Fotoradary, odcinkowy pomiar, nieoznakowane radiowozy na Podkarpaciu. Sypią się mandaty za przekroczenie prędkości

Czytaj dalej
Fot. K.Kapica
Bartosz Gubernat

Fotoradary, odcinkowy pomiar, nieoznakowane radiowozy na Podkarpaciu. Sypią się mandaty za przekroczenie prędkości

Bartosz Gubernat

Prawie 35 tysięcy wykroczeń zarejestrowały w ubiegłym roku podkarpackie fotoradary i urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości. Rekordzista na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h jechał 198 km/h.

W województwie podkarpackim Główny Inspektorat Transportu Drogowego kontroluje prędkość przy pomocy 20 urządzeń. 18 z nich to fotoradary ustawione na masztach przy najbardziej ruchliwych i niebezpiecznych odcinkach dróg. Pracują całodobowo, są zamknięte w żółtych skrzynkach. Przed każda z nich kierowca jest informowany o kontroli prędkości znakiem drogowym. Mimo to wiele osób jeździ tu zbyt szybko i daje się im sfotografować.

- W 2016 roku fotoradary w województwie podkarpackim zarejestrowały 31,8 tys. naruszeń, natomiast w 2017 roku 20,4 tys. naruszeń – wylicza Wojciech Król z Centrum automatycznego Nadzoru Nad Ruchem Drogowym w Warszawie. To tutaj zdjęcia pojazdów popełniających wykroczenia są przesyłane automatycznie. CANARD na tej podstawie wysyła kierowcom powiadomienia o zarejestrowanym naruszeniu. Fotoradary to jednak nie wszystko.

Postrachem wśród kierowców są urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.: w jakich lokalizacjach działają podkarpackie fotoradardy i co decyduje o miejscu ustawienia takiego urządzenia.

 

Pozostało jeszcze 74% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.