Majątki posłów i senatorów z Podkarpacia. Siedmioro ma więcej niż milion złotych. Zobacz, ile zgromadzili nasi parlamentarzyści

Czytaj dalej
Fot. Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

Majątki posłów i senatorów z Podkarpacia. Siedmioro ma więcej niż milion złotych. Zobacz, ile zgromadzili nasi parlamentarzyści

Norbert Ziętal

Majątek o wartości ponad 1 mln złotych zgromadziło siedmioro spośród 32 podkarpackich posłów i senatorów. Najwięcej mają Mieczysław Golba i Mieczysław Miazga. Najmniej zamożny poseł ma 175 tys. złotych.

Najbogatszymi parlamentarzystami podkarpackimi są Mieczysław Golba, senator Solidarnej Polski z Wiązownicy koło Jarosławia, oraz Mieczysław Miazga, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Sokołowa Małopolskiego. Obaj są przedsiębiorcami i to głównie działalności gospodarczej zawdzięczają swój majątek. Golba działał w branży meblarskiej, Miazga w mięsnej.

Ponad milion ma siedmioro podkarpackich parlamentarzystów

Bogatszy jest senator Mieczysław Golba i zajmuje zdecydowane pierwsze miejsce wśród najmajętniejszych podkarpackich posłów i senatorów. W oświadczeniu majątkowym za 2018 r. w większości znaczących rubryk wpisał „bez zmian”. Podał pełną kwotę swoich oszczędności, czyli 210 tys. złotych. W tej sytuacji pozostałe składniki jego majątku podajemy z oświadczenia za 2017 r. Dom, gospodarstwo i nieruchomość (firma produkcyjna) plus aktualne oszczędności łącznie warte są 3,91 mln złotych.

Drugi w tym zestawieniu Mieczysław Miazga zgromadził łącznie ok. 2,73 mln złotych. Składają się na to oszczędności, udzielone pożyczki, udziały w funduszach, obligacje.

W dalszej części poznasz majątki pozostałych milionerów oraz podkarpackich parlamentarzystów, którzy zgromadzili najmniej. 

Pozostało jeszcze 73% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.