Nauczyciele z Rzeszowa i Krosna dostaną wyższe dodatki motywacyjne. To rekompensata za to co stracili podczas strajku?

Czytaj dalej
Fot. Robert Woźniak/Polska Press
Beata Terczyńska

Nauczyciele z Rzeszowa i Krosna dostaną wyższe dodatki motywacyjne. To rekompensata za to co stracili podczas strajku?

Beata Terczyńska

W Rzeszowie dyrektorzy szkół czasowo podnoszą nauczycielom dodatki motywacyjne. Na ten cel idą pieniądze, które wcześniej odliczono pedagogom za strajk. W Krośnie wyższe pieniądze dostali ci, którzy po lekcjach prowadzili zajęcia dodatkowe, rozwijające i wyrównawcze.

Choć nikt tego wprost nie nazywa rekompensatą za strajk, to jednak dodatkowe pieniądze już wpadły lub dopiero wpadną nauczycielom do kieszeni.

- Rodzice wyrażali obawy o poziom wiedzy i zdobytych umiejętności przez dzieci w związku z przerwą spowodowaną strajkiem nauczycieli - mówi Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna. - Na naradzie z dyrektorami powiedziałem, że jeżeli nauczyciele zgłoszą chęć organizacji i realizacji atrakcyjnych zajęć pozalekcyjnych uzupełniających, korygujących braki lub rozwijających zainteresowania i pasje, a oni widzą takie potrzeby, to jest taka możliwość. Za udokumentowane zajęcia z opisaniem tematyki i efektów, zapłacimy nauczycielom w drugiej części dodatku motywacyjnego.

Zastępca prezydenta Krosna mówi, że zajęcia te w większości już się odbyły w maju i czerwcu, ale niektóre zaplanowane są jeszcze na wrzesień i październik.

- Położyłem nacisk na jedną rzecz. Nie może być tak, że ma to być tylko „odrobienie sobie za strajk”. Uczeń ma mieć przekonanie, aby faktycznie nie stracił nic na niezrealizowanych wcześniej lekcjach. Nie może też być tak, że przyjdzie dwóch uczniów i nauczyciel odfajkowuje zajęcia

- tłumaczy Bronisław Baran.

Jak sytuacja wygląda w Rzeszowie? Kto dostanie dodatkowe pieniądze? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Beata Terczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.