Cezary Kassak

Zdzisław Kuźniar: W Staromieściu już jako dziecko bawiłem się w teatr. Aktor opowiada nam o latach spedzonych pod Rzeszowem

Zdzisław Kuźniar (pierwszy z lewej) z siostrą Marią oraz braćmi Janem i Anastazym. Zdjęcie z drugiej połowy lat 40. Fot. Fot. Archiwum Zdzisława Kuźniara Zdzisław Kuźniar (pierwszy z lewej) z siostrą Marią oraz braćmi Janem i Anastazym. Zdjęcie z drugiej połowy lat 40.
Cezary Kassak

Już w młodości wykazywał talenty artystyczne. Ale wtedy poznał też, co to wojna, strach, dojmująca bieda, głód… O latach spędzonych pod Rzeszowem opowiada znany aktor Zdzisław Kuźniar.

Skąd ja pana znam? Takie pytanie często zadają mu przygodnie napotykane osoby. Czasami tłumaczy: „Pracuję w wodociągach, byłem u pani na kontroli”. To tylko żarty, w rzeczywistości żadnym pracownikiem wodociągów Zdzisław Kuźniar nie jest. Jest wybitnym aktorem, mającym w dorobku grę w około 100 sztukach teatralnych i mniej więcej 150 (!) filmach oraz serialach, między innymi w „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, „Janosiku”, „Ziemi obiecanej” i „Vabanku”.

- „Skąd ja pana znam?” to tytuł powstającego właśnie filmu o mnie i sam taki tytuł zasugerowałem - mówi artysta.

Ma się rozumieć, nie brak ludzi, którzy doskonale orientują się, „skąd go znają”. Jednak stosunkowo mało osób wie o tym, że mieszkający już od kilkudziesięciu lat we Wrocławiu Zdzisław Kuźniar miał i ma silne związki z obecnym Podkarpaciem.

- Szerzej nigdy dotąd w prasie jeszcze o tym nie mówiłem - przyznaje popularny aktor. „Nowinom” jednak zgodził się obszernie opowiedzieć o swoich młodzieńczych latach, które przeżył w naszych stronach. Niekoniecznie będą to sielankowe wspominki, bo czasy, w jakich dorastał, były wyjątkowo trudne...

Wybuch wojny pamiętam jak dziś…

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • o wojennych wspomnieniach Zdzisława Kuźniara
 • o jego artystycznych początkach
Pozostało jeszcze 84% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Cezary Kassak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.