Złodzieje samochodów w Łodzi i regionie kradną auta za pomocą linek, łamaków i „walizek”

Czytaj dalej
Wiesław Pierzchała

Złodzieje samochodów w Łodzi i regionie kradną auta za pomocą linek, łamaków i „walizek”

Wiesław Pierzchała

W 2017 roku w woj. łódzkim skradziono 832 samochody, czyli tylko o 15 więcej niż w 2016 roku, w którym z kolei skradziono aż o ponad 300 mniej niż rok wcześniej.

Niewielki wzrost rok do roku nie zmienia więc korzystnej tendencji spadku kradzieży, tym bardziej że policjanci w samej Łodzi - w porównaniu z innymi dużymi miastami w Polsce - są najskuteczniejsi i mogą pochwalić się najwyższą wykrywalnością. Wynosi ona 18,2 proc. Może się wydawać, że niewiele, ale w Katowicach ten wskaźnik wynosi 17,6 proc., we Wrocławiu - 12,6 proc., Poznaniu - 10,2 proc., zaś w Gdańsku zaledwie 4,6 proc.

Jakie samochody są kradzione najczęściej? 

Jak ustrzec się przed złodziejami?

 

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wiesław Pierzchała

Jestem dziennikarzem w redakcji "Dziennika Łódzkiego". Jestem sprawozdawcą sądowym i opisuję najciekawsze procesy i rozprawy. Ponadto zajmuję się policją, prokuraturą, tematyką historyczną oraz związaną z łódzkimi zabytkami i rodami fabrykanckimi. Regularnie omawiam na łamach gazety nowe książki o tematyce historycznej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.