Na biurka policjantów zaczyna trafiać coraz więcej spraw o ściganie dłużników alimentacyjnych. Wnioskują głównie urzędy. Od początku roku do grudziądzkiej komendy wpłynęło ponad 130 zawiadomień.
- Babimojska firma nie wypłaca ludziom wynagrodzeń za pracę. Nawet pensje za listopad nie są uregulowane - zgłasza nam żona jednego z pracowników. - Tak naprawdę na święta zostaliśmy bez pieniędzy. Dostaliśmy wtedy tylko 700 zł zaliczki, czyli...
Do naszej redakcji wpłynęło pismo, w którym pada wiele zarzutów pod adresem placówki oświatowej w Bieżycach. Czytamy o złym żywieniu, kiepskim nauczaniu i wuefiście, który rzekomo znęca się nad dziećmi. Szkoła jednak od dawna cieszy się dobrą...
Rosnąca za budynkiem wiekowa akacja „położyła” się na dachu Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej. Strażacy podparli pień drzewa, a cały park zamkowy został zamknięty. - Otworzymy jutro, gdy tylko drzewo zostanie usunięte i przestanie zagrażać...
Międzyrzeckie Karty Biblioteczne już czekają na czytelników. Tych małych i tych dużych. - Zapraszamy po odbiór kart - mówi Agnieszka Czekała z biblioteki.
- Jest wiele osób starszych, które zamykają się w sobie i kiedy nie mają wsparcia, rzadko wychodzą z domu. Zmieniamy ich podejście do życia - zapewnia Ewa Kołtko, szefowa koła Polskiego Związku Niewidomych.
Budowa ulicy Ogrodowej to jedna z najważniejszych na ten rok inwestycji komunikacyjnych w gminie.
Jak twierdzi znany bydgoski socjolog, mamy w sobie gen donoszenia, więc „uprzejmie” przekazujemy informacje do skarbówki, ZUS i nawet tam, gdzie rodzice dostają 500 plus.
Kilkaset tysięcy złotych potrzeba, aby przywrócić do życia tor do rowerowej jazdy ekstremalnej przy ul. Janowskiej.
Tylko kilkanaście wniosków o zatrudnienie w Polsce obcokrajowców trafiło do opolskiego i puławskiego urzędu pracy w styczniu tego roku. W porównaniu do 2017 r. to znaczny spadek - wtedy przez 12 miesięcy złożono ich ponad 20 tys. Urzędnicy...
Ponad 250 milionów zł dofinansowania na remonty DK 1 i DK 46 otrzymała Częstochowa. To gigantyczne pieniądze, ale Miejskiemu Zarządowi Dróg i Transportu jeszcze nie udało się podpisać umowy z żadnym z wykonawców.
Sanki nie przydadzą się uczniom zwolnionym ze szkolnych obowiązków na dwa tygodnie. W mieście działać będą jednak kluby, salony rozrywki, kina i muzea.
Miasto przygotowało dla dzieci ponad 10 tys. miejsc. W ub. r. wystarczyło ich dla wszystkich chętnych maluchów od 3 do 6 lat. W tym ma być podobnie.
Katarzyna Chrapko, uczennica Liceum Ogólnokształcącego imienia Czarnieckiego w Nisku, wzięła udział w Kuwejcie w jednej z najważniejszych i największych wystaw wynalazków na Bliskim Wschodzie, uznawaną za drugą co do wielkości międzynarodową...
Posłowie mają nie tylko uposażenia na prowadzenie biur i diety, ale też mogą za darmo jeździć i latać transportem zbiorowym. Przejrzeliśmy zestawienie tego, ile kosztowały podatników w ubiegłym roku podniebne i zagraniczne podróże naszych...
Spośród wielu ofert pracy można znaleźć zajęcie, które dla niejednej osoby będzie spełnieniem marzeń. Praca w końcu świata? Czemu nie.
Chcesz mieć kogoś, kto pokocha cię bezwarunkowo, kto odgadnie każdy twój nastrój i dla kogo zawsze będziesz najważniejszy? Zdaniem właścicieli psów - właśnie one spełniają każde takie marzenie.
