Kilkaset tysięcy złotych potrzeba, aby przywrócić do życia tor do rowerowej jazdy ekstremalnej przy ul. Janowskiej.
Tylko kilkanaście wniosków o zatrudnienie w Polsce obcokrajowców trafiło do opolskiego i puławskiego urzędu pracy w styczniu tego roku. W porównaniu do 2017 r. to znaczny spadek - wtedy przez 12 miesięcy złożono ich ponad 20 tys. Urzędnicy...
Ponad 250 milionów zł dofinansowania na remonty DK 1 i DK 46 otrzymała Częstochowa. To gigantyczne pieniądze, ale Miejskiemu Zarządowi Dróg i Transportu jeszcze nie udało się podpisać umowy z żadnym z wykonawców.
Sanki nie przydadzą się uczniom zwolnionym ze szkolnych obowiązków na dwa tygodnie. W mieście działać będą jednak kluby, salony rozrywki, kina i muzea.
Miasto przygotowało dla dzieci ponad 10 tys. miejsc. W ub. r. wystarczyło ich dla wszystkich chętnych maluchów od 3 do 6 lat. W tym ma być podobnie.
Katarzyna Chrapko, uczennica Liceum Ogólnokształcącego imienia Czarnieckiego w Nisku, wzięła udział w Kuwejcie w jednej z najważniejszych i największych wystaw wynalazków na Bliskim Wschodzie, uznawaną za drugą co do wielkości międzynarodową...
Posłowie mają nie tylko uposażenia na prowadzenie biur i diety, ale też mogą za darmo jeździć i latać transportem zbiorowym. Przejrzeliśmy zestawienie tego, ile kosztowały podatników w ubiegłym roku podniebne i zagraniczne podróże naszych...
Spośród wielu ofert pracy można znaleźć zajęcie, które dla niejednej osoby będzie spełnieniem marzeń. Praca w końcu świata? Czemu nie.
Chcesz mieć kogoś, kto pokocha cię bezwarunkowo, kto odgadnie każdy twój nastrój i dla kogo zawsze będziesz najważniejszy? Zdaniem właścicieli psów - właśnie one spełniają każde takie marzenie.
W samolocie lecącym z Frankfurtu do Wrocławia można usłyszeć, że zmierzamy w kierunku... Breslau. Na niektórych lotniskach, i to nie tylko u naszych zachodnich sąsiadów, np. w Rzymie, również na próżno szukać nazwy Wrocławia. Podobnie jest też na...
Starostwo Powiatowe chce wybudować sobie dodatkową siedzibę. Ma to być jeden z największych i najbardziej kosztownych projektów od wielu lat. Część mieszkańców uważa, że są pilniejsze wydatki. Urzędnicy tłumaczą, że nowa inwestycja zostanie...
Niewielu głosów zabrakło w Sejmie do tego, by Tarnów stał się siedzibą Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej. Wśród głosujących przeciwko poprawce zgłoszonej przez krakowskiego posła Marka Sowę (Nowoczesna) znalazło się... czworo tarnowskich...
Moda na zdrową żywność szybko nie przeminie. Owszem, ekologiczna jest droższa, ale kupowana coraz częściej - przede wszystkim dla dzieciaków. EKO-sadów na Sądecczyźnie powstaje coraz więcej.
Mój kolega, Marcin Makówka, ma zwykle fajne pomysły, tym razem jednak miał średni, ckliwy taki. Zebrał mianowicie 11 licealistów, dał im dużo klocków lego i kazał budować miasto przyszłości, zakazał przy tym odzywać się do siebie, korzystać z...
- Niektórzy w Bieszczadach Ustrzyki mają do mnie dziwne pretensje. Nie bardzo to rozumiem - mówi Grzegorz Tkacz, trener Jawornika Czarna, lidera w krośnieńskiej A-klasie (grupa 1)
Kino i literatura. Kraków znajduje się wysoko w rankingu miast z największym zanieczyszczeniem powietrza. Nic więc dziwnego, że temat smogu nie schodzi z pierwszych stron gazet. A stąd już tylko krok do tego, by zajęli nim się artyści. - Taką...
