Żona sołtysa donosi na wójta. Skandal obyczajowy w Wielopolu Skrzyńskim

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne
Andrzej Plęs

Żona sołtysa donosi na wójta. Skandal obyczajowy w Wielopolu Skrzyńskim

Andrzej Plęs

„Wepchnął na siłę od tyłu dłoń pod moje ramię i mocno ścisnął mnie za pierś” - donosi prokuraturze na wójta żona sołtysa. W dodatku „przy ludziach” i przy jej mężu. I jeszcze zapewnia prokuraturę, że nie był to pierwszy akt molestowania przez władcę na Wielopolu Skrzyńskim.

Między sołtysem Broniszowa, Adamem Galasem, a wójtem Wielopola Skrzyńskiego, Markiem Tęczarem, iskrzy od dawna i wcale nie o żonę sołtysa, którą wójt miał publicznie obłapiać tu i ówdzie. O sprawy gminne szło, oświatę, inwestycje, o politykę w gminnej mikroskali szło. Nie zawsze tak było, bo - zapewnia Galas - wójt został wójtem właśnie dzięki niemu, tym większy jest żal w sołtysie do wójta Tęczara. A przed wyborami to już poszło między nimi na noże. Albo jeszcze bardziej, bo na doniesienia do prokuratury. Przedmiotem sporu tym razem nie były sprawy gminne i nie polityka, tylko rzekome publiczne obłapianie żony sołtysa.

„Inne czynności seksualne”

Zaczęła pani Dorota, alarmując Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie o „doprowadzeniu mnie przemocą do poddania się innym czynnościom seksualnym”. Nie jeden raz - twierdzi. A jej mąż wcale nie ukrywa, że to z jego inspiracji doniesienie powstało.

Raz pierwszy - donosi pani Dorota - to jeszcze było przed rokiem, podczas Dnia Seniora w wielopolskim domu kultury.

W dalszej części przeczytasz:

 • jak - według opisu żony sołtysa - wyglądały przypadki "doprowadzenia jej przemocą do poddania się innym czynnościom seksualnym"
 • jak na sytuację ragował jej mąż, sołtys Broniszowa
 • jak sprawę komentuje wójt Wielopola Skrzyńskiego
Pozostało jeszcze 86% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Andżelika M

Żal! Też obok Wójta na tych pamiętnych dożynkach siedziałam i jaka szkoda, że po kolanach mnie NIE macał... Napisali by o mnie w Nowinach... hehe

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.