Pacjentki nie zbadała, ale dopisała jej zaburzenie „po uważaniu”. Potem nieprawdę poświadczyła w piśmie do sądu. Czy poniesie za to konsekwencje?
Chyba mało kto z mieszkańców się spodziewał, że zaledwie trzy tygodnie po otwarciu mostu zastępczego w Ostrołęce jego asfalt tak popęka, że będzie się nadawać… do wymiany.
Ostrowianie dostali fajny prezent od Świętego Mikołaja. 6 grudnia uroczyście otwarto sztuczne zadaszone lodowisko przy ulicy Trębickiego. Już przygotowane, z równiutką i zmrożoną taflą lodu. Pierwszego dnia można było korzystać z niego za darmo.
Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz przestała być wykładowcą Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce. Rozwiązała umowę z uczelnią za porozumieniem stron, o czym powiedziała TVN24 rektor WSAP dr Elżbieta Łojko.
Rozmawiamy w szefem Platformy Obywatelskiej w Ostrołęce - Mariuszem Popielarzem.
Rozmawiamy z Ireneuszem Gumkowskim, wójtem miny Stary Lubotyń.
Wolontariat w Afryce był moim marzeniem, a podróże to moja pasja. Udało mi się to połączyć. Wyjechałam do Afryki dzięki współpracy ze stowarzyszeniem, aby pomóc dzieciom w nauce języka angielskiego, a przy okazji poznałam ten piękny kraj, w którym...
Krzysztof Majkowski ma być odwołany z funkcji prezesa spółki Juma. Ten nie przebiera w słowach i atakuje władze miasta i spółdzielni "Jubilatka".
Kiedy życie Elisabeth Revol i Tomasza Mackiewicza było zagrożone, zdecydował się na arcytrudną akcję ratunkową. Piotr Tomala z Lublina był w czteroosobowej grupie himalaistów, którzy poszli na pomoc uwięzionym na Nanga Parbat.
Elżbieta Jędrzejczyk z Ostrołęki 9 maja 2014 roku szła chodnikiem przy ulicy Ogródkowej. Jak się okazało, nie była tam bezpieczna. Została potrącona przez pijanego kierowcę, 31-letniego mężczyznę. Kierował oplem astrą, z charakterystyczną tablicą...
Tymek Bajer uwielbia jeździć na rowerze, grać w piłkę, pływać. Jest ciekawy świata. W wieku sześciu lat musiał wydorośleć. Jego świat to nie tylko zabawa, to przede wszystkim walka ze śmiercią, z bardzo złośliwym nowotworem - neuroblastomą. Bywało...
Pracownicy i związki zawodowe są przeciwni połączeniu. Zastrzeżenia ma kuratorium oświaty. Dziś kolejna odsłona konfliktu - z radnymi sejmiku.
Z Alicją Kobus wiceprzewodniczącą Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP i przewodniczącą Filii Związku Gmin Wyznaniowych RP w Poznaniu i Gminy Żydowskiej w Poznaniu o sytuacji jaka wytworzyła się po wprowadzeniu możliwości karania za używanie...
Płacą 10 złotych za godzinę sprzątania i narzekają, że drogo. Klientki chcą mycia okien dwa razy w tygodniu, klienci składają niemoralne propozycje. Taki krajobraz wyłania się z relacji pomocy domowych. Na szczęście pojawiają się i tacy, którzy...
Stara, coraz częściej odmawiająca posłuszeństwa oczyszczalnia ścieków wreszcie doczeka się remontu. Mało tego, inwestycja ma być dwa razy tańsza niż początkowo planowano.
W ścisłym centrum Tarnowa powstanie kolejny urokliwy zaułek. Chodzi o okolice ul. Wałowej 25, gdzie w tym momencie stoi opuszczona kamienica. Budynek zostanie wyburzony, a dzięki temu można będzie podziwiać w pełnej krasie schowaną za nim basteję...
