelarze. I protestują! Sprawa jest złożona - mówi nam Zbigniew Szymański, pszczelarz z Ostrowi Mazowieckiej, prezes Kurpiowsko-Mazowieckiego Związku...
To przemowa marszałka w Sejmie z 1920 roku, sprzed bitwy warszawskiej - wyjaśnia pan Darek. - To moje „muzeum” jest taką odskocznią, gdzie mogę się wyciszyć. A Piłsudskiego kocham - dodaje sołtys wsi Ławy.
Za Waszym pośrednictwem chcemy skierować uwagę władz gminy na problem, który dotyczy nas i naszych dzieci. Chodzi o plac zabaw dla dzieci, który jest niedokończony, i bardzo słabo wyposażony - zwróciły się do nas w e-mailu mieszkanki gminy.
Ile i o co miasto ma sprawy sądowe? Takie pytanie postawiła ratuszowi Fundacja Wolności. Na jakąkolwiek odpowiedź czeka już niemal rok i dlatego znów idzie do sądu.
Wczoraj w ratuszu prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc spotkał się z pielęgniarkami i dyrekcją szpitala przy ul. Rycerskiej. Na razie podwyżek nie zatwierdzono.
Aby przenieść pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej znajdujący się na placu Ofiar Getta w Rzeszowie trzeba by było go rozebrać i postawić na nowo. To ogromne koszty i monument straciłby na wartości artystycznej.
Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził podwyżkę ceny gazu dla gospodarstw domowych. To oznacza, że nasze rachunki wzrosną nawet o około 11 złotych miesięcznie.
Jeśli na augustowskiej wyspie uda się potwierdzić ślady bytności człowieka, będzie ona jedną z większych atrakcji turystycznych. Badania archeologiczne właśnie są tam prowadzone.
Michał Bogacz był pierwszym zawodnikiem, który zdecydował się przedłużyć kontrakt z Izolatorem. W nadchodzącym sezonie będzie również asystentem trenera Tomasza Głąba.
Tomasz Stańko, urodzony w Rzeszowie światowej sławy trębacz jazzowy, zmarł w niedzielę nad ranem w Warszawie. Miał 76 lat. Zdaniem redakcji Nowin, Rzeszów powinien Mistrza upamiętnić, stawiając mu pomnik.
- Rywale byli od nas szybsi i lepiej operowali piłką, ale nic im to nie dało - mówi Adrian Dziubiński, piłkarz Stali Stalowa Wola, który popisał się świetną akcją przy golu na 1:0.
„Gdy zginie ostatnia pszczoła na kuli ziemskiej, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia”. Tak twierdził podobno Einstein. Nie był pszczelarzem...
Mimo upływu lat nie milkną kontrowersje wokół powstania warszawskiego. Nie zmienia to faktu, że 1 sierpnia 1944 roku trwale zapisał się w najnowszej historii Polski.
Ministerstwo sportu przyznało na to pieniądze w listopadzie 2017 roku. I od tej pory cisza. Gmina planuje ogłosić przetarg na budowę basenu jesienią.
To nie są dobre wieści dla kierowców. Energopol Szczecin S.A. nie zakończy przebudowy wiaduktu na ulicy Kuźnickiej do połowy sierpnia. Według jego szacunków prace powinny się zakończyć w grudniu. Gmina nie zgadza się na to i daje czas do końca...
Burmistrz Malborka jest gotów oddać XIV-wieczny Ratusz Staromiejski państwu. Od kilku miesięcy lobbuje za tym z kolei miejscowy radny PiS - przynajmniej tak zapewnia. Jednak resort kultury odpowiada nam, że... temat nie jest mu znany.
Rozmowa z dr Jolantą Ostrowską z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB, podlaskim konsultantem ds. chorób zakaźnych.
Ministerstwo Środowiska przyjęło projekt zmian granic 116 obszarów Natura 2000, czyli cennych przyrodniczo dla całej Unii. Na Opolszczyźnie korekty granic dotyczą sześciu obszarów.
Kilkanaście tysięcy pszczół z ponad 40 pasiek w Rekowie Lęborskim padło po powrocie do uli. To wina rolników, którzy wykonywali opryski w godzinach, kiedy pszczoły przebywały na polu.
Mimo ciągłych apeli służb, zaśmiecanie pomorskich lasów wciąż stanowi poważny problem. W jego zwalczaniu pomóc mają teraz umieszczane wśród drzew fotopułapki, rejestrujące sprawców.
Słoneczna aura i wysokie temperatury sięgające nawet 30 stopni na dobre zagościły nad polskim wybrzeżem. Taka sytuacja sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu, jednak może być także niebezpieczna dla naszego organizmu. Jak ustrzec się przed...
Rozmowa z Dariuszem Zelewskim, dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach.
Niemal miesiąc po wszczepieniu sztucznego serca pacjent czuje się bardzo dobrze - napisał w mediach społecznościowych kardiochirurg Michał Zembala. Jak już informowaliśmy, pierwszą tego typu operację w Polsce wykonali lekarze 4 lipca w Śląskim...
Będzin ogłosił drugi przetarg na zagospodarowanie bulwarów Czarnej Przemszy. Pierwszy unieważniono, bo do przetargu nie stanęła żadna firma. Wprowadzono też zmiany w pierwotnej koncepcji tej inwestycji.
30 lipca podpisana została umowa na budowę nowego wielkiego krytego basenu w Bydgoszczy. Zbuduje do Alstal za sumę ok. 100 mln zł.
Na drzwiach biur poselskich Prawa i Sprawiedliwości, zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego pojawiły się loga PZPR. Osoby, które je tam umieściły, złożyły same na siebie doniesienia.
Najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku ruszą prace nad budową trzeciego pasa ruchu na autostradzie A2 między węzłami Poznań-Krzesiny i Poznań-Zachód. Niedawno ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy robót. Tymczasem w poniedziałek otwarty...
Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu i jego ubezpieczyciel mają zapłacić 150 tys. zł rodzicom, których niemowlę zmarło - orzekł sąd.
Utrudnienia w ruchu, spowodowane naprawami jezdni, potrwają jeszcze kilkanaście dni. Ruch w alei Najświętszej Maryi Panny prawie zawsze jest bardzo duży. Zwłaszcza w I i II alei.
Zmiany w okręgach wyborczych czy w końcu nieoczekiwane zmniejszenie wynagrodzenia marszałka Piotra Całbeckiego zdominowały sesję sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego.
Korupcja menadżerska, niegospodarność wielkich rozmiarów, a także oszustwa na szkodę Kompanii Węglowej. To zarzuty, jakie do tej pory usłyszało sześć osób związanych m.in. z byłą kopalnią Halemba-Wirek w Rudzie Śląskiej.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.