Tomasz Ryzner

Zuzanna Bednarz, nastoletnia tenisistka z Trzciany, która trenuje w Czarnych Rzeszów, zdobyła 2 medale mistrzostw Polski

Zuzanna Bednarz daje sobie radę tak na korcie, jak i w szkolnej ławie Fot. Krzysztof Łokaj Zuzanna Bednarz daje sobie radę tak na korcie, jak i w szkolnej ławie
Tomasz Ryzner

Zuzanna Bednarz, ma za sobą kolejny intensywny sportowo rok. Walczyła w wielu turniejach i w styczniu będzie w trzeciej dziesiątce europejskiego rankingu.

Serbia, Norwegia, Niemcy, Malta, Ukraina, Mołdawia, San Marino, Austria, Belgia - to lista krajów, które w tym roku odwiedziła Zuza. Nie były to rzecz jasna wycieczki krajoznawcze, ale wyjazdy na tenisowe turnieje.

Zuza urodziła się 2005 roku, ale rywalizowała nie tylko w turniejach Under’14, ale nierzadko także w zawodach Under’16. - W czerwcu, lipcu i sierpniu byliśmy w domu w sumie przez tydzień - zaznacza Grzegorz Bednarz, ojciec nastoletniej tenisistki. - Wyniki były różne, ale przeważnie niezłe, nie brakowało półfinałów. Szczególnie cenne są wygrane mecze w turniejach U’16. W tym wieku dwa lata to poważna różnica w rozwoju fizycznym, sportowym,a mimo to córka potrafiła ogrywać starsze przeciwniczki.

Podopieczna trenera Krzysztofa Karwańskiego przez ostatnie 12 miesięcy urosła kilka centymetrów, nabrała więcej siły, poprawiła szybkość, zwrotność, poruszanie się po korcie. - Na mistrzostwach Polski pytano mnie, czym karmię córkę - uśmiecha się nasz rozmówca. - Rok temu mówiłem, że piłka po serwisie Zuzy potrafi osiągnąć sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę. W tej chwili ta prędkość może już wynieść w okolicach stu siedemdziesięciu - podkreśla pan Grzegorz, który zadbał o to, aby jego latorośl miała do pomocy specjalistę od treningu ogólnorozwojowego i nawiązał współpracę z Arturem Płonką, który pomagał wielu sportowcom w regionie, między innymi Łukaszowi Różańskiemu, zawodowemu bokserowi z Rzeszowa.

W dalszej części artykułu m. in. o:

 • ostatnich startach tenisistki z Podkarpacia
 • planach na przyszły rok
Pozostało jeszcze 52% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Tomasz Ryzner

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.