Arkadiusz Iskierka

Za 2800 złotych kupisz ukraińskie prawo jazdy, ale sporo ryzykujesz

Za kupowanie prawa jazdy można trafić do więzienia. Zamiast ryzykować, chyba jednak lepiej "pomęczyć się" i zdobyć prawko legalną Fot. Krzysztof Kapica Za kupowanie prawa jazdy można trafić do więzienia. Zamiast ryzykować, chyba jednak lepiej "pomęczyć się" i zdobyć prawko legalną drogą
Arkadiusz Iskierka

2800 złotych - tyle kosztuje ukraińskie prawo jazdy w internecie. Bez egzaminów i marnowania czasu, ale czy warto ryzykować? Na przejściach granicznych służby wykryły 150 podrobionych ukraińskich dokumentów. A za fałszerstwo grozi 5 lat.

O tym, że można załatwić sobie ukraińskie prawo jazdy przez telefon pisała Gazeta Pomorska. Jej dziennikarz zadzwonił pod numer podany w internetowym ogłoszeniu i usłyszał, że faktycznie jest to możliwe.

„Jeśli jest pan zdecydowany, to prześlę SMS-em informację ze szczegółami i numerem konta” – tak brzmiała odpowiedź na próbę kupna ukraińskiego prawa jazdy.

Wiadomość od handlarza przychodzi po chwili. „W nawiązaniu do rozmowy przesyłam informacje odnośnie rozpoczęcia procesu. Wpłatę w wysokości 2800 zł należy dokonać na poniższe dane bankowe” - czytamy w SMS-ie.

Podany numer bankowy to identyfikator holenderskiego konta. Dalej znajduje się adres mailowy, na który należy przesłać potwierdzenie wpłaty wraz z danymi osobowymi i zdjęciem do dokumentu. Człowiek, który wystawił ofertę mówi, że ukraińscy egzaminatorzy są skłonni i chętni do współpracy z polskimi pośrednikami, a otrzymany dokument będzie w pełni legalny.

W dalszej części artykułu:

  • Proceder jest znany w Rzeszowie
  • Z wydziału komunikacji do prokuratury
  • Dziesiątki zatrzymanych fałszywych dokumentów na granicy
Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Arkadiusz Iskierka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Nowin online

14,50 29,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.