W Rzeszowie za rok znów będą wybory? Tak będzie, jeśli gmina Krasne przyłączy się do miasta

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Bartosz Gubernat

W Rzeszowie za rok znów będą wybory? Tak będzie, jeśli gmina Krasne przyłączy się do miasta

Bartosz Gubernat

Na 9 grudnia komisarz wyborczy wyznaczył datę referendum w gminie Krasne. Mieszkańcy wypowiedzą się w nim, czy chcą połączenia swojej gminy z Rzeszowem. Zgoda na taką zmianę będzie oznaczać przedterminowe wybory samorządowe w powiększonym mieście.

O połączenie z sąsiednią gminą Rzeszów stara się od kilku lat. Prezydent Tadeusz Ferenc widzi w niej olbrzymi potencjał. Chciałby budować tam kolejne mieszkania, a także drogę, która będzie przedłużeniem południowej obwodnicy, zaplanowanej między ulicą Podkarpacką a al. Sikorskiego.

Władze Rzeszowa chciałyby jednak dobrowolnego połączenia miasta z całą gminą Krasne, a nie jak w przypadku innych sąsiednich gmin sukcesywnego przyłączania z nich poszczególnych sołectw. 9 grudnia w gminie Krasne odbędzie się referendum w tej sprawie.

Możliwe dwa scenariusze

Jeśli większość uczestników referendum w Krasnem opowie się za pozostawieniem gminy w dotychczasowym kształcie, wójtem pozostanie Wilhelm Woźniak, którego w minioną niedzielę mieszkańcy wybrali na drugą kadencję. Nic nie zmieni się także w rzeszowskim ratuszu. Ale równie prawdopodobny jest także drugi scenariusz. A ewentualne zielone światło dla połączenia gminy z Rzeszowem uruchomi lawinę zmian.

W dalszej cześci artykułu:

 • co może zyskać Rzeszów na dobrowolnym połączeniu z gmina Krasne
 • co stanie się, gdy władze gminy zgodza się na fuzję
 • jak na nowe wybory zapatruja się prezydent Tadeusz Ferenc i wójt Wilhelm Woźniak

 

Pozostało jeszcze 69% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.