- Mamy wakacje, nie jest tak źle. Nawet wiatę budują. Nie wyobrażam sobie jednak, jak będziemy jeździć, gdy ludzie wrócą z urlopów, a uczniowie pójdą do szkół. Czeka nas komunikacyjny armagedon - wieszczy pan Adrian.
Fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego pomogą zrealizować projekty, które zgłosiły lokalne grupy działania. Chodzi m.in. o pomysły samorządów z LGD Brama na Podlasie, Fundusz Biebrzański i Puszcza Augustowska.
Czy ZKZL nie powinien wynajmować lokali komunalnych i pobierać czynszu od lokatorów? Część radnych uważa, że po niekorzystnym dla spółki wyroku Sądu Najwyższego miasto powinno ją zlikwidować.
Na wzrost zatrudnienia w samorządach największy wpływ ma program 500 plus. Rosną też wynagrodzenia. Urzędy mówią, że to skutek wzrostu najniższej płacy.
Rynek pracy potrzebuje zmian. Urzędy powinny stać się bardziej elastyczne dla dobra bezrobotnych. Trwają prace nad nową ustawą, która ma w tym pomóc.
Wzdłuż dróg w powiecie golubsko-dobrzyńskim powstają kolejne chodniki. Inwestują gminy, które wspiera powiat i województwo.
Kanał Miejski w Sławnie zarasta trzciną. Tak jest przede wszystkim na odcinku od obwodnicy w Sławnie do elektrowni w Pomiłowie. Zarządca już zapowiada, że nie będzie wykaszał trzciny z dna rzeki, bo występują w niej rośliny chronione.
Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego w pierwszym półroczu tego roku urodziło się o 6 tysięcy mniej dzieci niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Zarządca szczecineckiego cmentarza pobiera opłaty za wjazd samochodem na teren nekropolii. Ale nie do końca jest to w zgodzie z przepisami prawa.
W poniedziałek, 6 sierpnia, przy redakcyjnym telefonie dyżurowały: Mariola Marcinowicz, naczelnik wydziału emerytalno-rentowego z koszalińskiego oddziału ZUS oraz jej zastępca Sylwia Kulik-Mikołajczyk.
Ulica Giełdowa, do niedawna Hanki Sawickiej. Jedyna droga dojazdowa do domu dla mieszkańców siedmiu bloków. Tędy rodzice dowożą dzieci do przedszkola. To ślepa uliczka, ale nie można być „ślepym” na jej stan. Nawierzchnia to istne sito.
Szpital pozyskał 2,4 miliona złotych z Ministerstwa Zdrowia na zakup urządzenia diagnostycznego gammakamera z tomografem komputerowym.
Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że pokolenie Y, czyli osoby pomiędzy 25 a 35 rokiem życia, żyje na kredyt. Zadłużenie młodych Wielkopolan wynosi ponad 600 mln zł.
Co jedenasty polski milioner mieszka w Wielkopolsce. Przytłaczającą większość wśród tych, którzy za 2017 rok zadeklarowali dochody wyższe niż milion złotych stanowią przedsiębiorcy.
Wciąż nie wiadomo, czy w Koninie powstanie odkrywka węgla brunatnego Ościsłowo. Sprawą zajmuje się póki co Naczelny Sąd Administracyjny. Pojawiają się głosy, że firmie PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin może się to już nie opłacać.
Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Zbonikowski nie odpowie jednak za naruszenie nietykalności cielesnej żony
W czwartek działka, na której znajduje się stadion im. Edmunda Szyca, zostanie oficjalnie przekazana miastu. Władze Poznania nie wykluczają, że na tym terenie w perspektywie 5-10 lat stanie hala widowiskowo-sportowa.
Miejsce przepełnione chasydzką muzyką, gdzie każdy będzie mógł poznać źródłową kulturę żydowską. Otwarte dla lublinian i przyjezdnych - taki właśnie ma być lubelski Dom Chasydów, który wkrótce ma rozpocząć działalność na Starym Mieście.
