Helena Wysocka

Zmieni system. Gdy zostanie prezydentem

Zmieni system. Gdy zostanie prezydentem      Fot. Archiwum
Helena Wysocka

Budowę trzech żłobków oraz szkoły podstawowej na nowo powstających osiedlach deklaruje Grzegorz Mackiewicz, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta.

Zapowiada też, że zwiększy liczbę etatów w poradni pedagogiczno-psychologicznej oraz będzie nagradzał nauczycieli za osiągnięcia maturalne i konkursowe uczniów.

- Proponuję po 10 tysięcy złotych nagrody - dodaje.

Wczoraj Mackiewicz zorganizował kolejną, poświęconą tym razem edukacji, konferencję prasową. Dziennikarzy zaprosił przed jedną ze szkół podstawowych, której uczniowie niedawno prosili prezydenta o remont m.in. sali gimnastycznej.

- To skandal, że dopiero po ich interwencji miasto podjęło jakieś działania - mówił kandydat.

Podnosił, że aktualni włodarze pieniądze przeznaczane na utrzymanie placówek oświatowych kwalifikują jako wydatki. Tymczasem jest to inwestycja w młodzież. - Chciałbym podnieść poziom nauczania, zwłaszcza w szkołach średnich - tłumaczył. - Placówki powinny być dwujęzyczne, a matura międzynarodowa.

Kandydat na prezydenta deklarował też, że wprowadzi inny podział klas na grupy przedmiotowe. Na zajęciach z wychowania fizycznego czy języka obcego grupy nie będą liczyły więcej niż 20 osób.

Odniósł się też do stypendiów, które otrzymują uzdolnione dzieci za osiągnięcia na olimpiadach przedmiotowych, lub w sporcie.

- Kwoty są śmiesznie niskie - uważa. - Tę kwestię też trzeba zmienić.

W ocenie kandydata PiS miejskie władze zbyt późno reagują na potrzeby mieszkańców. Dlatego brakuje miejsc dla dzieci w żłobkach, przedszkolach, a w szkołach jest tłoczno.

- Od kilku lat budują się nowe osiedla mieszkaniowe przy Sportowej, a dopiero teraz samorząd pomyślał o rozbudowie starej szkoły - argumentuje. - Chcę i na pewno będę to zmieniał.

Helena Wysocka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.