Kierowcy czekają na nową obwodnicę Rzeszowa. Kiedy droga powstanie?

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Bartosz Gubernat

Kierowcy czekają na nową obwodnicę Rzeszowa. Kiedy droga powstanie?

Bartosz Gubernat

Natężenie ruchu w południowej części Rzeszowa jest coraz większe. Samochodów przybywa, a korki w rejonie zapory w godzinach szczytu są bardzo uciążliwe. Sytuację ma poprawić budowa brakującej części południowej obwodnicy, z mostem przez Wisłok.

Dane zbierane przez pracowników Centrum Sterowania Ruchem Drogowym przy ulicy Targowej nie pozostawiają złudzeń: ruch na południu Rzeszowa jest największy, a korki w centrum mają swoje źródło w rejonie mostu Karpackiego, czyli popularnej zapory na Wisłoku. Miesięcznie przejeżdża przez nią około 1,5 mln samochodów.

W godzinach szczytu kierowcy stoją w potężnych korkach na alei Powstańców Warszawy, ulicy Hetmańskiej, Kwiatkowskiego i Podwisłocze. Większość z nich porusza się między centrum miasta a Tyczynem i osiedlami Budziwój oraz Drabinianka.

Fachowcy, którzy analizowali ruch w Rzeszowie nie mają wątpliwości, że przyczyną problemów jest brak mostu na Wisłoku między Budziwojem, a Zwięczycą. Z tego powodu samochody nie mają możliwości wygodnego przejechania z ulicy Podkarpackiej, w kierunku Kwiatkowskiego, Jana Pawła II i alei Sikorskiego oraz odwrotnie. I dlatego muszą wjeżdżać do miasta, korkując dawną obwodnicę Rzeszowa – aleję Powstańców Warszawy.

Lekarstwem na ten problem ma być budowa mostu, który jest już projektowany.

Jak wyglądają prace nad budową obowdnicy? Co z protestami ekologów i mieszkańców Budziwoja? Jak zdobyć pół miliarda złotych potrzebne na inwestycję? O tym przeczytasz w dalszej czesci artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

corey515

Czy może ktoś napisał którędy ma przebiegać obwodnica południowa?

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.