Bartosz Gubernat

Radni: Połączenie Rzeszowa z Krasnem tak, ale nie teraz

Radni: Połączenie Rzeszowa z Krasnem tak, ale nie teraz Fot. Krzysztof Kapica
Bartosz Gubernat

Radni rządzącej miastem koalicji chcą odłożyć pomysł połączenia Rzeszowa z gminą Krasne na później. Niezależnie od wyniku referendum, które w tej sprawie w sąsiedniej gminie ma się odbyć jeszcze w tym roku, proponują, aby do sprawy wrócić w 2023 roku.

O zmianę granic Rzeszowa prezydent Tadeusz Ferenc zabiega regularnie od 2006 roku. W tym czasie miasto zwiększyło swoją powierzchnię dwukrotnie, a liczba mieszkańców wzrosła z około 163,5 tys. do ponad 190 tys. Decyzją radnych, którą poparła także Rada Ministrów, od stycznia 2019 roku osiedlami Rzeszowa zostaną kolejne sołectwa: Matysówka z gminy Tyczyn i Miłocin z gminy Głogów Młp. Miejscy radni w marcu pozytywnie zaopiniowali także połączenie miasta z całą gminą Krasne.

Poszerzenie tak, ale dopiero za kilka lat

Podczas wtorkowej sesji dyskutowany będzie jednak projekt uchwały, w której rada wycofuje swoją aprobatę dla tego pomysłu. Propozycja jest tym bardziej zaskakująca, że po wielomiesięcznej batalii przed sądami, komitetowi działającemu w gminie na rzecz przyłączenia jej do miasta udało się doprowadzić do tego, że referendum zostanie przeprowadzone. Jeśli mieszkańcy opowiedzą się w nim za Rzeszowem, Rada Ministrów dostanie zielone światło do zmiany granic.

W dalszej części artykułu:

 • skąd taka decyzja radnych?
 • co na to Tadeusz Ferenc?
Pozostało jeszcze 60% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

jan36007

Kochani RADNI z Rzeszowa nie odbierajcie mieszkancom Gminy KRASNE
NADZIEJI NA LEPSZE ZYCIE!!!!!!!!!!!!!!!

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.