Rozmowa z Andrzejem Hamadą, architektem, miłośnikiem historii Opola i współpracownikiem Karola Musioła.
Wszyscy upajamy się tym, jak świetnie gra Robert Lewandowski. Ale nie byłoby jego sukcesów, gdyby nie praca całej drużyny. Tak samo jest z Inicjatywą Tato.net. Z ojcowską drużyną łatwiej wygrać – mówi Paweł Antoszczyszyn, lider klubu ojcowskiego...
Piotr Cz., 32-letni operator maszyn okradł kolegę z pracy. Zabrał mu dowód tożsamości i w ciągu kilku dni zaciągnął na jego konto kilkanaście kredytów. Dostał wyrok, musi spłacić kredyty, ale kolegi nie przeprosił. - To jego wina, że zgubił dowód...
Wielkanoc 1945 roku przypadała w tym samym czasie co tegoroczna. Mało kto już pamięta tamte święta, tamtą biedę. Łódź była wyludniona, brakowało jedzenia, wielu mieszkańców nie zdążyło jeszcze wrócić. Mimo to pierwszy powojenny koszyczek ze...
Termin na rozliczenie się z podatku upływa 30 kwietnia. Coraz więcej z nas nie zostawia tego na ostatnią chwilę, szczególnie ci, którym fiskus ma oddać pieniądze.
Ratusz przygotowuje nowe dane do mapy akustycznej Bydgoszczy. Żyjemy w coraz większym hałasie i nie bardzo wiadomo, jak z nim można walczyć.
Za progiem wiosna. Marzec jeszcze dał nam... chciałem napisać „popalić”, lecz dziwnie to brzmi w kontekście ostatnich chłodów...
Przeczytaj świąteczny felieton Dziennika Łódzkiego
Gdyby kilkunastoletni Sławek Zaporowski był spokojnym, poukładanym chłopcem, nie zostałby zakonnikiem. Byłby może naukowcem albo inżynierem. Ale nosiło go i dziś jest statecznym i powszechnie szanowanym gwardianem klasztoru ojców bernardynów w...
Ida Lis to fenomen. W wieku 18 lat nie ma sobie równych w trójboju siłowym, bije rekordy Polski, a jej talent dostrzegł sam Arnold Schwarzenegger. Po świętach chciałaby... zrobić prawo jazdy
Rozmowa z Dorotą Mańkowską, naczelnikiem „botanika” o tegorocznej Akademii Bioróżnorodności
Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał w mocy wyrok na mężczyznę, który przechowywał m. in. w domu i garażu ponad 80 tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy oraz 8,75 kg tytoniu. Zapłaci 37,5 tys. grzywny.
W tym roku, podobnie jak i w latach ubiegłych nie było w Łodzi Ekumenicznej Drogi Krzyżowej. Zastąpić ma ją Droga Światła, która jest nabożeństwem odprawianym po święcie Wielkanocy.
Od jakiegoś czasu jestem doktorantem, czyli kimś, kto w końcu musi napisać i obronić doktorat. Wszystkich, co doktorantami nie są, proszę uprzejmie: nigdy, ale to nigdy, nie pytajcie „jak tam twój doktorat?”.
W minioną sobotę na ulice amerykańskich miast wyszło w milczącym proteście co najmniej pół miliona ludzi. W większości młodych.
Niektórzy potrafią tak nagrzeszyć, że łamią równocześnie wiele najcięższych przepisów kodeksu karnego. Oto garść przykładów.
Jerzy Zelnik swoją karierę rozpoczął od głównej roli w „Faraonie”. Obraz okazał się arcydziełem nominowanym do Oscara, a młody aktor przez wiele lat czerpał garściami z popularności. Dziś skupia się na recytacjach.
Pieniądze to temat, którym polski wyborca jest żywotnie zainteresowany, potrafi zań wynieść do władzy (program 500 plus), wypłacić karniaka w sondażach (program nagroda plus), jak też całkowicie jej pozbawić. Warto wszak tu przypomnieć, że...
