Trener Stelmetu BC Artur Gronek ocenił postawę zespołu w przegranym meczu o Superpuchar. Dodał także, dlaczego pożegnano Phila Taylora.
Olimpia Sulęcin rozpoczyna swój drugi sezon na zapleczu ekstraklasy. W klubie panuje optymizm i chęć zaprezentowania się z jak najlepszej strony.
Fan-ta-stycz-ne! Takie były drewniane place zabaw z jakich przed laty słynął nasz region. I właśnie powstała o nich... praca magisterska!
Pokaz BMX, FMX, wyścigi wraków, strefa graffiti, przejazd autami 4x4... To wszystko już w niedzielę podczas pikniku charytatywnego.
Prezydent Kubicki podpisał z wykonawcą umowę na budowę stołówki dla licealistów. Ten projekt to efekt budżetu obywatelskiego i ciężkiej walki młodzieży o głosy mieszkańców.
Wojciech Brodziński zasłynął w powiecie krośnieńskim z pomagania seniorom, ich aktywizacji. Poza tym to wielki miłośnik muzyki.
Biały Bór spłacił wszystkie bankowe kredyty. Z pomocą pośpieszył Skarb Państwa, ale nie ma nic za darmo...
Do ratusza wpłynął wniosek podpisany przez - jak to w piśmie określono - przedstawicieli środowisk patriotycznych. Chodzi o nazwę dla ronda.
Szybki przegląd sławieńskich inwestycji. Pytamy, co z amfiteatrem, remontem sali kinowej i parkiem na 700-lecie.
Zadłużona gmina zostanie zniesiona. To już jest pewne. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce, by tereny zniesionej gminy od 1 stycznia 2018 r. przejęło Drawsko. Razem z długiem.
Oprawcy usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa.
Stawki w rządowych czynszówkach to tylko nieco ponad 7 zł za mkw. Lublin może dołączyć do programu Mieszkanie Plus.
Niezwykłe fotografie i unikalne listy. Pokazują dramatyczne losy rodzin zesłanych na Syberię w 1940 r. Możemy poznać warunki, w jakich przebywali, ale też uczucia, których doznawali na nieludzkiej ziemi, gdzie przyszło im żyć przez sześć długich...
W bazie grudziądzkiej opieki społecznej jest ok. 1850 alimenciarzy.
Prawie 3 miliony ludzi musiało opuścić swoje domy i jechać w głąb Rosji. Apogeum wysiedleń przypada na okres od wiosny do jesieni 1915 roku. Białostocki dokumentalista Jerzy Kalina przypomina historie bieżeńców.
Koniec I wojny światowej. Polska odzyskała niepodległość. Od samego początku jej granice i terytorium penetrowane były przez wywiady sąsiednich państw.
Czy jesienią Polacy tak jak w lipcu wyjdą na ulice, by protestować przeciwko reformie sądownictwa w kraju?
Znamy już wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Rypina na przyszły rok. Mieszkańcy oddali 1497 głosów.
Nawałnica, pomoc po niej i dziesiątki innych pytań. Taka była wczorajsza sesja rady miejskiej.
130 osób podpisało się pod petycją, którą wysłano do PKO BP.
Pieniądze szpital dostał, ale tylko dla ratowników z karetek.
Popularność imienia Olivier zaczyna się w momencie telewizyjnego debiutu Oliviera Janiaka. Powrót do rdzennie polskich imion? Bynajmniej. A gdzie Żegota, Zdziegod, Żyr, Sasin i Dzierżykraj?
Na życie w ciemności skazał maleńką Anastazję ojciec. Za pobicie córki odsiaduje wyrok. Dziewczynka nigdy nie odzyska pełni zdrowia. Dziś ma 3,5 roku, nie siedzi samodzielnie, nie mówi, nie widzi, prawdopodobnie nigdy nie będzie chodzić. Jeśli uda...
Sejm ma w piątek głosować nad projektem ustawy, która może zamknąć samorządom drogę do finansowania in vitro. W jaki sposób?
Za 13 lat w trzech na cztery kujawsko-pomorskie gminy co najmniej co czwarty mieszkaniec będzie miał 60 lub więcej lat.
Czyżbyśmy nadal wierzyli, że „częste mycie skraca życie”? Bo wciąż wielu z nas jest na bakier z higieną.
Zakończyła się rozbudowa Zespołu Szkół nr 6 na Szczepankowie. Dzieci zyskały nie tylko nowe sale lekcyjne, ale też bibliotekę i salę gimnastyczną.
Zdaniem Jacka Karnowskiego, prorządowego publicysty, dobry wynik wyborczy Alternatywy dla Niemiec może oznaczać... początek prawdziwej demokracji w dzisiejszych Niemczech.
Gdy przychodzi do mnie człowiek, który ma słowotok, depresję czy rzuca we mnie krzesłem, to po rozmowie zdobywam pewność, że wiem coś o jego udręce - mówi Łukasz Broniszewski.
Kamil S. oskarżony jest o spowodowanie śmiertelnego wypadku. Mieszkańcy gminy interweniowali u ministra sprawiedliwości.
- Staramy się ustalić właściciela - mówi Jarosław Paralusz ze Straży Miejskiej w Toruniu, zapewniając, że wąż trafił na przechowanie do doświadczonego hodowcy.
- Na ten dzień czekałem 27 lat, bo przecież tyle żyłem w schronisku - mówi Heniu. - A teraz idę na swoje. To znaczy: jak na swoje. Nadal w szoku jestem. Wreszcie będę miał normalnie.
Zasady niby są proste. W ogrodzie mogą pojawiać się auta wyłącznie osób niepełnosprawnych oraz jeśli ktoś wiezie np. materiały budowlane. Działkowcy mówią, że w praktyce jest różnie.
Goldberg and Sons nie informował o opłatach. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów: Ostrzegamy. Firma: Zaskarżymy orzeczenie.
Program in vitro w Poznaniu jest niezagrożony do 2020 r. Miasto uzyskało pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych. Decyzja jednak została wydana na trzy lata. Co potem?
Opolski urząd miasta przekazał właśnie pieniądze na dodatkowe patrole i zakup dwóch radiowozów. Po budżetowe zaskórniaki na ten cel sięga coraz więcej samorządów. W imię bezpieczeństwa.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.