Zmiana granic i poszerzenie Krosna. Wójtowie sąsiadujących z Krosnem gmin zapowiadają walkę

Czytaj dalej
Ewa Gorczyca

Zmiana granic i poszerzenie Krosna. Wójtowie sąsiadujących z Krosnem gmin zapowiadają walkę

Ewa Gorczyca

Do końca marca władze Krosna chcą złożyć wniosek o powiększenie terytorium miasta o 122 ha. Tymczasem wójtowie gmin Miejsce Piastowe i Krościenko Wyżne zwierają szyki w sprawie obrony swoich granic.

- Z prawnego punktu widzenia wątpliwości budzi sytuacja, że jedna gmina kupuje działki na terenie innej gminy a potem próbuje te tereny przyłączyć do siebie - mówi Mateusz Liput, wójt Krościenka Wyżnego.

W 2017 roku Krosno nabyło od jednego z banków prawo wieczystego użytkowania ponad 140 ha gruntów skarbu państwa tworzących lotnisko Iwonicz. Urząd Lotnictwa Cywilnego na wniosek miasta zgodził się na wykreślenie go z rejestru.

Zmiana granic i poszerzenie Krosna. Wójtowie sąsiadujących z Krosnem gmin zapowiadają walkę
UM Krosno

Prezydent Krosna ma pomysł na wykorzystanie potencjału terenu. Chce zbudować łącznik do węzła przyszłej drogi ekspresowej S-19 a tereny wokół niego, po uzbrojeniu, zaoferować inwestorom. Jak twierdzi - użytkowanie wieczyste to za mało, by zrealizować zamiary miasta, potrzebne jest włączenie obszaru w granice miasta.

Tereny te administracyjnie należą do dwóch gmin: Miejsca Piastowego i Krościenka Wyżnego. Mimo początkowych oporów, prezydent jeszcze w ub. dogadał się z wójtami. Zawarto kompromis dotyczący podziału terenu. Wójtowie mieli nie blokować poszerzenia Krosna a w zamian za to zachować w swoich granicach (a po ich ewentualnej zmianie odkupić prawo ich wieczystego użytkowania) działki, którymi są najbardziej zainteresowane.

Porozumienie podpisane zostało tuż przed wyborami, a po wyborach w obu gminach zmieniła się władza. Nowi wójtowie (Dorota Chilik w Miejscu Piastowym i Mateusz Liput w Krościenku Wyżnym) zapowiedzieli właśnie, że nie zamierzają akceptować wcześniejszych ustaleń z ich poprzednikami.

- Moim zdaniem porozumienie zawarte przed wyborami było pochopne i nieprofesjonalne - ocenia Dorota Chilik.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"Gospodarze obu sąsiadujących z Krosnem gmin zapowiadają, że będą wspólnie walczyć o swoje granice i także chcą mieć wpływ na to, co będzie się działo z terenem dawnego lotniska."

Pozostało jeszcze 54% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.