Mord i wybuch na Dębcu: Rodzice podejrzanego Tomasza J. chcą częściej widywać się z wnukiem

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Łukasz Cieśla

Mord i wybuch na Dębcu: Rodzice podejrzanego Tomasza J. chcą częściej widywać się z wnukiem

Łukasz Cieśla

Tomasz J. miał brutalnie zabić żonę Beatę, a potem wysadzić kamienicę na poznańskim Dębcu. Zamknięto go w areszcie, a ich wspólny, nastoletni syn w czerwcu trafił pod opiekę siostry zamordowanej Beaty. Decyzje sądu w sprawie opieki nad chłopcem kwestionują rodzice Tomasza J. Podkreślają, że chłopiec chciał zamieszkać z nimi. Jednak poznański sąd niedawno oddalił ich kolejny wniosek.

W czerwcu poznański Sąd Okręgowy uznał, że nastoletni Kacper trafi pod opiekę cioci, siostry zamordowanej Beaty. Tym samym chłopiec przeprowadził się do jej domu znajdującego się poza Wielkopolską.

Po orzeczeniu z początku czerwca dziadkowie Kacpra poskarżyli się sądowi, że mają ograniczany kontakt z wnukiem. Ich zdaniem ciocia chłopca, siostra zamordowanej Beaty, utrudnia kontakt z wnukiem, ogranicza liczbę godzin na spotkania, zwodzi ich. Złożyli wniosek do sądu o uregulowanie swoich kontaktów z nastolatkiem. Chcieli, aby sąd jasno wskazał, kiedy wnuk ma przebywać z nimi w Poznaniu.

- Na początku lipca sąd oddalił ten wniosek o uregulowanie kontaktów. O szczegółach nie powiem, bo w tego typu sprawach nie są one ujawniane opinii publicznej

– podkreśla sędzia Aleksander Brzozowski, rzecznik poznańskiego Sądu Okręgowego.

Rodzina Tomasza J. niezadowolona: wnuk chce być z nami

Z naszą redakcją skontaktowała się osoba znająca Tomasza J. oraz jego rodziców. Przedstawiła argumenty, które jej zdaniem wpływają na to, że Kacper powinien zostać z dziadkami. Opowiadała także o zdarzeniach poprzedzających mord na Dębcu. To tym bardziej ciekawe, że do tej pory otoczenie Tomasza J. w ogóle nie komentowało sprawy.

Mord i wybuch na Dębcu: Rodzice podejrzanego Tomasza J. chcą częściej widywać się z wnukiem
Adrian Wykrota Do wybuchu na Dębcu doszło na początku marca. Beata J. została zamordowana przed eksplozją. Kolejne cztery osoby zginęły wskutek wybuchu.

- Dziadkowie od strony Tomasza od zawsze mają kontakt z wnukiem, w przeciwieństwie do drugiej strony. To znaczy matka Beaty nigdy nie akceptowała jej małżeństwa z Tomaszem, nie utrzymywała też kontaktów z wnukiem. Dopiero gdy zmarła, jej mąż, czyli dziadek Kacpra ze strony matki, nawiązał kontakt z ośmioletnim wówczas

wnukiem. Z tego co wiem, inni członkowie rodziny ze strony mamy także w przeszłości nie interesowali się Kacprem – opowiada osoba z otoczenia Tomasza J.

W dalszej części tekstu:

 • Kto decyduje z kim zamieszka chłopak?
 • Dlaczego Kacper miał zamieszkań poza Poznaniem?
 • Jak związek Tomasza i Beaty opisują ich znajomi?
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Cieśla

Zajmuję się głównie sprawami kryminalnymi, śledztwami, prokuraturą i procesami sądowymi. Chętnie podejmuję również inne, ciekawe i kontrowersyjne tematy. Czasami piszę o polityce. Jestem współautorem reportaży telewizyjnych w "Superwizjerze TVN".

Wychodzę z założenia, że najciekawsi są ludzie i fakty.

W "Głosie Wielkopolskim" swoje pierwsze teksty opublikowałem jeszcze jako student, latem 2003 roku. Prywatnie jestem pasjonatem sportu pod różnymi postaciami, podróży i Gruzji, do której jeżdżę od kilkunastu lat.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.