Ma dopiero 6 lat, a wkrótce czeka ją przeszczep wątroby. Mimo to uśmiech nie schodzi z jej twarzy. I za to wszyscy małą Maję kochają.
Bridgestone zainwestuje prawie 700 mln złotych w rozwój wielkopolskiej fabryki. Dzięki temu pojawią się nowe miejsca pracy oraz wzrosną moce produkcyjne. Ile osób będzie pracować w poznańskim zakładzie po rozbudowie?
W Domu Pomocy Społecznej przybędą 54 dodatkowe miejsca, a nowy obiekt przy Storczykowej zapewni zajęcia twórcze dla niepełnosprawnych.
Od dochodów własnych gmin zależy, czy mogą pozwolić sobie na drogie inwestycje, albo chociaż zabezpieczyć wkład własny do projektów realizowanych z funduszy unijnych. W szczęśliwej sytuacji od lat są Kozienice, które dzięki elektrowni, zaliczane...
We wtorek w kopalni Wieczorek w Katowicach doszło do oficjalnego przekazania miastu obiektów po szybie Poniatowski przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń. Plan zakłada, że na Nikiszowcu powstanie nowa strefa kultury.
- To, co robi teraz komisja weryfikacyjna jest gorsze niż Dekret Bieruta – powiedziała w Poranku Radia TOK FM prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.
2 bilety na koncert Ani Dąbrowskiej + prenumerata cyfrowa na 90 dni z e-wydaniem
Więcej niż zwykle pielęgniarek i położnych w Łódzkiem chce jesienią zacząć pracę w zawodzie. To może być efekt zapowiadanej podwyżki pensji zasadniczej o minimum 1.100 zł brutto, choć jeszcze nie wiadomo czy zostanie ona wypłacona w ustalonym...
W związku z urodzajem możemy spodziewać się niższych cen za miody wielokwiatowe, ale nie spadziowe - prognozuje Stefan Nachyła, wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Pszczelarskiego w Kielcach.
- Dwa miesiące miałem przerwy, a w tej branży żeby się nie pogubić, by wrócić i osiągać dobre wyniki sportowe, a taki cel przyświeca drużynie Stali Rzeszów, trzeba po prostu być. Więc jestem w Rzeszowie - mówi LECH KĘDZIORA, nowy trener żużlowców...
Budowlanka, przetwórstwo, handel, usługi - to w tych sektorach pracodawcy z regionu najczęściej zatrudniają bez umów o pracę.
Nie wiadomo jaką decyzję wyda wojewoda. Jak twierdzi Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w tej chwili w urzędzie jeszcze toczą się postępowania mające na celu ustalenie, czy udzielenie podmiotom pozwolenia na budowę apartamentowców nastąpiło...
Wojciech Buczak triumfalnie obwieszczał, że Miłocin i Matysówka zaraz będą częścią Rzeszowa, prawie są, a wreszcie - już są. Tymczasem jego partyjni koledzy od lat głosowali przeciw powiększaniu miasta.
Odkąd na ulicach naszego miasta możemy wypożyczać rowery i skutery minęły 3 tygodnie. Czy rzeszowianie chętnie z nich korzystają? Sprawdziliśmy!
O programie „Rodzina 500+” i pomyśle na jego podwyższenie rozmawiamy z dr. Krzysztofem Prendeckim, socjologiem z Politechniki Rzeszowskiej
- Mam nadzieję, że mój pomysł będzie zauważalny, ale nie będę ukrywał, że potrzebujemy na to czasu - mówi Janusz Niedźwiedź, trener Stali Rzeszów.
Plany kolonizacji Afryki i Ameryki Południowej przez II Rzeczpospolitą były ambitne. Niestety, jak to nieraz w naszej historii bywało, obudziliśmy się z ręką w nocniku. A ściślej mówiąc, z nocnikami w ładowni.
Makabryczne zabójstwo czterech chłopców wstrząsnęło Polską. I choć minęło już 30 lat, sprawa Trynkiewicza wciąż odżywa i budzi wielkie emocje. Pokrzywdzeni nie doczekali się zadośćuczynienia za doznane krzywdy, a szatan z Piotrkowa formalnie już...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.