Krzysztof Błażejewski

Złoto, srebro i stary miecz. Jakie skarby znajdowano w Bydgoszczy? [odkrycia archeologiczne w Bydgoszczy]

Tak niepozornie na pierwszy rzut oka prezentował się odkryty pod posadzką bydgoskiej katedry „skarb stulecia” Fot. Fot. Robert Grochowski i Janusz Flemming Tak niepozornie na pierwszy rzut oka prezentował się odkryty pod posadzką bydgoskiej katedry „skarb stulecia”
Krzysztof Błażejewski

Znaleziony w poprzednim tygodniu w podziemiach katedry bydgoskiej skarb znów rozbudził wyobraźnię poszukiwaczy cennych przedmiotów.

Katedralny skarb należy z pewnością do najcenniejszych, jakie kiedykolwiek zostały odkryte w naszym mieście. Nie o wszystkich znaleziskach, zwłaszcza z dawnych epok, wiemy. Ten, kto znalazł cenne przedmioty albo pieniądze, brał je sobie, specjalnie się nie chwaląc. W końcu instytucja rabusia nawet najbardziej chronionych królewskich krypt znana jest co najmniej od czasów Starego Państwa w Egipcie.

W dalszej części artykułu piszemy o najnowszym znalezisku i innych skarbach, jakie w przeszłości odnajdowano w Bydgoszczy

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Błażejewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.