Jolanta Czaderska-Hayek, rodowita tarnowianka i absolwentka polonistyki na krakowskiej Akademii Pedagogicznej, to autorka książek o Hollywood, dziennikarka i popularyzatorka kultury polskiej w Stanach Zjednoczonych. A także jedyna Polka...
Ewelina Karczewska jest scenarzystką i reżyserem filmu „Na psa urok”, Piotr Zatoń autorem przepięknych zdjęć.
W miejsce ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wróciła Dąbrowszczaków. Ale już wiadomo, że sprawa znów trafi do sądu. Ofiarami twardego antykomunizmu wojewody (albo zwykłej politycznej przepychanki) są zagubieni mieszkańcy siedmiu gdańskich ulic.
Pałac Poznańskiego, w którym mieści się Muzeum Miasta Łodzi, powoli odzyskuje blask. Jeszcze w zeszłym roku rozpoczęto renowację elewacji od strony dziedzińca, a dziś już wiadomo, że dzięki wpisaniu obiektu do rejestru zabytków zmieni swój wygląd...
Mikołaj Gajdzis, uczeń klasy waltorni Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Koszalinie, został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” za wybitne osiągnięcia artystyczne.
Już w przyszły piątek Regionalne Stowarzyszenie Turystyczno - Uzdrowiskowe w Kołobrzegu, wraz z Zachodniopomorską Regionalną Organizacją Turystyczną w Szczecinie, organizują konferencję pod hasłem „Wpływ zrównoważonej turystyki na rozwój lokalny...
Święta Wielkanocne to nie tylko moment odrodzenia duchowego, ale też czas, wktó- rym przyroda budzi się do życia. Z jednej strony jest to chwila zadumy irefleksji, a z drugiej z czas przypominania starych obyczajów.
32. zezwolenie na działalność w koszalińskiej strefie ekonomicznej zostało podpisane w piątek w tutejszym ratuszu.
Po raz kolejny rozpętała się burza wokół Szkoły Podstawowej w Sławsku. W poniedziałek rano dyrektorka Beata Gofryk złożyła wypowiedzenie umowy o pracę.
Od 3 kwietnia w Słupsku rozpocznie działalność nowa Społeczna Komisja Mieszkaniowa, którą powołał do istnienia prezydent Robert Biedroń. Tę komisję powołano po 5-letniej przerwie.
W 1000 roku Kołobrzeg stał się siedzibą biskupa. Choć misja przysłanego tu Reinberna teoretycznie się powiodła, ostateczne zwycięstwo odnieśli poganie.
Nasz czytelnik chciał kupić flagę z herbem miasta. W Słupsku jej nie dostał, znalazł dopiero w sklepie na Śląsku.
Aby zrobić ładną kraszankę, najlepiej wybrać skorupkę gęsiego jaja, bo ona zawsze jest biała, a poza tym jest grubsza niż skorupka jaja kurzego. Maleje więc niebezpieczeństwo, że w trakcie pracy nagle pęknie.
Kwitnące barwnie drzewa, a na nich ptasie gniazda, do tego zagródka z kurczaczkami - to wszystko można już podziwiać w toruńskiej ptaszarni.
Łzami szczęścia, które nie chciały przestać płynąć zareagowali rodzice nienarodzonego jeszcze Kuby na wiadomość, że są pieniądze na operację ich syna.
O tym, jak dobrze się rozwieść, dlaczego nie warto szukać zemsty i dlaczego tak się dzieje, że przy rozstaniu to kobieta jest zwykle bardziej pokrzywdzona, opowiada Ewa Wierzbicka Nosal, szefowa białostockiego Centrum Rozwodowego „Kobieta i...
W Chełmży udało się znaleźć fiata cinquecento za 500 zł, do negocjacji. W Toruniu najtańsze auto na ogłoszeniach to fiat seicento za 1400 złotych.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.