W samolocie lecącym z Frankfurtu do Wrocławia można usłyszeć, że zmierzamy w kierunku... Breslau. Na niektórych lotniskach, i to nie tylko u naszych zachodnich sąsiadów, np. w Rzymie, również na próżno szukać nazwy Wrocławia. Podobnie jest też na...
Starostwo Powiatowe chce wybudować sobie dodatkową siedzibę. Ma to być jeden z największych i najbardziej kosztownych projektów od wielu lat. Część mieszkańców uważa, że są pilniejsze wydatki. Urzędnicy tłumaczą, że nowa inwestycja zostanie...
Mieszkaniec Rzeszowa uważa, że jest dyskryminowany przez urząd pracy. A dokładniej przez program, który dofinansowuje własną działalności gospodarczą, z którego mogą korzystać tylko kobiety.
Niewielu głosów zabrakło w Sejmie do tego, by Tarnów stał się siedzibą Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej. Wśród głosujących przeciwko poprawce zgłoszonej przez krakowskiego posła Marka Sowę (Nowoczesna) znalazło się... czworo tarnowskich...
Moda na zdrową żywność szybko nie przeminie. Owszem, ekologiczna jest droższa, ale kupowana coraz częściej - przede wszystkim dla dzieciaków. EKO-sadów na Sądecczyźnie powstaje coraz więcej.
Kino i literatura. Kraków znajduje się wysoko w rankingu miast z największym zanieczyszczeniem powietrza. Nic więc dziwnego, że temat smogu nie schodzi z pierwszych stron gazet. A stąd już tylko krok do tego, by zajęli nim się artyści. - Taką...
Na Cmentarzu Farnym pochowanych jest wielu znanych białostoczan. Właśnie wydano monografię tego miejsca.
- Niektórzy w Bieszczadach Ustrzyki mają do mnie dziwne pretensje. Nie bardzo to rozumiem - mówi Grzegorz Tkacz, trener Jawornika Czarna, lidera w krośnieńskiej A-klasie (grupa 1)
Mój kolega, Marcin Makówka, ma zwykle fajne pomysły, tym razem jednak miał średni, ckliwy taki. Zebrał mianowicie 11 licealistów, dał im dużo klocków lego i kazał budować miasto przyszłości, zakazał przy tym odzywać się do siebie, korzystać z...
- Kapituła nie miała łatwego zadania, bo rywalizacja była ogromna - powiedział na temat rozstrzygnięć XVI edycji plebiscytu Podkarpacka Nike Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego ZPN.
- Lubię bezpośredni kontakt z ludźmi, nie boję się ich. Nie mam powodu do wstydu i do tego, żeby wynosić się ponad innych. Wojewoda - to moja praca - mówi EWA LENIART.
Uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy Heleny Kmieć w jej byłej szkole w Libiążu zakończyło obchody rocznicy jej tragicznej śmierci. Była to okazja do wspomnień i tego, co za jej sprawą się wydarzyło.
12-letni Bartek pomógł starszej pani na przystanku, dzwoniąc pod nr 112. Za ten gest medalem „Młodego bohatera” nagrodził go w piątek minister MSWiA Joachim Brudziński.
Telewizja Polska ogłosiła nazwiska dziesięciu wykonawców, którzy wezmą udział w krajowych eliminacjach do tegorocznego konkursu Eurowizji. Są wśród nich reprezentanci Krakowa i Małopolski.
Krynicka Grupa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego boryka się z poważnymi brakami kadrowymi. Choć ratowników ma ponad 200, to osób, które mogą brać udział w akcjach, jest o wiele mniej. Do sprawnego działania potrzebne jest wzmocnienie o...
Zmienia się charakter przestępczości granicznej. Mniej jest prób przemytu kradzionych samochodów, rośnie ilość ujawnianych trefnych części samochodowych. Grupy przestępcze z przemytu papierosów z Ukrainy „przerzucają się” na ich nielegalną produkcję.
Mają po osiem lat, a już stali się... studentami. Ruszyła pierwsza edycja Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej.
W sobotę na krytym basenie w centrum Rybnika utonął 14-letni chłopiec. Władek był świetnym pływakiem, ratownikiem młodszym WOPR. Utonął po godzinie 16 na basenie MOSiR w Rybniku podczas zajęć zamkniętych grupy WOPR.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.