Na początku tygodnia prezydent Anna Mieczkowska i Janusz Strucki, szef wydziału inwestycji w magistracie, konsultowali z mieszkańcami plan przebudowy ul. Armii Krajowej.
Fundacja Bonifacy chce, by władze wspierały sterylizację zwierząt właścicielskich. To jeden ze sposobów zapobiegania bezdomności psów i kotów, stosowany przez wiele innych miast. Magistrat zapewnia, że przygotowuje pilotażowy program w tym zakresie.
Na 141 miejsc rezydenckich dostępnych na Lubelszczyźnie, zgłosiło się 43 lekarzy. 25 zakwalifikowało się na rezydenturę. Najbardziej oblegana była ortodoncja i stomatologia.
Irena Sowiecka z Opola nie odmawiała pomocy nigdy. Pracowała przez 7 dni w tygodniu, lecząc ptaki za własne pieniądze. Zmarła po ciężkiej chorobie. W środę została pochowana na cmentarzu na Półwsi.
Minister Joachim Brudziński, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego z naszego okręgu, wręczył wczoraj strażakom z siedemnastu jednostek OSP z województwa promesy na samochody gaśnicze.
Lubuscy winiarze przebywali na misji gospodarczej w Madrycie i Toledo. Jednym z głównych punktów wizyty była polsko-hiszpańska „bitwa win”.
W sprawie porwania i zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary pojawił się wątek nieżyjącego już Przemysława C., który miał mieć związek ze zbrodnią. - Przemek przystawił mi w areszcie nóż i groził, że jak go wkur…, to mnie rozje… jak Ziętarę....
W Wielki Czwartek w Kościele rozpoczyna się Triduum Paschalne. Rozmawiamy o nim z ks. Dariuszem Glamą.
- Czy to normalne, że państwowa instytucja żegna się z odchodzącym pracownikiem w godzinach pracy i z alkoholem? Czy w tym czasie powinna być zamknięta? Takie pytania stawia Czytelnik "Gazety Lubuskiej". Sprawdzamy.
W żłobkach w Gorzowie trwa już rekrutacja dzieci na nowy rok szkolny. Przebiega inaczej niż w poprzednich latach, bo wnioski składa się elektronicznie.
Praca magisterska Piotra Czeczota z Uniwersytetu w Białymstoku właśnie zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Przegląd Prawa Konstytucyjnego”. Jej fragmenty będą opublikowane.
„Chcę Państwa zainteresować, jak wygląda u nas ekologia. Przy ul. Gdańskiej działa firma, która skupuje pojazdy, demontuje i sprzedaje części. Wraki stoją nie tylko na posesji firmy, ale wzdłuż drogi po dwóch stronach. Po jednej stronie jest zakaz...
58 autobusów, 181 par drzwi objętych systemem, kierowcy sprzedający bilety w nowym wydaniu i nawet 16 tys. kart dla słupszczan do naliczania opłaty za przewóz. Wspólny bilet dla Pomorza w Słupsku ma być od połowy 2020 roku.
Pięciu artystów, którzy mają swoje gwiazdy na Nowym Rynku w Sławie wystąpi podczas XIII edycji festiwalu „Las, woda i blues”. To dowód, że tę imprezę bluesową wybierają najlepsi w muzycy w dziedzinie bluesa.
Pieniądze z OFE trafią do Polaków. Kto będzie chciał dysponować nimi dowolnie - zapłaci opłatę przekształceniową. Kto zdecyduje się pobierać je w miesięcznych ratach - zapłaci podatek. Wygrywa - jak zawsze - państwo.
W Ministerstwie Zdrowia mają trwać prace nad projektem wprowadzenie limitu czasu oczekiwań na niektóre badania czy wizyty. Jeśli kolejka będzie dłuższa niż stanowi limit, pacjent będzie mógł wykonać badania prywatnie, a Fundusz za to zapłaci.
Nawet kilka osób w tygodniu pojawia się w salonach, które współpracują z Fundacją Rak’n’Roll i bezpłatnie oddają swoje włosy na peruki dla chorych po chemioterapii. Strzyżenie jest wtedy bezpłatne, ale włosy muszą być odpowiednio przygotowane i...
