Wojewoda Ewa Leniart: Nie traktuję swojej pracy jak politycznej kariery

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Marlena Bogdan

Wojewoda Ewa Leniart: Nie traktuję swojej pracy jak politycznej kariery

Marlena Bogdan

- Lubię bezpośredni kontakt z ludźmi, nie boję się ich. Nie mam powodu do wstydu i do tego, żeby wynosić się ponad innych. Wojewoda - to moja praca - mówi EWA LENIART.

Była pani szefową IPN, robiła pani karierę naukową. Skąd pomysł, żeby zająć się polityką?

Przychodzi taki moment, kiedy człowiek zastanawia się, co jeszcze w życiu może zrobić. Niektórzy ludzie, jeśli pojawią się nowe możliwości, podejmują wyzwanie. Ja należę do osób, które lubią podejmować wyzwania. Wiedziałam, że jako wojewoda rozszerzę zakres swoich możliwości i chyba to mnie ujęło. Doszłam do wniosku, że warto zrobić kilka rzeczy, które zmienią nasze województwo. Wiem, że wojewoda nie rozwiąże wszystkich ludzkich problemów, ale ma możliwości, by pewne rzeczy zmieniać, nadawać debacie publicznej ton. Potraktowałam to stanowisko jako wyzwanie.

Ważyła pani za i przeciw? Czy nie wahała się pani przed podjęciem decyzji?

Ważyłam i wahałam się, ale nie wypisywałam za i przeciw na kartce (śmiech). Oceniłam własne możliwości, pytałam siebie, czy sprawdzę się na tym stanowisku, czy mam odpowiednie kompetencje. Rozważałam, co przemawia za podjęciem takiej decyzji, a co przeciw niej. Najważniejszą sprawą dla mnie w momencie podejmowania decyzji była kwestia rodziny, mojej córki. Przyznam, że był taki moment, gdy zastanawiałam się, czy z uwagi na rodzinę propozycji nie odrzucić. Mój mąż powiedział wtedy: zastanów się jeszcze. Dzięki temu, że on przejął część moich obowiązków w opiece nad córką, mogłam podjąć decyzję, że będę wojewodą.

W dalszej części przeczytasz:

 • czy Ewie Leniart udzielają się w pracy emocje
 • czy wojewoda podkarpacki wie, ile kosztuje tona węgla
 • czy Ewa Leniart chciałaby startować w wyborach na prezydenta Rzeszowa
Pozostało jeszcze 86% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marlena Bogdan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.