Mieszkaniec Rzeszowa uważa, że jest dyskryminowany przez urząd pracy. A dokładniej przez program, który dofinansowuje własną działalności gospodarczą, z którego mogą korzystać tylko kobiety.
Na Cmentarzu Farnym pochowanych jest wielu znanych białostoczan. Właśnie wydano monografię tego miejsca.
- Lubię bezpośredni kontakt z ludźmi, nie boję się ich. Nie mam powodu do wstydu i do tego, żeby wynosić się ponad innych. Wojewoda - to moja praca - mówi EWA LENIART.
- Kapituła nie miała łatwego zadania, bo rywalizacja była ogromna - powiedział na temat rozstrzygnięć XVI edycji plebiscytu Podkarpacka Nike Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego ZPN.
Zmienia się charakter przestępczości granicznej. Mniej jest prób przemytu kradzionych samochodów, rośnie ilość ujawnianych trefnych części samochodowych. Grupy przestępcze z przemytu papierosów z Ukrainy „przerzucają się” na ich nielegalną produkcję.
Uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy Heleny Kmieć w jej byłej szkole w Libiążu zakończyło obchody rocznicy jej tragicznej śmierci. Była to okazja do wspomnień i tego, co za jej sprawą się wydarzyło.
Telewizja Polska ogłosiła nazwiska dziesięciu wykonawców, którzy wezmą udział w krajowych eliminacjach do tegorocznego konkursu Eurowizji. Są wśród nich reprezentanci Krakowa i Małopolski.
Krynicka Grupa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego boryka się z poważnymi brakami kadrowymi. Choć ratowników ma ponad 200, to osób, które mogą brać udział w akcjach, jest o wiele mniej. Do sprawnego działania potrzebne jest wzmocnienie o...
12-letni Bartek pomógł starszej pani na przystanku, dzwoniąc pod nr 112. Za ten gest medalem „Młodego bohatera” nagrodził go w piątek minister MSWiA Joachim Brudziński.
Mają po osiem lat, a już stali się... studentami. Ruszyła pierwsza edycja Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej.
W sobotę na krytym basenie w centrum Rybnika utonął 14-letni chłopiec. Władek był świetnym pływakiem, ratownikiem młodszym WOPR. Utonął po godzinie 16 na basenie MOSiR w Rybniku podczas zajęć zamkniętych grupy WOPR.
Nie wiosną, a dopiero w trzecim kwartale tego roku zostanie otwarta Galeria Libero w Katowicach. Natomiast już na przełomie marca i kwietnia do centrum handlowego, którego budowa trwa w rejonie Kościuszki i Kolejowej, wejdą pierwsi najemcy i...
Pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej Jakub Nowak nominowany w Plebiscycie Książka Roku 2017! O nagrodę rywalizuje między innymi z Terrym Pratchettem.
Burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek podpisał umowę, dzięki której miasto zrealizuje sześć projektów turystycznych za ponad 65 mln zł. W rekreację inwestują także inne gminy naszego województwa.
W sobotę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach 59 osób rozpoczęło szkolenie wojskowe w ramach programu Legia Akademicka. To najliczniejsza ochotnicza „armia studentów” w województwie łódzkim. Blisko połowa z nich to panie.
Zbiory Muzeum Sopotu wzbogaciły się o wyjątkowo cenny obiekt. To pochodzący z czasów I wojny światowej pamiętnik Friedricha Basnera, słynnego przedsiębiorcy i miłośnika historii, posiadacza chyba najcenniejszych i największych prywatnych zbiorów...
Czy zawarte między ministrem zdrowia z rezydentami porozumienie poprawi bardzo trudną sytuację kadrową w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im dr. Biziela w Bydgoszczy?
Gm. Raczki. Najdalej za cztery lata majątek Paca będzie tętnił życiem. Mają tu powstać pokoje hotelowe, restauracja i niewielki browar, a nad Dowspudą - przystań dla kajakarzy.
Czy porozumienie rezydentów z szefem resortu zdrowia zakończy problemy m.in. w podlaskich szpitalach?
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.