Zniżki dla seniorów w całym kraju. Dołączyło kilkadziesiąt firm z Podkarpacia

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Małgorzata Froń

Zniżki dla seniorów w całym kraju. Dołączyło kilkadziesiąt firm z Podkarpacia

Małgorzata Froń

Kilkadziesiąt firm zlokalizowanych w stolicy Podkarpacia przyłączyło się do programu Ogólnopolska Karta Seniora. Realizuje go w całej Polsce Stowarzyszenie Manko.

Stowarzyszenie skupia się przede wszystkim na działalności proseniorskiej. Organizuje szkolenia i warsztaty dla osób 60+ z różnych części kraju. Wydaje magazyny „Głos Seniora”, „Europejski Głos Seniora” i „Rzeszowski Głos Seniora” oraz Ogólnopolską Kartę Seniora, dzięki której edukuje seniorów z zakresu ekonomii, a przedsiębiorców w zakresie gospodarki.

Wczoraj w Rzeszowie odbyło się spotkani z seniorami z rzeszowskich kół seniorów oraz przedstawicielami stowarzyszenia. Powodem było włączenie się do programu Ogólnopolska Karta Seniora kolejnego rzeszowskiego przedsiębiorcy.

- Ogólnopolską Kartą Seniora posługuję się już ponad 190 tysięcy seniorów, a honoruje ją ponad 1350 firm w całej Polsce - informuje Łukasz Salwarowski, prezes stowarzyszenia. - Ponadto stworzyliśmy program Gmina Przyjazna Seniorom, do którego należy już 95 gmin i miast w całej Polsce. Na Podkarpaciu to gmina Ropczyce, Ustrzyki Dolne i Rzeszów. W Rzeszowie przedsiębiorców, którzy oferują seniorom zniżki w ramach karty, jest już 35. Właśnie dołączył do nich kolejny - dodaje.

Seniorzy mile u nas widziani

- Każdy z nas ma w rodzinie babcię, dziadka, wujka i ma wspomnienia związane z nimi, przeważnie dobre i ciepłe. Ja takie mam. Dlatego zdecydowałem, że w mojej restauracji emeryci będą mieli zniżki - tłumaczy Michał Michna, właściciel restauracji “Hokus Pokus” w Rzeszowie.

W Rzeszowie jest więcej placówek, które honorują OKS. Jest wśród nich między innymi Body & Mind Balance Poradnia Żywieniowa, GEERS Akustyka Słuchu, “Ocho” Ośrodek Chirurgii Oka, Kawiarnia Niebieskie Migdały, Kino Helios, NZOZ Rudek GabinetyRehabilitacji Medycznej (6 gabinetów w całym mieście), Pizzeria Przyjaciele, Restauracja Ukraińska Chata, Salony Optyczne Maciej Szwed, Słuchmed, Alyos Joseph Cohen spa, DentAR, Amplifon Poland, Centrum Rehabilitacji Sanomed, Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Express Beaty Salon Kosmetyczny, Przystanek Zdrowia Mestengo, Bar Mleczny u Fogga, Studio SŁOWIANKA.

W Rzeszowie Ogólnopolską Kartę Seniora uprawniającą do zniżek można wyrobić w kilku miejscach. To wydział zdrowia Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Kopernika 16; Rzeszowska Rada Seniorów, Rynek 7, pokój 01 i NZOZ „Rudek” Gabinety Rehabilitacji Medycznej (Marszałkowska 15, Rejtana 32, Hetmańska 40A, Szarych Szeregów 5, Pelczara 4/1. W Ustrzykach Dolnych kartę wyrabia się w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (pokój nr 15), a w Ropczycach w Urzędzie Miejskim (pokój nr 105).

Zniżki dają także przedsiębiorcy z Brzozowa, Dębicy, Sędziszowa Małopolskiego, Sanoka, Mielca, Stalowej Woli, Strzyżowa, Tarnobrzega, Ustrzyk Dolnych, Ropczyc i Przemyśla.

- Ze zniżek można korzystać w całej Polsce, dają je sanatoria, domy wczasowe, restauracje, pływalnie, teatry, kina - zaznacza prezes Salwarowski. - Senior z Rzeszowa, który jedzie do sanatorium, powinien sprawdzić, kto w tej miejscowości daje zniżki i zabrać ze sobą kartę. Lista miejscowości i lista przedsiębiorców, którzy zniżki oferują znajduje się na stronie www.glosseniora.pl.

Małgorzata Froń

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.