Zbigniew Marecki

Złodzieje pobili ochroniarza

Złodzieje pobili ochroniarza
Zbigniew Marecki

Policjanci ze Słupska zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w miniony czwartek ukradli towary w markecie i pobili ochroniarza.

Sprawcy, którym ochroniarz chciał odebrać ukradzione rzeczy, dotkliwie pobili próbującego ich zatrzymać pracownika. Mężczyzna znajduje się w szpitalu. Obydwaj sprawcy, którymi okazali się 36- i 37-letni słupszczanie, zostali aresztowani.

Sprawa zaczęła się, gdy dyżurny Komendy Miejskiej w Słupsku otrzymał zgłoszenie o szarpaninie przed jednym z miejscowych sklepów. Doszło do niej, gdy pracownik ochrony próbował uniemożliwić wyjście ze sklepu złodziejom, którzy z regału sklepowego ukradli artykuły o wartości prawie 200 złotych. Napastnicy najpierw grozili ochroniarzowi, a następnie dotkliwie go pobili, łamiąc mu rękę. Poszkodowany znajduje się w szpitalu.

Policjanci z patrolu, mając wstępny rysopis sprawców, rozpoczęli ich poszukiwania. Kilkanaście minut później jeden z policjantów zauważył mężczyznę odpowiadającemu opisowi. Wkrótce ustalono, że związek z rozbojem miał także jego 37-letni brat. Zatrzymany 36-latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia policjanci zatrzymali także jego ukrywającego się brata. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.