Urszula Sobol

Odchudzanie. Nie bójcie się korzystać z pomocy fachowców

- Na pewno trzeba podejść racjonalnie do odchudzania, aby nie zrobić sobie krzywdy. Ważne, aby dieta była odpowiednio zbilansowana, nigdy głodówka - Fot. Archiwum Nowin - Na pewno trzeba podejść racjonalnie do odchudzania, aby nie zrobić sobie krzywdy. Ważne, aby dieta była odpowiednio zbilansowana, nigdy głodówka - radzi Ewa Muszyńska, dietetyk z Rzeszowa.
Urszula Sobol

Zdrowy ubytek masy ciała to od 2 do 4 kg miesięcznie dla osoby dorosłej, więc jeśli chcemy pozbyć się 5 czy 15 kg, to jest to realny cel. A jeśli kilogramów jest zdecydowanie więcej? - To trzeba nastawić się na dłuższy proces. Na pewno trzeba podejść racjonalnie do odchudzania, aby nie zrobić sobie krzywdy. Ważne, aby dieta była odpowiednio zbilansowana, nigdy głodówka - radzi Ewa Muszyńska, dietetyk z Rzeszowa.

- W gąszczu informacji, szczególnie w internecie, ciężko zweryfikować poprawność informacji. Nie bójcie się korzystać z pomocy fachowców. Służymy pomocą w naszych gabinetach dietetycznych np. Naturhouse, na pierwszej bezpłatnej konsultacji chętnie nakierujemy i zmotywujemy do działania. Warto zadać sobie pytanie, jaki tryb życia prowadzę, czy częściej jadam w mieście, czy gotuję dla całej rodziny, jakie popełniam błędy - podkreśla radzi Ewa Muszyńska, dietetyk z Rzeszowa.

Co jest najtrudniejsze, aby zrobić ten pierwszy krok?

- Najczęściej słyszę od swoich pacjentów, że najtrudniej umówić się na wizytę do dietetyka. Najgorsze są wymówki, są bardzo kreatywne i działają jak wampiry energetyczne, pożerają czas i chęci. Zrób mały krok w kierunku dużej zmiany np. dodam warzywa do 3 głównych posiłków, wypije wodę zamiast coli. Aby wspomóc motywację, pozbądźmy się przeszkód...

Urszula Sobol

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.