Wybory samorządowe 2018. II tura na Podkarpaciu. Prestiżowe pojedynki rozegrają się w Przemyślu, Mielcu, Sanoku i Dębicy

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Norbert Ziętal

Wybory samorządowe 2018. II tura na Podkarpaciu. Prestiżowe pojedynki rozegrają się w Przemyślu, Mielcu, Sanoku i Dębicy

Norbert Ziętal

W 37 miastach i gminach w Podkarpackiem w niedzielę odbędą się drugie tury wyborów na prezydentów, burmistrzów i wójtów. Do najbardziej prestiżowych pojedynków dojdzie w „prezydenckich” miastach, Przemyślu i Mielcu.

W Przemyślu o fotel prezydenta miasta zmierzą się Wojciech Bakun (Kukiz’15) oraz Janusz Hamryszczak (Prawo i Sprawiedliwość). Piłka jest po stronie Bakuna, który w pierwszej turze zdobył 41,49 proc. poparcia. Hamryszczak z poparciem 26,41 proc. z trudem awansował do dogrywki. Miał zaledwie 1,25 punktu procentowego przewagi nad trzecim w kolejności kandydatem Koalicji Obywatelskiej, czyli Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. I to właśnie wyborcy KO mogą przesądzić o wyniku drugiej tury w Przemyślu.

Dwa tygodnie temu PiS osiągnął słaby wynik w wyborach do przemyskiej rady miejskiej, z tego powodu przed drugą turą wytoczono najcięższe działa. W sobotę ze wsparciem dla Hamryszczaka przyjechał do Przemyśla prezes PiS Jarosław Kaczyński. W mieście pojawiły się banery z wizerunkami wicepremier Beaty Szydło, która udziela wsparcia kandydatowi PiS. Czy wizyta Kaczyńskiego i poparcie Szydło pomoże Hamryszczakowi? W Przemyślu słychać i takie głosy, że władza centralna nie powinna mieszać się w samorządy.

Przed drugą turą zmieniła się kampania PiS. Wymieniono szefa sztabu wyborczego. Kandydat PiS próbuje uwiarygodniać swoje obietnice wyborcze, które obficie były rzucane przed pierwszą turą. Obiecywano m.in. budowę centrum nauki o kosmosie czy oceanarium - kompleks basenów (różnie ten pomysł nazywano).

FLESZ: Rekordowa frekwencja, sensacyjne wyniki, ciekawa druga tura

Bakun prowadzi kampanię własnymi siłami. Spotyka się z ludźmi na ulicach, prowadzi na Facebooku videochaty, podczas których można mu zadawać pytania i od razu uzyskać odpowiedzi. Wtorkowy „na żywo” śledziło ponad 700 osób, a łącznie był wyświetlony przez internautów ponad 21 tys. razy.

Hamryszczak poprzez Facebooka mówi Bakunowi: „Daj pan spokój z tymi videochatami” i proponuje rywalizację w biegu na dystansie 10 km.

W środę w Przemyślu na wyjazdowym posiedzeniu obradował zarząd województwa podkarpackiego. Spotkanie było w całości poświęcone sprawom rozwoju Przemyśla i powiatu przemyskiego. To dobry sygnał do współpracy dla Przemyśla, niezależnie od tego, kto za kilka dni wygra wybory prezydenckie.

W dalszej części m.in.:

 • PiS walczy o Mielec
 • starcie w Sanoku
 • niespodzianka w Dębicy
 • najważniejsze dogrywki w województwie

 

Pozostało jeszcze 74% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.