25 maja do Bydgoszczy zawitają bloggerzy kulinarni, którzy wezmą udział w widowiskowym pojedynku. Będą mieli za zadanie przygotować potrawy z określonych składników według swoich autorskich przepisów.
Czy można mierzyć jakość kultury? Odpowiedź na to pytanie poznamy jutro podczas spotkania w ramach konsultacji społecznych poświęconego aktualizacji strategii kulturalnej miasta.
W 2012 r. do magistratu wpłynęło 140 wniosków od właścicieli nieruchomości, którzy domagali się od miasta około miliarda złotych. Na tyle wycenili swoje roszczenia. Jaki był powód? Ich zdaniem, po uchwaleniu planów miejscowych ich tereny stały się...
Ulica Grunwaldzka to kolejny fragment deptaka, który doczeka się przebudowy. Miasto szykuje się także do modernizacji ulicy Mickiewicza, która zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego. Najpierw ekipa remontowa wejdzie jednak na ulicę 3 Maja.
Najwięcej wyborców w naszym okręgu wyborczym chce głosować na PiS. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Europejska. Próg wyborczy przekroczyły również Kukiz’15 oraz Wiosna, ale szans na swoich europosłów na razie nie mają.
Po siedmiu latach Wiktor Jędrzejewski ponownie założy „Biało-Niebieską” koszulkę. 32-letni obrotowy został wypożyczony do Stali z KPR-u Legionowo do końca trwającego sezonu. - Bardzo cieszę się na ten powrót i już nie mogę się doczekać pierwszego...
Tylko jeden świadek pozostał do przesłuchania w procesie dotyczącym zabójstwa Haliny G. z Jasła. Chodzi o mężczyznę, który razem z oskarżonym przebywał w areszcie śledczym. Janusz G. miał mówić współosadzonym, że zabił żonę.
Mieszkańcy dużego osiedla Łukasińskiego w Przemyślu obawiają się, że w sąsiedztwie ich domów powstanie wytwórnia mas bitumicznych. Teoretycznie jest to możliwe.
Prawie 182 tys. firm jest zarejestrowanych w województwie lubelskim. Olbrzymia większość z nich, ponad 99 proc., stanowią podmioty zatrudniające od 1 do 249 osób. Ich kondycji dotyczy „Raport o sytuacji mikro, małych i średnich firm w roku 2018”,...
- Naszym największym problemem były sprawy mentalne. Jak inaczej wytłumaczyć sytuację, kiedy wygrywamy czterema czy pięcioma punktami i nie kończymy najważniejszych piłek? - mówi Jelena Blagojević, kapitan Developresu Rzeszów po porażce z ŁKS-em...
Największy dzwon świata jeszcze w tym roku popłynie do Brazylii. W lipcu odlew serca. Jeszcze w tym roku największy dzwon kołysany na świecie, "Vox Patris", zostanie usadowiony na dzwonnicy w Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w pątniczym...
Seria zgonów w szpitalnych oddziałach ratunkowych na Śląsku skłoniła lekarzy do radykalnych środków zaradczych. Rozpoczęli kampanię, aby na SOR-y nie przychodzili pacjenci z błahymi sprawami i błahymi schorzeniami. Czyli kto?
Fundacja „Pomóż Im” organizuje bezpłatne warsztaty dla rodziców, którzy zmagają się z poważną chorobą swojego dziecka.
Ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielkowie przygotowują się do sezonu nad jeziorem Miedwie. Obiecują, że w razie potrzeby szybciej niż do tej pory będą docierać z pomocą.
Alkohol, marihuana, dopalacze i elektroniczne urządzenia. To najczęstsze przyczyny uzależnień wśród dzieci i młodzieży.
Szczecińscy sędziowie murem za sędzią ukaraną dyscyplinarką. Wypuściła z aresztu niepełnosprawnego, bo nie miał adwokata.
Pacjenci, czekający od czterech lat na operację stabilizacji kręgosłupa na oddziale neurochirurgii Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, odbierają w ostatnich dniach telefony odwołujące zabiegi. Przyczyną jest kolejna awaria tomokomputera...
Brakiem ugody zakończyło się już czwarte posiedzenie przed Sądem Rejonowym Warszawa Mokotów o odszkodowanie i zadośćuczynienie za śmierć Mariana Sawicza - ofiary Grudnia 1970. W tej sytuacji córka zamordowanego zamierza pozwać ministra spraw...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.