Pan Stanisław z Rzeszowa wygrał 5000 złotych w loterii Nowin i będzie grał dalej

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Łokaj
Ula Sobol

Pan Stanisław z Rzeszowa wygrał 5000 złotych w loterii Nowin i będzie grał dalej

Ula Sobol

80-letniemu Stanisławowi Drozdowi z Rzeszowa dopisało szczęście w naszej loterii „Mieszkanie za czytanie”. Podczas losowania, które odbyło się wczoraj w redakcji "Nowin" w Rzeszowie, wygrał 5000 złotych. Była to największa wygrana w puli drugiego losowania.

Do naszego laureata zadzwoniliśmy bezpośrednio po losowaniu. Od żony dowiedzieliśmy się, że pan Stanisław, korzysta ze słonecznej pogody i jest w swoim ogródku działkowym. Postanowiliśmy zrobić mu niespodziankę i pojechaliśmy do niego z symboliczny bonem o wartości 5000 złotych, aby osobiście przekazać mu dobrą wiadomość.

- To dla mnie bardzo duże zaskoczenie, że wygrałem w „Nowinach” aż 5000 złotych - przywitała nas bardzo serdecznie nasz laureat. - Grałem we wszystkich edycjach loterii „Mieszkanie za czytanie”, ale nigdy nie udało mi się nic wygrać. Nie mogę uwierzyć w wygraną. Nie spodziewałam się, że to ja będę miała tak wielkie szczęście.

Dzień bez „Nowin” to dzień stracony

Pan Stanisław jest stałym i wiernym Czytelnikiem „Nowin”.

- Odkąd tylko pamiętam „Nowiny” zawsze gościły w moim domu - opowiada nasz laureat. - Codziennie kupuję gazetę. Z przyjemnością też zaangażowałem się kolejną edycję loterii. Skrupulatnie wycinam wszystkie kupony loteryjne i kompletuję zestawy, ale oprócz loterii jest również wiele ciekawych tekstów do poczytania.

Nasz Czytelnik zaczyna lekturę od ostatniej strony, czyli sportu.

- Od zawsze interesowałem się sportem, zwłaszcza piłką nożną, siatkówką czy lekkoatletyką. Czytam także wiadomości gospodarcze oraz interesuję się rozwojem miasta Rzeszowa. Dla mnie dzień bez „Nowin” to dzień stracony

- wylicza pan Stanisław.

Pan Stanisław jest na emeryturze i teraz gdy tylko dopisuje pogoda, spędza dużo czasu na działce. Sprząta, porządkuje, sprawdza stan drzewek i krzewów oraz sadzi warzywa.

- Tu zawsze jest coś do zrobienia, więc pracy jest wiele - uśmiecha się działkowicz. - Nie jestem tu codziennie, ale jak już przyjdę rano i jeśli tylko jest pogoda, to spędzam tutaj kilka, a nawet kilkanaście godzin.

Będę grał dalej o gotówkę i mieszkanie

Przed nami jeszcze kilka losowań, w którym rozdamy sporo gotówki. W czerwcu odbędzie się kolejne losowanie gotówki, a w listopadzie, w ostatnim - finałowym - oprócz gotówki będzie można wygrać również funkcjonalne, w pełni wykończone, umeblowane oraz wyposażone w sprzęt RTV i AGD mieszkanie.

Zwycięzca zamieszka w nowym budynku kompleksu SkyRes u zbiegu ulic Warszawskiej i Lubelskiej w Rzeszowie. Mieszkanie znajduje się na 16. piętrze, z którego rozciąga się niezapomniany widok na miasto. Składa się z przedpokoju, łazienki, sypialni oraz salonu z kuchnią i przestronnym balkonem.

Pojadę może na wycieczkę

Nasz laureat nie jest jeszcze pewny, na co przeznaczy wygraną gotówkę w loterii.

- Może pojadę na jakąś wycieczkę, może nad nasze polskie morze. Mam też pięcioro wnucząt, więc jest o kim myśleć

- zamyśla się pan Stanisław.

I zapowiada też, że wciąż będzie grał w loterii Nowin.

Ula Sobol

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.