Kierowcy nagrywają piratów drogowych. Podkarpacka policja dostaje coraz więcej filmów, sypią się mandaty

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Andrzej Plęs

Kierowcy nagrywają piratów drogowych. Podkarpacka policja dostaje coraz więcej filmów, sypią się mandaty

Andrzej Plęs

Złamiesz przepisy o ruchu drogowym? Możesz zostać antybohaterem filmu, który nagra jadący za tobą kierowca. Podkarpacka policja dostaje coraz więcej takich nagrań. I wie już, co z takim nagraniem zrobić.

Przecinanie „podwójnej ciągłej”, wyprzedzanie „na trzeciego” lub przed przejściem dla pieszych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, przekraczanie prędkości - takie sceny z podkarpackich dróg otrzymują na amatorskich filmach policjanci w komendzie wojewódzkiej i w powiatowych. Od kiedy kamerki samochodowe staniały do 150 - 200 zł za sztukę, polscy kierowcy ochoczo filmują się wzajemnie, coraz z roku na rok coraz więcej nagrań trafia do policyjnych komend, na ich podstawie wystawiono na Podkarpaciu niejeden mandat.

Jak we przypadku z połowy lutego, kiedy w m. Kamień kierowca volkswagena golfa w trakcie jazdy wyrzucił przez okno plastikową butelkę, która uderzyła w przednią szybę jadącego za nim pojazdu i uszkodziła ją. Poszkodowany telefonicznie zawiadomił policję, ta zatrzymała golfa na parkingu w Nisku, do tego grona szybko dołączył poszkodowany. Sprawca nie miał szans zaprzeczyć, bo ofiara przedstawiła nagranie z zamontowanej w swoim samochodzie kamery. Efekt: 500 zł mandatu i 16 punktów karnych za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym.

Sławę w całej Polsce kilka lat temu zyskał mieszkaniec gminy Brzostek, który w ciągu jednego roku przesłał policji ponad 330 zgłoszeń o wykroczeniach w ruchu drogowym. Wiele ze spraw nagranych kamerą przez Sebastiana miało swój finał w sądzie. Co ciekawe i jest znakiem obecnych czasów, nie chce ujawnić swojej tożsamości, aby nie narażać się na falę hejtu ze strony zmotoryzowanych lubiących zbyt szybką i niezgodną z przepisami jazdę.

Czy można opublikować film z wybrykami pirata drogowego w sieci?

W dalszej cześci artykułu m.in.:

 • jakie warunki musi spełniać nagranie, by mogło stać się dowodem winy
 • kiedy film może skończyć się źle dla jego twórcy

 

Pozostało jeszcze 63% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.