Parlament Europejski sprawdzi czy Józek z Zakopanego i Hans z Monachium używają tego samego proszku do prania [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Paweł Miecznik/Polska Press
Norbert Ziętal

Parlament Europejski sprawdzi czy Józek z Zakopanego i Hans z Monachium używają tego samego proszku do prania [WIDEO]

Norbert Ziętal

800 tys. euro przeznaczył Parlament Europejski na badanie czy artykuły chemiczne i żywność sprzedawane w Polsce, Czechach i na Słowacji są gorsze niż w Europie Zachodniej. Chodzi o porównanie wyrobów tego samego producenta i tej samej marki.

800 tys. euro przeznaczył Parlament Europejski na badanie, czy artykuły chemiczne i żywność sprzedawane w Polsce, Czechach i na Słowacji są gorsze niż w Europie Zachodniej. Chodzi o porównanie wyrobów tego samego producenta i tej samej marki.

Wcześniej na ten sam cel Komisja Europejska przyznała milion euro. Badania ma przeprowadzić belgijski instytut Joint Research Center w Geel. Skontrolowane będą eksportowe produkty we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W pierwszej kolejności żywność, później także chemia gospodarcza. Sprawdzone będą szczególnie składy produktów, zgodność zawartości z informacjami na etykietach, a także waga i objętość.

Proszek w Niemczech i Polsce to różne produkty

Po co te badania? Bo konsumenci z nowych krajów Unii, w tym także z Polski, skarżą się, że te same produkty z identyczną nazwą kupowane w sklepach polskich i np. niemieckich są diametralnie różnej jakości.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in. o geoblokowaniu konsumentów internetowych.

 

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.