Podatek cukrowy wchodzi w życie od kwietnia 2020 r. Czy wpłynie na nawyki żywieniowe Polaków?

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Piotr Kallalas

Podatek cukrowy wchodzi w życie od kwietnia 2020 r. Czy wpłynie na nawyki żywieniowe Polaków?

Piotr Kallalas

Rząd przyjął projekt umożliwiający wprowadzenie podatku cukrowego. Tym samym prawdopodobnie już od kwietnia 2020 r. opłata stała wyniesie 50 gr za litr napoju z dodatkiem cukru lub substancji słodzącej. Zmiana ma mieć charakter prozdrowotny i wpłynąć na większą świadomość konsumentów, a przede wszystkim na ogólne obniżenie spożycia cukru.

- Jest to bardzo pozytywna decyzja i krok we właściwą stronę. Tylko i wyłącznie działania systemowe, które z jednej strony będą zniechęcały producentów żywności do dodawania cukru do produktów powszechnie stosowanych, a z drugiej zniechęcanie konsumentów po sięganie po produkty z dużą zawartością cukru, mogą przynieść korzyść - ocenił prof. Marcin Gruchała

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Kallalas

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.