Czy jest sens dalszej współpracy Przemyśla ze Lwowem? Prezydenta Przemyśla i radnych pytają poseł i przedstawiciele kilku organizacji

Czytaj dalej
Fot. Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

Czy jest sens dalszej współpracy Przemyśla ze Lwowem? Prezydenta Przemyśla i radnych pytają poseł i przedstawiciele kilku organizacji

Norbert Ziętal

Przemyski poseł oraz przedstawiciele sześciu organizacji społecznych zwrócili się do prezydenta Przemyśla i radnych o rozważenie sensu dalszej współpracy ze Lwowem. „Współpraca ta na zasadzie miast partnerskich przynosi nam tylko wstyd i hańbę” - twierdzą autorzy listu otwartego.

„Uważamy, że ewentualne dalsze partnerstwo jest możliwe, ale pod warunkiem zmiany wrogiego, cynicznego postępowania władz miasta Lwowa w stosunku do mieszkających tam Polaków oraz zaprzestania gloryfikacji zbrodniarzy-morderców z OUN-UPA” - twierdzą autorzy listu.

Podpisali się pod nim poseł niezależny Robert Majka z Przemyśla oraz przedstawiciele sześciu organizacji. Stanisław Żółkiewicz - Stowarzyszenie Obrońców Pamięci Orląt Przemyskich, Mariusz Piwko - Związek Sybiraków Oddz. w Przemyślu, Andrzej Mikulski - Krajowe Stowarzyszenie Wojsk Kolejowych, Ryszard Karpiński - Związek Strzelecki Strzelec Okręg Przemyski, Adam Biliński - Wolni i Solidarni oraz Czesław Buksiński - Podkarpacki Związek Piłsudczyków.

W dalszej części artykułu:

  • skąd tak ostra reakcja
  • co na to władze Przemyśla
  • czy dojdzie do zerwania współpracy
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

43,50 87,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.