- Ryzykuję, ale wierzę, że przyniesie to efekt w postaci lepszej formy - mówi Matylda Kowal, lekkoatletka Resovii.
- Siatkówka to nasza praca, robimy to wszystkie od lat i da się to ogarnąć - mówi Anna Kaczmar, rozgrywająca Developresu SkyRes Rzeszów.
Kierowca został zatrzymany na terenie bazy MPK Rzeszów. Niczego nie podejrzewając przyszedł jak codziennie do pracy.
O przygotowaniach i przebiegu jednego z największych festiwali tanecznych w Podlaskiem opowiada Marta Molska
Sygnatariusze Deklaracji Krakowskiej chcą bronić Krakowa i Małopolski przed rządami Prawa i Sprawiedliwości.
Rozmowa z dr. Krzysztofem Malickim, socjologiem z Uniwersytetu Rzeszowskiego.
O ewangelizacji młodzieży poprzez rapowanie i o tym, kim jest Boży człowiek, rozmawiamy z księdzem Krzysztofem Dyrlikiem - wikariuszem w Parafii Świętego Antoniego Opata w Męcinie
Do minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz trafił apel, by w Miasteczku Multimedialnym utworzyć oddział rządowej fundacji. Mógłby działać obok biura rzecznika małych i średnich przedsiębiorców. Posłowie PiS, mimo deklarowanego...
Jesteśmy więźniami w swoich domach z powodu skażonego powietrza. Chorują wszyscy. Ci, którzy mogą, opuszczają Kraków, bo bardziej cenią sobie zdrowie niż przywilej mieszkania w gazowej komorze.
Luty 1958. Byli PSL-owcy i akowcy na listach wyborczych. Szykany wobec antyklerykalnych kandydatów. Bojkot na Orawie. Skreślani partyjniacy. Wybory do rad narodowych sprzed 60 lat odbiegały od PRL-owskich standardów, choć nie naruszyły monopolu...
W czteroklasowej szkole panny z dobrych domów uczyły się między innymi kaligrafii. Zanim powstał budynek przy magistracie i plebanii, zajęcia odbywały się w różnych salach.
31 stycznia 1907 r. Organizacja Bojowa PPS Dokonała zamachu na Wiktora Grüna, szefa tajnej policji w Warszawie. Była to jedna z wielu jej akcji. Dokonywała zamachów na urzędników i policjantów, ochraniała demonstracje, zdobywała pieniądze....
Mówić przestał kilka dni po tym, jak zdmuchnął dwie świeczki na swoim urodzinowym torcie. Dziś Paweł Łada z Łomży ma 17 lat i porozumiewa się za pomocą rysunków.
W Bibliotece Śląskiej ogłoszono wczoraj wyniki plebiscytu „Złota dziesiątka architektury Katowic drugiej połowy XX wieku”. Była to część promocji pierwszego tomu serii o powojennej architekturze Górnego Śląska.
- Willa Kotowicza niszczeje, a przez dziurę w ogrodzeniu wchodzą do niej bezdomni. Dlaczego nikt się tym nie interesuje? - pytają Czytelnicy.
Rodzice specjalnie narażają swoje dzieci na zachorowanie na ospę wietrzną, by dziecko przeszło ją jak najwcześniej.
Prof. dr hab. JERZY POSŁUSZNY, rektor WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa, mówi o naszej świadomości prawnej, Rzeszowie i swojej uczelni.
Nowe obostrzenia, które mają wejść w życie w czerwcu, spędzają sen z powiek kursantów, chociaż nie są związane z egzaminem. Zmiany dotyczą tego, co będzie się działo, gdy osoba dostanie już prawo jazdy.
Strażacy i policjanci skutecznie interweniują w nietypowych dla siebie rolach.
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu publicznie zaapelowały do mieszkańców, by nie wyrzucali śmieci do toalet. Bo ostatnio po kilka razy w miesiącu trzeba było naprawiać przepompownię.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.